ارز دیجیتال و کریپتو

ارز دیجیتال ملد (MELD) چیست؟ بانکداری دیفای در کاردانو با توکن MELD

مقدمه ای بر ارز دیجیتال ملد MELD ………

چه بخواهید و چه نخواهید، رمزارزها هنوز دنیا را فرا نگرفته اند. در بیشتر جاها، ارز فیات برای اکثر تراکنش های مالی استفاده می شود. این بدان معنی است که همه وجوه شما نمی تواند به ارزهای دیجیتال برود زیرا برای پرداخت هزینه های خود به مقداری پول نقد نیاز دارید. بله، هر زمان که به مقداری فیات نیاز داشتید، می توانید ارز دیجیتال خود را بفروشید.

این موضوع هوشمندانه نیست. اول از همه، فروش کریپتو شامل هزینه‌های تراکنش است و به این معنی است که جهش بین کریپتو و فیات بسیار گران خواهد بود. دوم از همه، شما سود سرمایه بالقوه ناشی از عدم نگهداری وجوه در ارزهای دیجیتال را از دست می دهید. اگر فقط راهی برای حل این مشکل وجود داشت … اینجاست که ملد (MELD) وارد می شود.

هدف MELD حل این مشکلات با ارائه استقراض/وام دادن ارزهای دیجیتال و فیات به عنوان پروتکل بانکداری است. درست است که چندین پروتکل به دنبال انجام همین کار هستند، و منصفانه بگویم، من فکر کردم که این نیز یکی دیگر از پروتکل‌های مشابه در انبوهی از پروتکل‌ها خواهد بود. با این حال من اشتباه کردم. ملد ویژگی های جالبی دارد که آن را به شدت از رقبای خود متمایز می کند.

یک تفاوت عمده این است که این پروتکل بر روی کاردانو ساخته شده است . به گفته ملد، این امکان تراکنش های بسیار ارزان تری را نسبت به رقبای مبتنی بر اتریوم فراهم می کند. کاردانو همچنین به عنوان یک جایگزین بسیار دوستدار محیط زیست برای اتریوم در نظر گرفته می شود که می تواند به جمع آوری مشتریان، حداقل مشتریان سازمانی و سرمایه گذاران کمک کند.

ارز دیجیتال ملد (MELD) چیست؟

در یک جمله، ارز دیجیتال ملد MELD یک پروتکل بانکی غیرمتمرکز است. این پروتکل در آوریل 2021 آغاز شد و توسعه آن توسط آزمایشگاه ملد مستقر در سنگاپور انجام شده است. مدیریت توسط بنیاد این پروتکل مستقر در سوئیس انجام می شود. برای مثال، آنها بر تمام حساب های بانکی فیات ملد نظارت می کنند.

در حالی که تنها یک پروژه جوان است، این پروتکل دارای یک تیم بزرگ متشکل از 25 نفر به اضافه 9 مشاور معتبر است. شرکا شامل پروژه‌های رمزنگاری بومی مانند پالیگان و شرکت‌های سنتی مانند شرکت Agri-Fintech Tingo است. در نهایت، MELD تعداد انگشت شماری از سرمایه گذاران محترم از جمله انجمن بلاک چین و برادری دره سیلیکون دارد.

از آنجایی که آنها در مراحل بسیار اولیه هستند، هنوز بسیاری از ویژگی های برنامه ریزی شده خود را راه اندازی نکرده اند، اما طبق نقشه راه آنها، که بعداً به آن خواهم پرداخت، چیزهای زیادی در طول این سال در راه است. هنگامی که به طور کامل عملیاتی شد، MELD در IOS، Android، مرورگر وب و به عنوان یک افزونه کروم یافت می شود. در حال حاضر، شما فقط می توانید به dapp این پلتفرم در مرورگر دسترسی داشته باشید.

برنامه های تلفن همراه باید در Q2 یا Q3 در دسترس باشند. این پلتفرم هنوز به طور کامل غیرمتمرکز نیست، اما آنها یک نقشه راه برای آن نیز دارند. همچنین، اگرچه غیرمتمرکز است، اما برای دسترسی به اکثر ویژگی‌ها باید KYC/AML را تکمیل کنید. این به طور طبیعی قابل درک است زیرا شما وجوهی را به حساب بانکی خود و غیره دریافت خواهید کرد.

با توجه به وایت پیپر MELD ، آنها می خواهند کنترل امور مالی خود را در اختیار افراد قرار دهند. اساساً، هر کسی مشتری اصلی این پلتفرم است، اما آنها چندین بار نیاز به خدمات مالی را برای افراد غیربانکی برجسته می کنند. وایت پیپر از 15 تریلیون دلار کنار گذاشته شدن از سیستم مالی سنتی صحبت می کند. با این حال، در حالی که این فکر عالی است و آن‌ها با مشارکت‌هایی مانند شراکت با تینگو روی تحقق آن کار می‌کنند، من معتقدم که شرکت‌ها و افراد کریپتو حداقل در ابتدا، مشتریان کلیدی خواهند بود.

در بخش بعدی نحوه عملکرد این پلتفرم را بیشتر بررسی خواهیم کرد، اما جزئیات مهم این است که وقتی وام می گیرید، می توانید انتخاب کنید که پول فیات (USD، EUR) را به حساب بانکی خود دریافت کنید. این بدان معناست که شرکت‌ها و افراد می‌توانند از دارایی‌های ارز دیجیتال خود برای پرداخت هزینه‌های موارد استفاده روزمره استفاده کنند. نگهداری وجه نقد برای شرکت ها یک تعهد است اما همچنان برای پوشش هزینه های عملیاتی ضروری است. با این حال، فرض کنید یک شرکت اکنون می خواهد موقعیت نقدی خود را کاهش دهد. در آن صورت، آنها می توانند بیت کوین بخرند و از آن به عنوان وثیقه برای دریافت خط اعتباری یا وام استفاده کنند.

به این ترتیب، آنها همچنان می توانند از سود سرمایه بهره مند شوند و در عین حال پول نقد خود را به حداقل برسانند. یکی از مثال‌های خوب شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال است که به طور فزاینده‌ای تمایلی به فروش بیت‌کوین خود ندارند. با این حال، آنها مجبور به تامین هزینه های خود شده اند. با MELD، آن‌ها می‌توانند تصمیم نگیرند که بفروشند، اما در عوض از آن به عنوان وثیقه استفاده کنند و فیات دریافت کنند، در حالی که همچنان در معرض صعودی بیت کوین قرار دارند.

در حال حاضر چیزهای زیادی برای استفاده وجود ندارد، اما همه ویژگی ها در دسترس هستند

آخرین چیزی که می خواهیم از MELD بگوییم، بخش غیر حضانت است. همه ما این جمله را شنیده‌ایم که «نه کلیدهایت، نه سکه‌هایت»، این یکی از دلایلی است که چرا برخی به پلتفرم‌های وام‌دهی متمرکز اعتماد ندارند. بیشتر، اگر نه همه، این پلتفرم ها از شما می خواهند که سرمایه خود را به آنها منتقل کنید. از سوی دیگر، این ارز دیجیتال به شما امکان می دهد کلیدهای خصوصی خود را نگه دارید به این معنی که مالکیت متعلق به شماست.

با این حال، این بدان معنا نیست که خطر استفاده از ارز دیجیتال ملد صفر است. همیشه ممکن است نقض قرارداد هوشمند یا چیز دیگری رخ دهد که سرمایه شما را در معرض خطر قرار دهد. با این حال، خطر از دست دادن سرمایه شما باید کمتر باشد. شما در حال حاضر می توانید حساب را با کیف پول Nami خود پیوند دهید و به زودی، پشتیبانی برای متامسک اضافه خواهد شد.

ملد (MELD) چگونه کار میکند؟

همانطور که گفته شد، ملد MELD دارای ویژگی های زیادی خواهد بود و اکثر آنها هنوز در دسترس هستند. در اینجا من از ابتدایی ترین ویژگی ها و نحوه کار آنها می گذرم و سپس بقیه را در بخش بعدی بررسی خواهیم کرد. به عنوان یک پروتکل وام دهی، با نحوه کار آن شروع می کنیم.

وام دادن و استقراض در ملد اینگونه است.

از تصویر بالا می بینید که چگونه همه قطعات با هم قرار می گیرند، اما برای ساده تر شدن، مراحل را مرحله به مرحله طی می کنیم (به اعداد موجود در تصویر توجه نکنید). اگر برای دریافت وام یا خط اعتباری به MELD می روید، اولین کاری که انجام می دهید ارائه وثیقه است. ارزهای دیجیتال پذیرفته شده ADA، ETH، BTC و BNB هستند. پس از ارائه وثیقه، می توانید 50 درصد از ارزش وثیقه خود را وام بگیرید و وجوه را به عنوان حواله به حساب خود دریافت کنید.

پولی که وام گرفته اید از قرارداد هوشمند نقدینگی فیات که توسط وام دهندگان فیات ارائه شده است، خواهد آمد. اکنون وام را دارید و مانند هر وام دیگری، سود و اصل وام را به صورت ماهانه پرداخت می کنید تا زمانی که وام به طور کامل بازپرداخت شود، در این مرحله وثیقه شما آزاد شده و به شما بازگردانده می شود.

اگر همه چیز طبق برنامه از طرف وام گیرندگان پیش برود، اساساً این پروتکل کار می کند. همانطور که اشاره کردم، شما می توانید با نسبت LTV 50٪ (وام به ارزش) وام بگیرید، اما این به این معنی نیست که باید و در اینجا دلیل آن است. اگر ارزش وثیقه شما کاهش یابد به طوری که LTV 65٪ شود یا بیش از 50٪ سه روز باقی بماند، یک مارجین کال اتفاق می افتد و شما باید وثیقه اضافی برای بازگرداندن LTV به 50٪ ارائه دهید. اگر ارائه نشود یا LTV به 85٪ برسد، یک رویداد انحلال خودکار اتفاق می افتد.

وثیقه به دلار/یورو فروخته می شود و به مشتری بازگردانده می شود، منهای کارمزد 5٪. به همین دلیل است که باید مراقب LTV خود باشید و شاید کمی اتاق را ترک کنید و 50٪ کامل را قرض نکنید. اگر LTV شما تغییر کند، برنامه MELD به شما اطلاع می دهد. داده ها در اوراکل های داده های مختلف منبع می شوند.

در اینجا یک راهنمای گام به گام ساده دیگر در مورد نحوه عملکرد ملد آورده شده است.

از طرف وام دهندگان، همه چیز بسیار ساده است. شما پول فیات خود را به یک قرارداد هوشمند واریز می کنید و بازده دریافت می کنید. بازده از ویژگی‌های مختلف، از جمله بهره پرداخت شده توسط وام گیرندگان، کارمزد معاملات و پاداش‌های پروتکل منشأ می‌شود. برای افزایش جوایز خود، می توانید توکن بومی MELD را به اشتراک بگذارید. من آن را در بخش دیگری پوشش خواهم داد. در صورت لزوم، می توانید وجوه خود را نیز در هر نقطه برداشت کنید.

وام پایه و نحوه کار یک خط اعتباری اینگونه بود. تنها تفاوت این است که شما فقط به مبلغ استفاده شده در اعتبار خط پرداخت می کنید. علاوه بر این دو، نوع دیگری از وام به نام وام نابغه نیز وجود خواهد داشت، بنابراین در مورد آن توضیح خواهم داد. دلیل اینکه این وام را نابغه می نامند این است که خود را پرداخت می کند. من هنوز توضیح ندادم که با وثیقه شما در هنگام گرفتن وام چه کار می شود.

وثیقه شما در استخرهای توکن مختلف برای کشاورزی محصول استفاده می شود. معمولاً جوایز کسب شده تا حدی به پروتکل ملد و بخشی به سهامداران توکن MELD تعلق می گیرد. با این حال، در وام نابغه، بخشی از درآمد حاصل از کشاورزی محصول برای پرداخت اصل سرمایه استفاده می شود. به این معنی که نه تنها در معرض سود سرمایه ای از وثیقه خود هستید، بلکه علاوه بر آن، وثیقه شما بازدهی نیز دارد.

تنها نقطه ضعف این وام این است که باید سود کمی بالاتر بپردازید. اعداد دقیق هنوز در دسترس نیست، اما حداقل فکر کردن در مورد این با منطق اولیه باعث می شود وام Genius بسیار جذاب به نظر برسد. همچنین اگر بخواهید، مجاز به پرداخت اصل پول نیز هستید، یعنی اگر نمی خواهید مجبور نیستید بنشینید و منتظر باشید تا اصل پول پرداخت شود. بر اساس محاسبات خود MELD، بسته به شرایط بازار، پرداخت وام 100 هزار دلاری 3 و 6 سال طول خواهد کشید.

ویژگی های اضافی MELD

از آنجایی که کل صنعت دیفای در کاردانو نسبتاً جدید است، هنوز زیرساخت های زیادی وجود ندارد. به عنوان مثال، این امر در مورد دارایی های بسته بندی شده صدق می کند. همانطور که احتمالاً می توانید حدس بزنید، MELD این مشکل را حل خواهد کرد. ملد از زیرساخت های defi برای بسته بندی دارایی ها پشتیبانی می کند. این دارایی های بسته بندی شده دارایی های MELDed نامیده می شوند.

مرحله اولیه فقط شامل BTC، ETH و BNB خواهد بود، اما برنامه این است که از دیگر توکن‌های ERC-20 و BEP20 در آینده پشتیبانی شود. این از طریق MELD DAO مدیریت می شود و برای هر تراکنش 0.2% کارمزد دریافت می شود. بسته بندی BTC و ETH با استفاده از Polygon انجام می شود و برای BNB، آنها با شبکه زنجیره هوشمند بایننس کار خواهند کرد.

بعدی در لیست کارت بدهی این پروتکل است. جزئیات اطراف کارت کاملاً نازک هستند، در حالی که رقابت در این فضا شدید است. ایده این است که به مردم اجازه دهیم پول خود را بدون پول نقد از ارزهای دیجیتال خرج کنند. من مزیت استفاده از کارت آنها را نمی دانم، اما می توانم تصور کنم که می توان مقداری Cashback به دست آورد. اگر کارت به طور یکپارچه در MELD ادغام شده باشد، می‌توانم تصور کنم که اگر از سایر خدمات آنها استفاده می‌کنید، می‌تواند افزوده خوبی باشد. همچنین، کارت در یک تصویر در کاغذ سفید آنها بسیار زیبا به نظر می رسد.

امیدوارم از رنگ قرمز خوشتون

آخرین ویژگی اضافی که من پوشش خواهم داد NFT است . توکن MELD در ابتدا از طریق یک ISPO برای عموم توزیع شد (در بخش بعدی توضیح خواهم داد). همه کسانی که شرکت کردند واجد شرایط برای ضرب NFT Banker خواهند بود. این NFT در ابتدا برای تقویت MELD staking APY شما برنامه ریزی شده بود. با این حال، اکنون این مورد حذف شده است ، و ابزار این NFT ها هنوز ناشناخته است .

با این وجود، به نظر من این ایده یک ویژگی سرگرم کننده و جذاب است. اگر شما فعال باشید، NFT ها می توانند تکامل یابند، و با توسعه NFT، جوایز بیشتری کسب خواهید کرد، بنابراین فقط ظاهر NFT ها نیست که تغییر می کند. اساسا، NFT ها به عنوان ورودی یک باشگاه عضویت با سطوح مختلف عمل می کنند.

توکنومیک ملد

همانطور که گفته شد، ملد یک توکن بومی به نام MELD دارد. این توکن ابتدا از طریق یک فروش خصوصی توزیع شد. بعداً، عموم می‌توانند از طریق یک پیشنهاد اولیه سهام (ISPO) وارد شوند. یک ISPO با افرادی کار می کند که ADA خود را به یک استخر سهام خاص واگذار می کنند. در این مورد، MELD دو استخر داشت که یکی به شما در ملد و ADA پاداش می‌داد، در حالی که دیگری فقط توکن‌های ملد را توزیع می‌کرد.

در اولین استخر، این پروتکل 50٪ از پاداش بلوک ADA را به دست آورد و در دوم، 99٪ را به دست آورد. هنگامی که ISPO در دسامبر 2021 به پایان رسید، توکن های خود را به همه شرکت کنندگان ارسال کردند. این راه حل انجام شد زیرا تیم MELD احساس کرد که این عادلانه ترین راه است. در حال حاضر، این ارز دیجیتال فقط در Bitrue و FMFW.io در دسترس است. اما تیم در حال کار بر روی دسترسی بیشتر به توکن است.

در اینجا نگاهی به توزیع داریم.

از تصویر بالا، توزیع توکن ها را به صورت درصد مشاهده می کنید. در حالی که خود ISPO ممکن است کاملاً منصفانه باشد، تخصیص آن به عموم نسبتاً کم است. وقتی نوبت به برنامه‌های واگذاری می‌شود، تصویری را در زیر می‌گذارم، اما اساساً همه شرکت‌کنندگان به تدریج توکن‌های MELD خود را آزاد می‌کنند. تیم و مشاوران باید توکن های خود را به مدت 9 ماه پس از راه اندازی توکن قفل نگه دارند و سپس 4 درصد در ماه آزاد می شوند. سرمایه گذاران فروش خصوصی می توانند توکن های خود را از ابتدا با نرخ 4 درصد در ماه باز کنند، به این معنی که 9 ماه قفل را ندارند.

همانطور که می بینید، تورم در عرضه مایعات اضافه شده در ابتدا کاملاً تهاجمی خواهد بود و پس از آن ثابت می شود. کل عرضه 4 میلیارد توکن است و باید در همین حد باقی بماند. با این حال، احتمال کاهش تورم توکن وجود دارد زیرا 20 درصد از کارمزدهای جمع‌آوری‌شده به وجوه بایبک و LP اختصاص می‌یابد.

و در اینجا نگاهی به برنامه واگذاری ملد داریم.

مابقی هزینه های جمع آوری شده به استخرهای سهام و بنیاد تعلق خواهد گرفت. استخر سهام واضح است، اما بنیاد به توضیحی نیاز دارد. همانطور که گفته شد، بنیاد در اجرای پروتکل نقش خواهد داشت. بنابراین، آنها بخشی از هزینه ها را دریافت می کنند و آن را به تحقیق، توسعه، کمک های مالی، ذخایر بنیاد و نگهداری تقسیم می کنند.

کارمزدی که MELD می گیرد همان کارمزد 0.2 درصدی از دارایی های بسته بندی شده است. علاوه بر این، 3 درصد کارمزد برای وام های حاشیه ای و 0.3 درصد برای سوآپ وجود دارد. ساختار کارمزد کاملا محافظه کارانه است و در بخش بعدی خواهید دید که هزینه ها می تواند در مقایسه با سایرین بیشتر باشد.

همانطور که فکر می‌کنم در جایی به آن اشاره کرده‌ام، توکن MELD می‌تواند برای افزایش پاداش‌های شما و همچنین برای مدیریت استفاده شود. از قبل می‌توانید توکن‌های خود را برای 12.5 درصد APY به اشتراک بگذارید. در حال حاضر، فقط یک استخر 6 ماهه وجود دارد به این معنی که وجوه شما قفل می شود، اما یک استخر انعطاف پذیر به زودی در راه است.

بخش حکمرانی نیز هنوز قابل توجه نیست زیرا این پلتفرم هنوز به طور کامل غیرمتمرکز نشده است. هنگامی که این ارز دیجیتال وارد مرحله 3 تمرکززدایی شد، می توانید از توکن های خود برای رای دادن به پیشنهادات بهبود استفاده کنید، اما این ممکن است کمی طول بکشد زیرا در حال حاضر، ما در مرحله 1 هستیم.

ملد در مقایسه با دیگران

در تصویر زیر خواهید دید که چگونه MELD با برخی از پلتفرم های شناخته شده cefi مقایسه می شود. در حالی که به نظر می‌رسد استفاده از این پلتفرم بی‌معنا است، اما باید کمی انتقادپذیر باشیم. اولاً، ملد واقعاً چیزهای مشابهی را در مقایسه با دیگران ارائه نمی دهد. پلتفرم‌های دیگر کاملاً کاربردی هستند و همانطور که صحبت می‌کنیم خدمات خود را اضافه کرده و بهبود می‌بخشند.

از زمان نگارش این وایت پیپر، ارائه این پلتفرم ها بهبود یافته و به طور قابل ملاحظه ای گسترده تر شده است. از سوی دیگر، MELD هنوز هیچ یک از عملکردهای اصلی خود را ندارد، به این معنی که از نظر تئوری آنها بهتر از سایرین به نظر می رسند، اما در دنیای واقعی، بسیار عقب هستند. حالا این بدان معنا نیست که آنها نمی توانند بهترین شوند. این فقط به این معنی است که همه چیزهایی که آنها می گویند در این مرحله فقط نظری است.

اینگونه است که ملد خود را با دیگران مقایسه می کند.

با این حال، اگر بدون در نظر گرفتن اینکه MELD به طور کامل عملیاتی نیست به این موارد نگاه کنیم، مزایای هیجان انگیزی دارند. اول از همه، همانطور که قبلاً اشاره کردم، وام Genius خود بسیار جذاب به نظر می رسد، و فکر می کنم اگر نرخ بهره خیلی بالا نباشد، می تواند محرک تقاضای خوبی برای ملد باشد. یکی دیگر از مواردی که من همچنین به عنوان یک مزیت قابل توجه به آن اشاره کردم، بخش غیر حضانت است که معتقدم محرک خوبی برای تقاضا خواهد بود.

برخی از چیزهای دیگر که من معتقدم کاربران از آن استقبال خواهند کرد، سرعت گرفتن وام و آزاد کردن وثیقه شماست. نکته این است که از بانک ها و صف های طولانی و زمان انتظار آنها دوری کنید. با MELD، همه چیز به سرعت پیش می رود، و قبل از اینکه متوجه شوید، سرمایه خود را خواهید داشت و می توانید هر کاری را که می خواهید انجام دهید. و در آخر، بخشی که نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای برای برداشت ندارید، تصمیم گیری برای استفاده از پروتکل را بسیار ساده تر می کند.

همچنین لازم است قبل از حرکت به این نکته اشاره کنم که تنها چند رقیب از یک انتخاب گسترده در این لیست وجود دارد. همچنین، چون کاغذ سفید توسط این پلتفرم ساخته شده است، شما فقط چیزهایی را خواهید دید که MELD می تواند با آنها رقابت کند. به عنوان مثال، بسیاری این راه حل های cefi را ترجیح می دهند زیرا آنها مانند شرکت های سنتی کار می کنند. بسیاری از این خدمات مشتری خوبی دارند که به شما کمک خواهد کرد.

آنها همچنین اگر مشکلی پیش بیاید، صندوق بیمه قابل توجهی دارند. یکی دیگر از مزایای این پلتفرم ها این است که نرخ های معقولی را برای وام گرفتن کریپتو ارائه می کنند. این در MELD در دسترس نیست، و اگر به دنبال یک بسته کامل هستید، ممکن است چیز دیگری برای شما بهتر باشد. من واقعاً پیشنهاد می کنم مقاله ای را که به آن پیوند دادم نگاه کنید و ببینید کدام سرویس برای شما بهترین است. اما مطمئناً هیچ چیز شما را از استفاده از چندین سرویس برای اهداف مختلف باز نمی دارد.

نقشه راه MELD

نقشه راه MELD بسیار گسترده است، زیرا همانطور که چندین بار در این مقاله توضیح داده ام، هنوز ویژگی های زیادی در دسترس نیست. اگر علاقه مند به مشاهده نقشه راه دقیق هستید، می توانید از این لینک استفاده کنید. اکنون، احتمالاً بسیاری از شما می خواهید بدانید که چه زمانی ما ابتدایی ترین عملکردها مانند وام گرفتن و وام را مشاهده خواهیم کرد، و من متأسفم که به شما بگویم که باید بیش از شش ماه صبر کنید.

قرض‌گیری و وام‌دهی در سه‌ماهه سوم سال 2022 روی یک شبکه آزمایشی اجرا می‌شود، اما تا سه‌ماهه چهارم به‌طور کامل در دسترس نخواهد بود. قبل از آن، واقعاً چیزهای جالب یا معنی‌داری از دیدگاه مصرف‌کننده اتفاق نمی‌افتد، بلکه نقاط عطف مهم‌تری از لحاظ فنی وجود دارد. با این حال، این نقاط عطف برای محصول نهایی قابل توجه خواهد بود، که ممکن است دلیلی باشد برای پیگیری آنچه در جریان است و ببینید آیا همه چیز طبق برنامه پیش می رود. به نظر می رسد چند چیز نیز در مورد زمان انتشار اپلیکیشن موبایل کمی باز باشد.

در واقع، حتی در لیست نبود و من مجبور شدم از یکی از اعضای تیم MELD برای اطلاعات بیشتر بپرسم. اما صحبت از تیم، من باید به آنها اعتبار بدهم که به من کمک کردند و هر زمان که به سؤالاتم پاسخ دادند. همیشه دیدن اینکه یک تیم به علاقه مندان به محصول خود اهمیت می دهد بسیار عالی است.

سخن پایانی

تیم ارز دیجیتالMELD کار بسیار خوبی انجام داده‌اند، و معتقدم که آنها شانس تبدیل شدن به یک پروتکل رده بالا را دارند. رقابت شدید است، و ممکن است تشخیص آن از آنها سخت باشد، اما به نظر می رسد تیم می داند که پروژه را برای انجام این کار به کجا برساند. با این حال، همه چیز باید ثابت شود، و قبل از دیدن یک محصول کارآمد، سخت است که به همه آنها اعتبار زیادی بدهم.

یکی از نگرانی ها این است که اگر تاریخ عرضه MELD به عقب تر کشیده شود، ممکن است در بازی خیلی دیر شده باشند. همانطور که گفته شد، رقبای آنها به طور مداوم در حال بهبود محصولات خود هستند. من معتقدم که تغییر خدمات برای بسیاری مانعی بسیار بالاتر از شروع با یکی است، به خصوص اگر قبلاً مقدار قابل توجهی از وجوه را در پلتفرم دیگری قفل کرده باشید یا حتی ممکن است از مکان دیگری وام داشته باشید.

با ارز دیجیتال ملد، ما فقط باید منتظر بمانیم و ببینیم چه اتفاقی می افتد. امیدواریم آنها بتوانند پایگاه مشتریان خوبی از جمله برخی مؤسسات و همچنین برخی از افراد غیربانکی را جمع آوری کنند. نمی توان انکار کرد که خدماتی مانند این هم به همان اندازه مورد نیاز و هم مورد نیاز است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا