اخبار

لایحه سناتور ایالات متحده به دنبال جلوگیری از صرافی های رمزنگاری از اقدامات اجرایی SEC است

قانون شفافیت تجارت دیجیتال در سال 2022 با هدف ارائه وضوح نظارتی در مورد طبقه بندی دارایی های دیجیتال و بدهی های مرتبط تحت قوانین اوراق بهادار موجود است.

بیل هگرتی، سناتور ایالات متحده، عضو کمیته بانکداری سنا، قانونی را ارائه کرد که به دنبال یک پناهگاه امن برای مبادلات ارزهای دیجیتال از اقدامات اجرایی «برخی» کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) است.

قانون شفافیت تجارت دیجیتال در سال 2022، که توسط سناتور هاگرتی معرفی شد، با هدف ارائه وضوح نظارتی پیرامون دو نگرانی اصلی که موسسات صرافی های ارز دیجیتال را تهدید می کند – (1) طبقه بندی دارایی های دیجیتال و (2) بدهی های مرتبط تحت قوانین موجود اوراق بهادار است.

لایحه ای برای ارائه یک پناهگاه امن به واسطه های دارایی دیجیتال از برخی اقدامات اجرایی توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار و برای اهداف دیگر. منبع:congress.gov

سناتور هاگرتی مروری بر مشکلات در میان موانع نظارتی ارائه کرد:

«فقدان شفافیت قانونی فعلی برای دارایی‌های دیجیتال، کارآفرینان و کسب‌وکارها را با یک انتخاب مواجه می‌کند: ابهام نظارتی قابل توجه در ایالات متحده را بررسی کنند یا به بازارهایی با مقررات دارایی دیجیتال روشن حرکت کنند.»

به گفته سناتور هاگرتی، عدم قطعیت نظارتی فوق، سرمایه گذاری در فضاهای رمزنگاری را منع می کند و فرصت های ایجاد شغل در ایالات متحده را با مشکل مواجه می کند. در نتیجه، محاصره “رهبری ایالات متحده را در این فناوری تحول آفرین در چنین زمان حیاتی به خطر می اندازد.”

این سناتور معتقد بود که این قانون، پس از تصویب، نه تنها “قطعیت بسیار مورد نیاز” را برای کسب‌وکارهای رمزنگاری فراهم می‌کند، بلکه رشد و نقدینگی بازارهای ارزهای دیجیتال ایالات متحده را بهبود می‌بخشد.

برای ایجاد قانون به عنوان قانون، این لایحه نیاز به تصویب سنا، مجلس نمایندگان و رئیس جمهور ایالات متحده دارد.

به موازات اصلاحات نظارتی توصیه شده توسط سناتورهای ایالات متحده، دولت فدرال تلاش‌ها را برای مطالعه امکان‌سنجی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در بازار آمریکا افزایش داد.

بر اساس دستورالعمل بایدن ، دفتر سیاست علم و فناوری (OSTP) 18 انتخاب طراحی CBDC را تجزیه و تحلیل کرد که مزایا و معایب مختلف هر سیستم را مشخص می کند:

“این امکان وجود دارد که فناوری مبتنی بر رویکرد بدون مجوز به طور قابل توجهی در طول زمان بهبود یابد، که ممکن است آن را برای استفاده در یک سیستم CBDC مناسب تر کند.”

ارزیابی فنی برای یک سیستم CBDC ایالات متحده تمایل این بخش را به سمت یک سیستم خارج از دفتر و محافظت از سخت افزار برجسته کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا