حساب و کیف پول اینترنتی

کیف پول Wasabi؛ ولت بیت کوین منبع باز و متمرکز بر حریم خصوصی

کیف پول Wasabi امنیت کیف پول رایانه شخصی و حریم خصوصی پروتکل های پیشرفته اختلاط را با هم ترکیب می کند. رویکرد منحصر به فرد این پلت فرم شهرت آن را به عنوان گزینه ایده آل برای هر کسی که به حریم خصوصی مربوط است ، به ارمغان آورد. کاربران می توانند بیت کوین خود را به راحتی و با استفاده از رابط بصری ذخیره ، مدیریت ، نظارت و مخلوط کنند. علاوه بر این ، Wasabi یک سیستم جدید را برای مخلوط کردن سکه های شما با استفاده از یک رویکرد کاملاً بی اعتماد ادغام می کند. امروزه ، واسابی به عنوان یکی از برترین ارائه دهندگان کیف پول های محرمانه شناخته می شود.

مزایای کیف پول Wasabi

توسعه دهندگان پروژه کیف پول Wasabi می خواستند قابلیت لذت واقعی را برای بیت کوین به ارمغان بیاورند. تیم توسعه دهنده طی سالهای گذشته از معرفی آن ، سخت تلاش کرد تا ویژگی های جدیدی را به این سیستم عامل وارد کند. قابل ذکر است ، واسابی یکی از اولین گزینه های آسان استفاده در بازار برای ادغام پشتیبانی کامل Segwit ، از جمله آدرس bech32 بود. این روحیه پیشگام هنگامی آشکار می شود که ویژگی های چشمگیر وسابی را بررسی کنید.

کیف پول Wasabi چگونه کار می کند؟

کیف پول وسابی ساخته شده است تا حریم خصوصی بیت کوین را تا حد ممکن ساده کند. کیف پول / میکسر هیبریدی حاصل ، کل فرآیند اختلاط را خودکار می کند. این استراتژی اطمینان می دهد که کاربران عادی همان مزایای کاربران پیشرفته بیت کوین را دریافت می کنند. برای تحقق این هدف ، باید تمام موانع فنی برای یک کاربر متوسط ​​برداشته شود.

میکسر

ویژگی اصلی Wasabi میکسر یکپارچه آن است . این پروتکل در کل شبکه گسترش یافته و سکه های کاربران کیف پول را بین یکدیگر مخلوط می کند. علاوه بر این ، سیستم از یک اسکریپت چندرسانه ای برای از بین بردن نیاز به اعتماد به طرف مقابل استفاده می کند. این روش بی اعتماد باعث می شود که میکسرها از فعالیت های آنها به طور موثرتری نسبت به یک سرویس مخلوط متمرکز فاصله داشته باشند.

هزینه های اختلاط کاهش یافته است

پروتکل Wasabi اختلاط خودکار مزایای قابل توجهی را به بازار می آورد. گذشته از اطمینان از اینکه تقریباً همه سکه های شما قابل ردیابی نیستند ، پروتکل مخلوط سازی نیز بسیار مقرون به صرفه تر از صرافی های متمرکز است . قابل ذکر است ، هزینه شما بر اساس مقدار ناشناس بودن شما را تنظیم می کند. هر مجموعه همراه با هزینه است. معادله واقعی هزینه 0.003٪ برای هر مجموعه ناشناس است. نکته اساسی ، توسعه دهندگان حداقل 20 مجموعه ناشناس برای حداکثر حفاظت را توصیه می کنند.

امنیت کیف پول Wasabi

Wasabi یک پروژه منبع باز است که از سالها قبل از ورود به بازار ، مورد آزمایشات قابل توجه جامعه قرار گرفته است. کیف پول های منبع باز ترجیح داده می شوند زیرا به کل جامعه توسعه اجازه می دهد کد را بازبینی کنند. این بازرسی ها نقاط ضعف یا وکتورهای حمله را آشکار می کند که می توانست در آینده توسط بازیگران شرور در بازار مورد سو استفاده قرار بگیرد.

Wasabi یک کیف پول غیر حضوری است ، بنابراین کلیدهای خصوصی شما فقط در دستگاهی که کیف پول را روی آن نصب کرده اید ذخیره می شوند. کلید خصوصی شما شخصی است و شما تنها کسی هستید که به آن دسترسی دارید. اگر این کلید را گم کنید یا ناخواسته آن را با کسی که قصد سو استفاده از آن را دارد به اشتراک بگذارید ، هیچ کس نمی تواند برای بازگرداندن رمزنگاری گمشده شما کمک کند. ساده ، واسابی یک کیف پول تعیین کننده سلسله مراتبی است که با اجتناب از استفاده مجدد آدرس ، باعث می شود تا ساتوشی شما بیشتر شود.

CoinJoin

توسعه دهندگان Wasabi برای به انجام رساندن وظیفه مهم، سکه ها به صورت ناشناس ، یک پروتکل بی اعتماد CoinJoin را بر روی Tor ادغام کردند. CoinJoin یک سیستم محبوب است که چندین شخص را ملزم به امضای توافق نامه ای برای ترکیب سکه های خود در هنگام انجام معاملات جداگانه بیت کوین می کند. اگرچه هیچ رویکردی 100٪ در پوشاندن معاملات بیت کوین شما موثر نیست ، اما این استراتژی در قطع ارتباط بین منبع وجوه و مقصد بعدی آنها عالی است. از همه بهتر ، یکپارچه سازی Tor آدرس IP شما را ایمن نگه می دارد و اطمینان می دهد که حتی  هماهنگ کننده CoinJoin نمی تواند حریم خصوصی شرکت کنندگان را سرقت یا نقض کند.

پروتکل های حریم خصوصی Wasabi

تمام ترافیک شبکه Wasabi به طور پیش فرض از طریق Tor انجام می شود. شبکه گمنامی تور یکی از مهمترین راه عمومی برای مرور ناشناس اینترنت است. در اصل ، Tor عمدتا توسط کاربران Dark Web استفاده می شد تا ناشناس بماند. امروزه ، این فناوری در بین سیستم عاملهای رمزنگاری متمرکز بر حریم خصوصی ، کاربرد اصلی پیدا کرده است.

Wasabi از نوع جدیدی از اعتبار سنجی استفاده می کند که نیازی به سیستم برای ارسال سیگنالی که احتمالاً توسط هکرها رهگیری می شود ، ندارد. به طور خاص ، این شبکه برای بدست آوردن تاریخ معاملات خود به صورت خصوصی از مکانیزم فیلتر کردن بلوک سمت مشتری BIP-158 استفاده می کند. توسعه دهندگان با یک کلیک یکپارچه سازی کامل گره کامل را انجام دادند تا کل فرآیند را تا حد ممکن ساده تر کنند.

کاربران همچنین حرف های زیادی در این مورد به دست می آورند. به عنوان مثال ، می توانید UTXO را که برای هر تراکنش استفاده می کنید کنترل کنید. همچنین می توانید با برچسب گذاری تاریخچه خود را پیگیری کنید. این سطح سفارشی سازی به شما اطمینان می دهد که کاربران دقیقاً همان چیزی را دریافت می کنند که برای حفظ حریم خصوصی کامل ثبت نام کرده اند.

سخت افزار پشتیبانی کیف پول

کیف پول Wasabi همچنین از چندین کیف پول سخت افزاری محبوب پشتیبانی می کند . کیف پول های سخت افزاری ایمن ترین روش برای ذخیره ارز رمزنگاری شده شما هستند. به طور خاص ، کاربران می توانند دستگاه های Coldcard ، Trezor و Ledger خود را مستقیماً به Wasabi متصل کنند و استفاده از رابط کاربری آسان آن را برای مدیریت ایمن و ایمن دارایی های دیجیتالی خود آغاز کنند. قابل ذکر است ، کاربران کیف پول سخت افزاری می توانند بیت کوین ارسال و دریافت کنند اما تا زمانی که رمزنگاری را مستقیماً روی کیف پول وسابی بارگذاری نکنند ، نمی توانند به CoinJon بپیوندند.

چگونه کیف پول Wasabi را تهیه کنیم؟

شروع کار با کیف پول Wasabi ساده است. برای شروع باید به وب سایت آنها سر بزنید و بارگیری را کلیک کنید. از اینجا ، باید سیستم عامل رایانه شخصی خود را انتخاب کنید. در حال حاضر ، کیف پول واسابی در ویندوز ، لینوکس و مک موجود است. مراحل بارگیری فقط چند ثانیه طول می کشد و پس از اتمام نصب از شما خواسته می شود که آن را نصب کنید.

سایت رسمی برای دانلود ☜ کلیک نمایید

نحوه استفاده از کیف پول Wasabi

کیف پول Wasabi به روشی ساخته شده است که برای کاربران عادی استفاده می شود. درک رابط کاربری آسان است . با یک کلیک می توانید سکه های خود را ارسال ، دریافت ، ذخیره و مخلوط کنید. اولین کاری که باید انجام دهید راه اندازی کیف پول است. برای انجام این کار ، باید روی برگه ای که در بالای سمت چپ “Generate Wallet” نوشته شده است کلیک کنید. در اینجا فرم بگیرید ، سیستم با عبارت seed شما یک اعلان را ایجاد می کند.

این عبارت دانه ای را بنویسید و ایمن نگه دارید. شما باید مجدداً عبارت seed را به عنوان مرحله بعدی شروع کیف پول وارد کنید. این روش نصب بیشتر از هر زمان دیگری رایج است زیرا اطمینان حاصل می کند که عبارت پشتیبان خود را در جایی کاربر بنویسید.

ساده کردن حریم خصوصی یک بار در یک زمان

شما باید آن را به تیم توسعه دهنده پشت این پروژه تحویل دهید. کل مفهوم در بسیاری از سطوح هیجان انگیز است. از اولین روزهای بیت کوین ، حریم خصوصی یکی از نگرانی های اصلی کاربران بوده است. وسبی کیف پول معرفی یک راه جدیدی را به کاربران ارائه با حفظ حریم خصوصی آنها تمایل و راحتی آنها را به عادت کرده اند. به همین دلایل ، کیف پول Wasabi همیشه خانه ای در بازار رمزنگاری خواهد داشت.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا