اخبار ارزهای دیجیتال

ثابت ماندن نرخ بهره آمریکا توسط فدرال رزرو چراغ سبزی برای سرمایه‌گذاران – معنای آن برای ارزهای دیجیتال چیست؟

با انتظار کاهش بیشتر نرخ تا سال 2024، تحلیلگران می گویند که این می تواند یک “تقویت مثبت” برای سهام کریپتو و محصولات سرمایه گذاری باشد.

تصمیم فدرال رزرو ایالات متحده برای توقف و احتمالاً کاهش نرخ بهره در سال 2024 احتمالاً به عنوان یک “افزایش مثبت” برای ارزهای دیجیتال و سهام کریپتو عمل خواهد کرد.

جفری روزنبرگ، مدیر صندوق بلک راک، در مصاحبه ای در 13 دسامبر با بلومبرگ، توقف نرخ بهره فدرال رزرو و اشاره به کاهش نرخ بهره در سال آینده را به عنوان “چراغ سبز” برای سرمایه گذاران توصیف کرد و S&P 500 پس از این تصمیم 1.37 درصد افزایش یافت.

این احساسات صعودی می‌تواند برای مدتی ادامه داشته باشد، حداقل تا زمانی که به دور جدیدی از داده‌های اقتصادی دست یابیم، و تا آن زمان، پیام واضح است: فدرال‌رزرو بیش از حد مایل به کاهش شرایط مالی است.

سهام کریپتو نیز در پشت این اعلامیه شاهد افزایش قابل توجهی بودند، به طوری که سهام کوین بیس و مایکرواستراتژی به ترتیب 7.8 و 5 درصد افزایش یافتند، در حالی که ماینر بیت کوین ماراتون دیجیتال 12.6 درصد جهش کرد.

هنریک اندرسون، مدیر ارشد سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری آپولو کریپتو، به کوین تلگراف گفت که انتظار دارد توقف فدرال رزرو و انتظار کاهش نرخ بهره در سال 2024، “افزایش مثبتی” برای ارزهای دیجیتال و سهام مرتبط با رمزنگاری باشد و افزود:

اگر شاهد راه‌اندازی ETF‌های بیت‌کوین توسط شرکت‌هایی مانند بلک راک و فیدلیتی باشیم، می‌توان انتظار داشت که بسیاری از مؤسسات مالی سنتی دیگر نیز وارد بازارهای ارزهای دیجیتال شوند.»

طبق گزارش 11 دسامبر کوین شرز، سهام بلاک چین اخیراً بزرگترین جریان ورودی هفتگی خود را تجربه کرده است، با 126 میلیون دلار سرمایه گذاری در سهام مرتبط با رمزنگاری .

جیمز باترفیل، رئیس تحقیقات کوین شرز همچنین دریافت که محصولات سرمایه گذاری دارایی دیجیتال یازدهمین هفته متوالی جریان ورودی خود را تجربه کردند و سود هفتگی 43 میلیون دلاری را ثبت کردند.

محصولات کریپتو برای یازدهمین هفته متوالی جریان ورودی داشتند. منبع: کوین شرز

تینا تنگ، تحلیلگر بازار در CMC Markets، به کوین تلگراف گفت که توقف نرخ بهره فدرال رزرو بدون شک اشتیاق بازار را برای محصولات کریپتو افزایش می دهد.

“این چرخش باعث افزایش احساسات گسترده ریسک و بهبود انتظارات برای شرایط نقدینگی آتی شد و در نتیجه سهام کریپتو را به همان شیوه افزایش داد.”

تنگ گفت سرمایه گذاران می توانند انتظار داشته باشند که روندهای صعودی مشابهی را ببینند که از چرخه های نرخ پایین قبلی دیده نشده است، که با علاقه نهادی به صندوق های معلق معامله شده در بورس بیت کوین که در حال حاضر برای تصمیم گیری در اوایل ژانویه برنامه ریزی شده است، تقویت شده است.

با این حال، اندرسون اضافه کرد که یک اثر جانبی کاهش نرخ‌های بهره می‌تواند سرد شدن روایت توکن‌سازی دارایی در دنیای واقعی باشد، با افزایش مورد انتظار در بازده مالی غیرمتمرکز (DeFi) برای سرمایه‌گذاران در محیطی با نرخ پایین جذاب‌تر می‌شود.

بسیاری از علاقه‌مندی‌ها تاکنون به توکن کردن خزانه‌ها بوده است. ما اکنون محیطی را می بینیم که در آن می توانیم بیش از 10 درصد بازدهی را در DeFi تولید کنیم در حالی که بازده سنتی در جهت مخالف است.

مانند بسیاری از مفسران بازار، تنگ و اندرسون هر دو به نصف شدن بیت کوین در آوریل 2024 به عنوان یک کاتالیزور مهم برای رشد کلی بازار کریپتو نگاه کردند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا