ارز دیجیتال و کریپتو

ارز دیجیتال سیف مون / SafeMoon چیست؟ طرح پانزی یا قانونی؟

سیف مون / SafeMoon یکی از جدیدترین و سریعترین رشد آلت کوین هاست ، حتی در بازار دیوانه ارزهای رمزنگاری شده که تعداد قابل توجهی از رمزها را در سال 2021 با هزاران یا حتی ده ها هزار درصد افزایش ارزش مشاهده کرده است.

این مارک در 8 مارس 2021 راه اندازی شد و یک توکن BEP20 است که در زنجیره هوشمند Binance وجود دارد. همچنین در دنیای ارزهای رمزپایه که سعی در کاهش هزینه های معامله برای ارتقا trading تجارت دارند ، امری کاملاً غیرمعمول است زیرا در واقع از فروشندگان مالیات می گیرد ، بنابراین کاربران را به دلیل معامله رمز مجازات می کند.

از برخی جنبه ها به نظر می رسد SafeMoon از همان رویکرد ارزهای رمزنگاری شده پیروی می کند که ارزش سرمایه گذاران مانند وارن بافت و چارلی مونگر را برای سهام به ارمغان می آورند. این پیروی از فلسفه خرید و نگهداری است ، جایی که کسانی که بیشترین مدت نگهداری را دارند بیشترین پاداش را دریافت می کنند.

تیم توسعه امیدوار است که این نوع روش کمک کند ارزهای رمزپایه از تصور غرب وحشی که در حال حاضر دارند دور شوند. همانطور که در صفحه فیس بوک سیف مون می گوید:

به یاد داشته باشید ، رسیدن به ماه زمان می برد و هرچه بیشتر نگه دارید ، نشانه های بیشتری را برمی دارید.

با چشم انداز افزایش بی نهایت تولید رمز (تا زمانی که فروش نداشته باشید) و با قیمتی که در کمتر از سه ماه هزاران درصد جهش داشته باشد و برداشت منحصر به فرد از پاداش دادن به سرمایه گذاران ، جای تعجب نیست که این پروژه محصولات خوبی را به خود جلب کرده است معامله توجه

به احتمال زیاد این مورد توجه شما نیز قرار گرفته است ، به همین دلیل اینجا هستید. اگر می خواهید SAFEMOON را به منابع خود اضافه کنید ، ادامه مطلب را بخوانید و حتماً نمک دانه خود را بخورید.

به یاد داشته باشید که ارزهای رمزپایه ذاتیاً خطرناک هستند ، حتی قدیمی ترین و پایدارترین آنها هستند. پروژه های جدید از این قبیل تقریباً یک شبه می توانند ثروت های جدیدی ایجاد کنند ، اما به همین راحتی می توانند خراب و سوزانده شوند. اطمینان حاصل کنید که هرگز بیش از میزان توانایی خود را از دست داده اید و قبل از هرگونه سرمایه گذاری ، تحقیق و دقت خود را انجام دهید.

با این اوصاف ، شاید شما فقط اینجا باشید زیرا تبلیغات تبلیغاتی بیش از SafeMoon را شنیده اید و فقط می خواهید در مورد اینکه چیست و چه مشکلی را حل می کند اطلاعات بیشتری کسب کنید. اگر این مورد است ، پس ادامه مطلب را بخوانید.

سیف مون / SafeMoon چیست؟

SafeMoon یک آلتکوین است که در زنجیره هوشمند Binance ایجاد شده است. این ارز دیجیتال در 8 مارس 2021 در یک پرتاب منصفانه به بازار عرضه شد که devs تمام توکن های خود را سوزاندند و مانند سایر افراد در عرضه سکه شرکت کرد. در مدت کوتاهی که این ارز وجود داشته است ، تقریباً 2.5 میلیون کاربر به پروتکل خود اضافه کرده است ، در حالی که بیش از 40٪ از کل توکن را سوزانده است.

SafeMoon برای پرداختن به مسئله ضرر ناگهانی ایجاد شده است و به عنوان یک ویژگی اضافی خرید و نگه داشتن رمز خود را به جای حدس و گمان برای افزایش قیمت افزایش می دهد. این کار را از طریق “مالیات” بر روی هر معامله ای که توکن های سیف مون فروخته می شود ، انجام می دهد.

یک انتقاد به بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده مشابه این است که آنها از هدف خود دور شده اند. بیت کوین و بسیاری از ارزهای رمزپایه دیگر که در ابتدا به عنوان جایگزینی برای ارزهای متمرکز متمرکز توسط بانکداران مرکزی ایجاد شده اند ، چیزی بیش از کالاها شده اند و بازرگانان ، سرمایه گذاران و سوداگران به سادگی از آنها به عنوان سرمایه گذاری و دارایی های قابل معامله استفاده می کنند.

با این حال برخی از منتقدان برای حمله به SafeMoon اعلام کرده اند و می گویند که این رمز یک طرح Ponzi ، کلاهبرداری و یک بیت کوین است. این یک اتهام جدی است و ما در این قسمت جزئیات بیشتری را بررسی خواهیم کرد.

SafeMoon چه مشکلی را حل میکند می دهد؟

با روی کار آمدن و انفجار DeFi ، مشکل ضرر ناگهانی به وجود آمده است و از آنجا که تعداد اندکی از سرمایه گذاران سازوکارهای ایجاد ضرر ناپایدار را درک می کنند ، تعداد زیادی از افراد در دام تولید محصول عالی APY مکیده شده اند. جای تعجب نیست

دیدن یک APY 100٪ یا بیشتر ، حرص و طمع در اکثر ما را برمی انگیزد. متأسفانه آنچه ناگزیر اتفاق می افتد این است که معامله گر حریص توسط سرمایه گذاران اولیه که سود خود را جمع می کنند و باعث ایجاد حباب ارزیابی می شود ، رانده می شود.

به دلیل همین پویایی است که پذیرش پاداش های استاتیک ، که به آن بازتاب نیز می گویند ، محبوبیت فزاینده ای پیدا می کند. بازتاب به دنبال از بین بردن مشکل ضرر ناگهانی ناشی از تولید محصول است.

و SafeMoon برای مقابله با ضرر ناگهانی و ایجاد یک پروتکل بهتر از سه عملکرد ساده در هر تجارت استفاده می کند. اینها پاداشهای استاتیک (بازتاب) ، سوختن نشانه دستی و استخرهای نقدینگی خودکار هستند.

پاداش های استاتیک

توسعه دهندگان SafeMoon احساس می کنند که استفاده از پاداش های ثابت می تواند تعدادی از مشکلات مرتبط با تولید محصول را حل کند. یک چیز ، به دلیل اینکه مبلغ پاداش منوط به حجم تجارت توکن است ، فشار فروش توکن ناشی از فروش اولیه توکن پس از تولید APY های فوق العاده بالا کاهش می یابد.

ثانیاً ، این سازوکار انگیزه ای برای کاربران برای ادامه نگه داشتن رمزهای خود است ، بنابراین تعداد بیشتری از توکن ها را جمع می کند ، مشابه روش سود سهام برای دارندگان سهام.

سوختگی دستی

سوختگی توسط تعدادی از پروتکل ها مورد استفاده قرار گرفته است و گاهی اوقات می تواند تفاوت ایجاد کند ، اما نه همیشه. سوختگی های مداوم خودکار در روزهای ابتدایی پروژه تأثیر مثبتی دارند ، اما اثر آن به آرامی جنبش خود را از دست می دهد زیرا سوخت برای کنترل حداکثر تأثیر آن قابل کنترل نیست.

در مقابل ، سوختگی که توسط تیم کنترل می شود و بر اساس دستاوردهای پروژه است ، می تواند به افزایش تعامل جامعه و تأثیر آن بر روی رمز ، کمک کند. انجمن های Cypto از شفافیت همراه با سوختگی های تبلیغاتی قابل پیگیری قدردانی می کنند.

SafeMoon یک استراتژی سوختن را اجرا کرده است که در نظر گرفته می شود برای جامعه در طولانی مدت مفید باشد. جامعه به طور کامل درمورد سوختگی آگاه است و مقدار کل توکن های سوزانده شده همیشه در صفحه اصلی وب سایت SafeMoon قرار دارد و شناسایی یک منبع در گردش در همه زمان ها را به یک کار ساده تبدیل می کند.

استخر نقدینگی خودکار (LP)

تیم SafeMoon استخرهای نقدینگی خودکار را ” secret sauce” می نامد. آنها اشاره می کنند که LP اتوماتیک دو مزیت برای دارندگان این ارز فراهم می کند.

اولین مورد این است که قرارداد هوشمند نشانه های خریداران و فروشندگان را به خود جلب می کند و آنها را به LP اضافه می کند ، بنابراین یک کف برای قیمت ایجاد می کند.

ثانیا ، 10٪ مالیات بر فروش این ارز به عنوان مکانیزمی مقاوم در برابر آربیتراژ عمل می کند که SAFEMOON را به عنوان پاداش برای دارندگان حفظ می کند ، نه به عنوان یک ابزار حدس و گمان.

هر دوی این عملکردها به عنوان تلاشی برای کاهش برخی از مشکلات مشاهده شده با رمزهای انعکاس فعلی DeFi گنجانده شده است.

توکن های SafeMoon

در زمان پیدایش 1 کوادریلیون نشانه SAFEMOON ایجاد شده است که 223 تریلیون بلافاصله توسط توسعه دهندگان سوزانده شد. 777 تریلیون نشانه باقیمانده در یک رویداد منصفانه در DxSale برای جامعه منتشر شد. از آن زمان نشانه های بیشتری سوزانده شده است و از 27 مه 2021 در مجموع بیش از 583 تریلیون نشانه در گردش است.

پروتکل SafeMoon از این نظر منحصر به فرد است که هر معامله فروش دارای 10٪ کارمزد است که به معنای ایجاد انگیزه در نگهداری به جای فروش است. هزینه 10٪ به شرح زیر توزیع می شود:

  • هزینه 5٪ = توزیع مجدد به کلیه دارندگان موجود
  • هزینه 5٪ تقسیم می شود 50/50 نیمی از آن با قرارداد به BNB فروخته می شود ، در حالی که نیمی دیگر از نشانه های سیف به طور خودکار با BNB قبلی ذکر شده جفت می شوند و به عنوان یک جفت نقدینگی در Pancake Swap اضافه می شوند.

این مکانیزم است که جامعه رمزنگاری این پروژه را به عنوان یک طرح Ponzi فراخوانی می کند زیرا پاداش دهنده های اولیه را پاداش می دهد و برای ادامه پاداش دادن به افرادی که بعداً وارد می شوند ، به پول بیشتری برای ورود به پروتکل نیاز دارد.

آیا SafeMoon بی خطر است؟

نوسانات بازار ارزهای رمزپایه کاملاً مشهور است و با قضاوت بر اساس قیمت کنونی توکن SafeMoon تفاوتی ندارد. بنابراین کسانی که علاقه مند به سرمایه گذاری هستند می توانند در دوره های کوتاه مدت و به همان افتهای عظیم ، معمولاً حتی با سرعت بیشتری منتظر دستاوردهای عظیم باشند.

در حالی که سود و زیان برای هر سرمایه گذاری معمول است ، حرکاتی که در SafeMoon مشاهده می شود واقعاً بیش از حد است. علاوه بر این ، این پروژه توسط افراد مختلف یک طرح Ponzi نامیده می شود ، و دیگران از این بیت کوین نام می برند. هنوز دیگران آن را کلاهبرداری صریح خوانده اند.

نامگذاری آن به عنوان یک طرح Ponzi در واقع دقیق است زیرا از الگویی پیروی می کند که به موجب آن سود حاصل از پذیرفته شدگان اولیه بر این است که دیگران در تاریخ بعدی هزینه بیشتری برای این رمز پرداخت می کنند. و توزیع هزینه فروش قطعاً مانند ساختار هرمی است که در طرح Ponzi مشاهده می کنید.

با این اوصاف ، هنوز می توان از سیف به عنوان تاجر پول بدست آورد. فقط بفهمید که درگیر چه چیزهایی هستید.

SafeMoon همچنین با BitConnect مقایسه شده است ، یک طرح شناخته شده رمزنگاری پانزی که در سال 2018 تعطیل شد پس از اینکه دو تنظیم کننده اوراق بهادار دولتی ایالات متحده به سرمایه گذاران درباره شباهت به یک طرح Ponzi هشدار دادند.

انتقادات دیگری نیز به این ارز مبنی بر قفل شدن بیش از 50٪ از سهام نقدینگی توسط بنیانگذاران وجود دارد. ادعاهایی وجود دارد که این می تواند منجر به “کشش فرش” توسط توسعه دهندگان شود.

این نوعی کلاهبرداری خروج است که نقدینگی به طور عمدی از بازار تخلیه می شود و کسانی که رمز را در اختیار دارند قادر به فروش نیستند. مدیر عامل SafeMoon ، جان کارونی ادعا می کند که نقدینگی برای حفظ امنیت بیشتر رمزنگار نگهداری می شود.

تیم سیف

تیم SafeMoon با جدید بودن پروژه همچنان کوچک باقی مانده است ، اما آنها به دنبال گسترش این تیم هستند زیرا در آینده به فضاهای DEX و NFT منتقل می شوند.

مدیر عامل فعلی این پروژه جان کارونی ، تحلیلگر سابق وزارت دفاع ایالات متحده است. او همچنین بنیانگذار TANO است که یک سیستم عامل بازی تازه ایجاد شده است. او سابقه فعالیت در زمینه بلاکچین و امور مالی ندارد.

CTO تیم SafeMoon توماس اسمیت است ، که همچنین از بنیانگذاران TANO با Karony است. اسمیت یک کارآفرین قدیمی و پشتیبان فناوری است. او یک برنامه نویس خودآموز است و تعدادی از سمتها را به عنوان مدیر مهندسی نرم افزار یا CTO در شرکت های مختلفی بر عهده داشته است.

نحوه خرید SafeMoon

اگر هنوز به SafeMoon علاقه مند هستید ، می توانید آن را از یکی از DEX های مرتبط با BSC خریداری کنید. این شامل PancakeSwap و Bakery Swap است . اگر تاکنون کار تولید محصول را انجام داده اید ، این روند مشابه آن است ، اما این کار کمی بیشتر از خرید بیت کوین در Coinbase است.

در واقع شما باید ابتدا Binance Coin (BNB) را خریداری کنید و سپس آن را به کیف پولی که از BSC پشتیبانی می کند واریز کنید. اینها شامل MetaMask و Trust Wallet است. پس از داشتن BNB ، از DEX بازدید کرده و از BNB به سیف مون مبادله می کنید.

یک کیف پول اختصاصی SafeMoon نیز در دست ساخت است که پس از عرضه ممکن است روند خرید BNB و تعویض آن برای سیف مون را ساده کند.

سیف مون قبل از خرید

ما قبلاً در مورد احتمال SafeMoon که یک طرح Ponzi است یا خیر بحث کردیم که باید برخی پرچم های قرمز را برافراشته و شما را نسبت به شرکت در این پروژه محتاط کند. با این حال دلیل دیگری برای احتیاط وجود دارد که اخیراً کشف شده است.

در تاریخ 25 مه 2021 گزارش شد که شرکت حسابرسی و مشاوره بلاکچین HashEx ادعا کرده است که ده آسیب پذیری در سیف مون را کشف کرده است که بیش از دو میلیون سرمایه گذار را در معرض خطر قرار می دهد.

طبق یافته های آنها ، این پروژه دارای تعدادی آسیب پذیری است که شامل موارد زیر است:

  • این قرارداد هوشمند امکان تنظیم کمیسیون های انتقال SAFEMOON تا 100٪ را فراهم می کند.
  • فرش کشیدن ، به استثنای دارندگان از توزیع کمیسیون ها یک قالیچه به سرقت نقدینگی توسط توسعه دهنده اشاره دارد.
  • مسدود کردن موقت انتقال رمزها ؛
  • ارائه قرارداد هوشمند توکن برای همیشه غیرفعال است.
  • HashEx ادعا می کند که صاحب قرارداد هوشمند پروژه یک حساب خارجی است که توسط شخص خاصی کنترل می شود.

شرکت گفت که ارزش این حساب 20 میلیون دلار در بازار است که مبلغ آن دائماً افزایش می یابد ، به این دلیل که قرارداد هوشمند بخشی از کمیسیون های انتقال را به حساب مالک منتقل می کند.

در صورت به خطر افتادن آدرس مالک ، هر لحظه بالای 20،000،000 دلار ممکن است اتفاق بیفتد. از آنجا که این حدود 15 درصد از کل نقدینگی است که در استخرهای نقدینگی نگهداری می شود ، نرخ دلار سیف مون می تواند به سرعت پایین بیاید.

HashEx گفت که در صورت به خطر افتادن حساب خارجی SafeMoon ، یک مهاجم می تواند حجم نقدینگی را تخلیه کند و از ارسال توکن به آدرس رایت توسط توسعه دهندگان پروژه جلوگیری کند.

توماس اسمیت ، مدیر ارشد فناوری SafeMoon ، به هاش اکس گفت که موارد مطرح شده توسط این شرکت امنیتی مواردی نیستند: “ما می توانیم با یک قرارداد مستقر شده و بدون گاوصندوق به روز کنیم.” توماس به هاش اکس گفت که این پروژه “سیاست ها و رویه های” داخلی در مورد نحوه کار قرارداد “برای کاهش خطر سوhand استفاده از مقادیر” را در نظر گرفته است.

ترکیبی از این آسیب پذیری های مهم در این پروژه یک یادآوری هوشیارانه از خطراتی است که پروژه های DeFi هنوز در بازار دارند. اخیراً مساری گزارش داده است که در مجموع 285 میلیون دلار در نتیجه هک های DeFi طی دو سال گذشته به سرقت رفته است.

یک مثال اخیر ، پرونده پروتکل مالی غیرمتمرکز DeFi100 است که گزارش شده کلاهبرداری است که با سرقت 32 میلیون دلار سرمایه های کاربر به پایان رسید.

تاریخچه

همانطور که از نمودار زیر مشاهده می کنید SAFEMOON دارای یک تاریخچه فرار است ، حتی اگر فقط برای مدت کوتاهی معامله شده است. در کمترین میزان از 0.00000001 دلار در مارس ، در 20 آوریل 2021 به بالاترین رقم 0.00001339 دلار رسیده است و طی سه روز آینده به سرعت به 0.000003767 دلار رسیده است.

مجدداً نزديك شد و دوباره نزديك به سطح 0.000003767 دلار سقوط كرد ، به مدت چند هفته در دامنه تقريبي 0.0000075 تا 0.00001 دلار بازگشت و معامله كرد و سپس دوباره كاهش يافت و مجدداً نزديك سطح 0.0000035 دلار شد. از آن زمان تاکنون به سطح 0.0000047 دلار صعود کرده است.

بسیار ناپایدار است و باید احتیاط کرد.

آینده SafeMoon

تیم SafeMoon تعدادی از برنامه های آینده را اعلام کرده است. یکی این که آنها با Simplex کار کرده اند تا اجازه خرید سیف مون را با استفاده از کارت اعتباری یا بدهی بدهند.

آنها همچنین اعلام کرده اند که توسعه یک NFT Exchange را برای تجارت توکن های غیرقابل استفاده و DEX به نام SafeMoon Exchange آغاز می کنند. آنها همچنین در حال بررسی گزینه های دیگر با صرافی هایی مانند Binance هستند.

این تیم همچنین از استفاده از Minecraft به عنوان بستر آزمایش برای دیدن چگونگی ادغام این توکن در بازی های ویدیویی خبر داد. با مدیر عامل این پروژه جان کارونی و همچنین بنیانگذار و مدیر عامل پلت فرم پخش بازی های ویدیویی TANO ، این تعجب چندانی برای جامعه ندارد.

این اطلاعات در طی AMA در تاریخ 9 مه 2021 منتشر شد که در آن تیم اعلام کرد که آنها برنامه هایی برای “تخت آزمایشگاهی جامعه” دارند که کارونی آن را “یک روش سرگرم کننده و فراگیر برای تلفیق جامعه با آزمایش […] فن آوری های مختلف خواند. “

این تیم اضافه کرد که آنها یک سرور در بازی ویدیویی Minecraft ایجاد کرده اند که بخشی از این بستر آزمایش خواهد بود و افزودند که جزئیات بیشتر در توییتر و پلت فرم گفتگوی آنلاین Discord در دسترس خواهد بود . از سرور برای “آزمایش استرس” تحولات جدید ، از جمله نشانه های غیر قابل استفاده (NFT) استفاده خواهد شد.

از دیگر تحولات احتمالی می توان به پروژه عمدتا Pheonix نام برد که SafeMoon همچنان در شبکه های اجتماعی به تبلیغ آن ادامه می دهد ، در حالی که تقریباً هیچ جزئیاتی درباره آنچه پروژه در بر دارد ، منتشر نمی کند.

نتیجه گیری

SafeMoon بدون شک در ماه های اول زندگی خود مانند ارز دیجیتال شیبا باعث ثروتمند شدن برخی افراد شده است. این بسیار جذاب است ، اما همچنین چگونگی شروع و ایجاد حرکت در همه طرح های Ponzi است.

مردم می فهمند که پذیرندگان اولیه 500٪ یا 5000٪ بازده می گیرند و هیجان زده می شوند و پول خود را در این طرح می ریزند. شاید حتی این کار برای سالها ادامه داشته باشد ، اما سرانجام همه طرح های Ponzi از بین می روند.

در حال حاضر SafeMoon فایده دیگری به جز کسب درآمد ندارد. و این تنها در صورتی م worksثر است که مردم هیجان زده باقی بمانند و قیمت توکن همچنان در حال افزایش باشد. فقط شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا این ریسکی است که توانایی تحمل آن را دارید. زیرا ممکن است سرانجام کیسه ای از شیت کوین های بی ارزش را در دست داشته باشید.

از طرف دیگر تیم گفته است که برنامه هایی دارند که می توانند برنامه های کاربردی را برای سیستم عامل فراهم کنند. پیوند دادن آن با بازی آنلاین مطمئناً می تواند ده ها میلیون کاربر جدید به همراه داشته باشد ، اما بخاطر داشته باشید که در حال حاضر پروژه های کاملاً مستقیمی برای مقابله با افزایش عمودی آنلاین وجود دارد.

افزودن یک DEX و یک بازار NFT در این مرحله هیچ مشکلی نیست و با وجود بسیاری از ورودی ها به هر حال احتمالاً افراد تازه کار نیستند.

و پس از آن آسیب پذیری های قرارداد هوشمند کشف شده است که مطمئناً احتمال کشیدن فرش در برخی از نقاط آینده را نشان می دهد.

بله ، ممکن است با SafeMoon درآمد کسب کنید ، اما ممکن است سوخته شوید زیرا موشک سعی می کند به ماه شلیک کند. اون بیرون مراقب باشین دوستان.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا