ارز دیجیتال و کریپتوپیش بینی قیمت

5 پیش بینی برتر برای آینده ارزهای دیجیتال در سال 2022

سال 2021 تاریخی ترین سال در تاریخ ارزهای دیجیتال بود زیرا سرانجام به جریان اصلی رسید. فقط این نبود که برخی از توکن‌ها سودهای بزرگی به دست آوردند، ارزهایی مانند بیت کوین 60 درصد، اتریوم بیش از 400 درصد و بایننس کوین 1300 درصد افزایش یافت. در عوض، این پذیرش عمده رمزارز توسط سرمایه‌گذاران نهادی، شرکت‌های بزرگ و حتی کشورها بود، با استقبال السالوادور از بیت‌کوین به عنوان ارز قانونی ، به‌علاوه نوآوری و یکپارچگی که در فضاهای دیفای، NFT و متاورس شاهد بودیم .

به این موارد استقبال چندین شخصیت مشهور مانند ایلان ماسک و امینم از کریپتو را اضافه کنید، و ده‌ها دلیل برای استدلال داریم که چرا سال 2021 بزرگترین سال تاریخ بوده است. پس در سال 2022 چه اتفاقی می افتد؟

یک چیز مسلم است، کریپتو کار سختی برای دنبال کردن دارد و در حالی که هیچ کس سقوطی به سبک سال 2018 را پیش‌بینی نمی‌کند، واقعیت این است که بازار ممکن است برای مطابقت با دستاوردهای خیره‌کننده سال گذشته تلاش کند. با این اوصاف، هنوز نقاط روشن زیادی در فضای کریپتو وجود دارد که ارزش آن را دارد که با نزدیک شدن به سال جدید، آنها را زیر نظر داشته باشیم.

1. DeFi برای فراهم کردن شمول مالی و فرصت بیشتر

فضای مالی غیرمتمرکز، که محصولات مالی را بدون تکیه بر واسطه‌هایی مانند بانک‌ها امکان‌پذیر می‌کند، نشان داد که در سال 2021 پای واقعی دارد. انتظار می‌رود که تا مارس سال جاری، ارزش قراردادهای DeFi در مجموع 41 دلار باشد. بیلیون. بنابراین، سال 2022 برای صدها dApps در حال ظهور DeFi در حال شکل گیری است.

DeFi نه تنها به این دلیل در حال رشد است که آزادی مالی واقعی را برای کاربران خود و بانک هایی که بانک ندارند فراهم می کند. همچنین فرصت های سرمایه گذاری واقعی را برای میلیون ها نفر فراهم می کند. یکی از محبوب‌ترین زمینه‌های سرمایه‌گذاری DeFi، کشاورزی بازدهی است که دارندگان دارایی‌های کریپتو را تشویق می‌کند تا شبکه‌های غیرمتمرکز را ایمن کنند. یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های DeFi در این زمینه، Compound Finance Protocol است که به کاربران اجازه می‌دهد تا زمانی که کیف پول اتریوم دارند، نقدینگی را در انواع مختلفی از استخرهای نقدینگی فراهم کنند و پاداش‌هایی مطابق با اصول اولیه آن کسب کنند.

DeFi همچنین امکان ابزارهای مالی پیچیده تر و به طور بالقوه سودمندتر را باز می کند. Synthetix را در نظر بگیرید ، که دارایی‌های مصنوعی را در قالب قراردادهای هوشمند ERC-20 صادر می‌کند که بدون نیاز به نگه داشتن توکن مذکور، بازدهی دارایی‌های کریپتو را ردیابی و ارائه می‌کند. مشابه آن SynFutures است که امکان سنتز و تجارت آزادانه دارایی های زنجیره ای و خارج از زنجیره مبتنی بر اتریوم را فراهم می کند. SynFutures از طریق یک بازارساز خودکار مصنوعی کار می‌کند، بنابراین کاربران فقط باید یک دارایی را در بین جفت‌های معاملاتی نگهداری کنند، با قراردادی هوشمند که دیگری را ترکیب می‌کند.

زیبایی چنین برنامه‌های DeFi در این است که امکان قرار گرفتن در معرض دارایی‌هایی را فراهم می‌کنند که سرمایه‌گذاران نمی‌توانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند و اگر بتوانند حرکت‌های بازار را پیش‌بینی کنند، به طور بالقوه سودهای قابل توجهی به دست می‌آورند.

2. NFT ها به تسخیر تخیل ادامه می دهند

توکن های غیرقابل تعویض در سال 2021 مورد توجه قرار گرفتند زیرا مجموع فروش آنها از 20 میلیارد دلار گذشت. تعدادی از آیتم های بزرگ راه را پیشروی کردند، با یک JPG ساخته شده توسط هنرمند Beeple که به قیمت رکورد 69 میلیون دلار فروخته شد، و ده ها فروش چند میلیونی دیگر Bored Ape Yacht Club و CryptoPunks NFTs.

در حالی که سرخوشی و برچسب‌های قیمتی چشمگیر NFTها ممکن است شروع به محو شدن کنند، بدون شک NFTها اینجا هستند تا بمانند. واقعیت این است که آنها موارد استفاده بالقوه زیادی دارند، از بازی گرفته تا هنر، املاک و مستغلات و نمادسازی دارایی ها. مزایا برای کسانی که NFT را اتخاذ می‌کنند نیز واضح است، به‌عنوان مثال، هنرمندان و نوازندگان می‌توانند حق امتیاز خودکار را برای فروش مجدد سازندگان خود ایجاد کنند. در همین حال، فروشندگان املاک و مستغلات می توانند افق های خود را با استفاده از NFT برای تقسیم مالکیت ملک به میلیون ها خریدار گسترش دهند.

این بدان معناست که آینده روشنی نه تنها برای NFT ها، بلکه برای بازارهایی که آنها را می فروشند نیز وجود دارد. در حال حاضر رهبر واضح در این فضا OpenSea است که بیش از 60 درصد از کل فروش ثبت شده در سال 2021 را به خود اختصاص داد. اما برای افزایش محبوبیت، مراقب پلتفرم های غیرمتمرکزتری مانند اینفینیتی باشید. Infinity یک بازار غیرمتمرکز NFT است که هدف آن بهبود در OpenSea با ارائه بهتر و ترکیب نیازهای جامعه است. اینفینیتی قصد دارد در مشارکت با پروتکل مشترک به سمت یک مدل حکمرانی مستقیم تکامل یابد، در حالی که فهرست کردن NFTها و انجام این کار با هزینه کمتر را آسان‌تر می‌کند و به سادگی 1.5 درصد کارمزد تراکنش دریافت می‌کند که به خزانه‌داری تحت کنترل جامعه می‌رسد.

3. سالی که متاورس را شکل می دهد

ماهیت تعاملی متاورس به عنوان تسهیل کننده تعامل اجتماعی، تفریح، تجارت، تجارت، بازی و آموزش، به نام چند مورد، تضمین می کند که در سال 2022 به بخش بزرگتری از فرهنگ و اقتصاد ما تبدیل شود.

ایده Metaverse، یک قلمرو دیجیتالی که فناوری‌هایی مانند VR، AR و ویدیو را ترکیب می‌کند، جایی که افراد با آواتارهای دیجیتال تعامل دارند، نوید بزرگی دارد. این امر عصری را آغاز می کند که بین زندگی دیجیتال و فیزیکی ما همپوشانی بیشتری وجود دارد، اتصال را ساده می کند و هر یک از تعاملات آنلاین ما را واقعی تر می کند.

در حالی که مارک زاکربرگ یکی از سرسخت ترین حامیان متاورس بوده است، این فیس بوک نخواهد بود که بر آن تسلط دارد. در عوض، این متاورژن های واقعاً غیرمتمرکز خواهند بود که تخیل توده ها را تسخیر می کنند. ما در مورد جهان‌هایی مانند سندباکس و Decentraland صحبت می‌کنیم ، جایی که ساکنان آن جهان‌های مجازی می‌توانند از طریق NFT حقوق قطعات دیجیتالی زمین را تضمین کنند. بازی برای کسب درآمد یکی دیگر از چشم اندازهای داغ متاورس است که DEA یک فرهنگ مجازی کامل را بر اساس پلتفرم Play Mining خود ایجاد می کند، جایی که کاربران می توانند دنیاهای جدید را کشف کنند، نبرد کنند و وظایف را کامل کنند، منابع درون بازی را جمع آوری کنند و سپس آنها را با بازیکنان دیگر مبادله کنند.

متاورس ممکن است هنوز در مراحل ابتدایی خود باشد و هیچ کس واقعاً نمی داند که در نهایت چه شکلی خواهد بود یا چقدر بر نحوه تعامل ما با فناوری تأثیر می گذارد. با این وجود، سال 2022 سالی خواهد بود که زمینه را برای متاورس و تکامل آن در دهه آینده فراهم می کند و نحوه کار، استراحت، بازی و معاشرت توده ها در فضای مجازی را شکل می دهد.

4. Web3 برای رشد بیشتر

همگرایی دیفای، NFT و متاورس منجر به ایجاد یک اکوسیستم Web3 می شود و همه نشانه ها نشان می دهد که سال 2022 ممکن است سالی باشد که واقعاً از راه می رسد.

Web3 تکامل بعدی اینترنت است که با Web1 ایستا آغاز شد که به بهترین وجه توسط شرکت هایی مانند Netscape و AOL نشان داده شد. سپس وب 2 آمد که بسیار جذاب تر بود اما تحت سلطه شرکت های بزرگی مانند گوگل و فیس بوک بود. با Web3، اینترنت کاملاً غیرمتمرکز و بدون مجوز را مشاهده خواهیم کرد که در آن کاربران کنترل داده‌های خود را به دست می‌آورند.

یکی از کاتالیزورهای اصلی Web3، باز هم بازی‌های بازی برای کسب درآمد خواهد بود، جایی که کاربران می‌توانند با کسب درآمد و مبادله NFT از انجام بازی‌ها کسب درآمد کنند. بازی‌های P2E در حال حاضر به موفقیت رسیده‌اند، همانطور که Axie Infinity و پایگاه کاربری آن با بیش از 2 میلیون بازیکن فعال ماهانه، و همچنین سولانا ، که 150 میلیون دلار سرمایه بازی Web3 جمع‌آوری کرده است، نشان می‌دهد.

اگرچه Web3 فقط در مورد بازی نیست. سایر برنامه‌های کاربردی عبارتند از Siacoin ، یک پلتفرم و بازار ذخیره‌سازی ابری غیرمتمرکز که با رمزگذاری و توزیع فایل‌ها در سراسر شبکه کار می‌کند. Siacoin به کاربران اجازه می دهد تا کلیدهای رمزگذاری خصوصی خود را کنترل کنند، بنابراین برخلاف ذخیره سازی ابری سنتی، داده های خود را در اختیار دارند.

سپس Lum Network وجود دارد که قصد دارد با ایجاد انگیزه برای شرکت‌ها به افرادی که برای نوشتن یک نقد صادقانه وقت می‌گذارند، صرف نظر از مثبت یا منفی بودن آن، پاداش دهد. Lum Networks این کار را با سیستم پاداش غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین انجام می‌دهد، که به هر کسی اجازه می‌دهد سوابق تغییرناپذیر آن را بررسی کند و تأیید کند که مصرف‌کننده‌ای که یک بررسی 1 ستاره گذاشته است، همان پاداشی را دریافت کرده است که یک حکم 5 ستاره را ارائه کرده است. این کار با پرداخت جوایز بر اساس کیفیت بررسی‌ها بر خلاف تعداد ستاره‌های داده شده کار می‌کند.

5. DAO ها برای همکاری برای خیر جوامع خود

سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز، معروف به DAO، در سال 2021 یک سال تبلیغاتی داشتند که به سرعت به‌عنوان ساختار سازمان‌های تحت رهبری جامعه برای طیف وسیعی از اهداف، اعم از سرمایه‌گذاری، جمع‌آوری سرمایه، مدیریت دارایی‌های توکن‌شده و حکمرانی شفاف ظاهر شدند.

DAO ها واقعاً جایگزینی برای ساختار سنتی هیئت مدیره شرکت های بزرگ هستند و راه جدیدی را برای سهامداران شرکت های رمزنگاری فراهم می کنند. برخی از محبوب‌ترین برنامه‌های DeFi، از جمله Uniswap و MakerDAO ، توسط DAO اداره می‌شوند که مکانیزمی را برای مدیریت خزانه‌داری و توسعه پروتکل از طریق قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاک چین فعال می‌کنند.

برخی از محبوب ترین DAO ها برای سرمایه گذاری وجود دارند. BitDAO را در نظر بگیرید که در پروژه های DeFi سرمایه گذاری می کند و طبق وب سایت خود در حال حاضر بیش از 3 میلیارد دلار دارایی در خزانه دارد. مثال دیگر PleasrDAO است که توسط کلکسیونرهای NFT، هنرمندان دیجیتال و رهبران DeFi برای خرید Uniswap V3 NFT Pplpleasr تشکیل شد. از آن زمان تاکنون آثار هنری دیجیتالی بیشتری به دست آورده است و در ماه ژوئن توانست با استفاده از برخی از NFT های با ارزش خود به عنوان وثیقه، وام 3.5 میلیون دلاری را تضمین کند.

GoodDollar یک DAO در حال ظهور است که برای متقاعد کردن سایر DAOها برای قبول مسئولیت اجتماعی بیشتر با حمایت از توزیع درآمد پایه جهانی راه اندازی شده است. راه اندازی در دسامبر GoodDollarV2 استاندارد جدیدی برای توزیع UBI ارائه می کند. این سیستم با بهره‌برداری از پاداش‌های استخراج بازدهی و استخراج نقدینگی کار می‌کند تا تولید پایدار جریان سرمایه را به سمت پروتکل ممکن کند و UBI مبتنی بر کریپتو را برای کل جامعه فراهم کند.

این ابتکاری است که احتمالاً به دست خواهد آمد، زیرا همانطور که در سال 2021 نشان داده شده است، ایده اهداف خاص و DAOهای مبتنی بر هویت که منافع جامعه خود را در دل دارند، قبلاً مورد توجه قرار گرفته است. با ورود به سال 2022، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که DAOهای بیشتری همکاری خود را افزایش دهند، زیرا آنها به نفع جوامع خود عمل می‌کنند.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۲ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا