اخبار

GBP از یورو پیروی می کند: نرخ پوند دلار به پایین ترین حد خود می رسد

با رسیدن به 1 پوند = 1.04 دلار، پوند سقوط کرد و پس از اعلام بودجه نخست وزیر جدید، یک رکورد پایین در برابر دلار آمریکا ثبت کرد.

پوند استرلینگ بریتانیا در برابر دلار آمریکا به پایین ترین سطح خود تا کنون سقوط کرده است. در موجی از فعالیت های معاملاتی یک شبه، پوند به پایین ترین سطح 1 پوند = 1.04 دلار رسید. 5 درصد از ارزش خود را به صورت مارپیچ از دست داد.

واحد پول مستقل بریتانیا، پوند استرلینگ، قدیمی ترین واحد پولی جهان است که امروزه نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر بالاتر از ارزش برابری پوند دلار است، زیرا با به دست آوردن 0.03 سنت دلار، به 1 پوند = 1.07 دلار افزایش یافته است.

منبع: گوگل

پوند از سال 2007 و بحران مالی متعاقب آن در برابر دلار آمریکا در حال کاهش مداوم بوده است. در حالی که امسال 20 درصد از ارزش خود را از دست داده است، در 20 سال گذشته نیمی از ارزش خود را در برابر دلار از دست داده است.

با توجه به سقوط ناگهانی قدرت خرید بریتانیا، مفسرانی مانند اریک وورهیس، مدیر عامل ShapeShift، پیشنهاد کرده‌اند که پوند در حال حاضر نوسان‌تر از بیت‌کوین (BTC) است. از نظر اعداد، بیت کوین امسال 50 درصد در برابر پوند کاهش یافته است، اما امروز 2 درصد و در هفته گذشته 9 درصد افزایش یافته است.

کاهش شدید ارزش پوند تا حد زیادی به دلیل اعلام بودجه هفته گذشته است. فایننشال تایمز گزارش داد که کاهش مالیات و یارانه های انرژی که توسط کواسی کوارتنگ، وزیر خزانه داری جدید ارائه شده است، ممکن است بستر مالی ناپایداری را برای بریتانیا در دهه 2020 ایجاد کند.

در اولین بودجه نخست وزیر لیز تراس، بزرگترین کاهش مالیات در یک نسل اعلام شد . طبق گزارش ها، کاهش هزینه های انرژی و تورم بالا را برطرف می کند. تورم در بریتانیا در یک قرن رکورد به ثبت رسیده است و ماه گذشته برای اولین بار در 40 سال گذشته دو رقمی شد.

در سراسر کانال در منطقه یورو، تورم نیز بیداد می کند. تورم رکورد 9.1 درصدی در ماه اوت گزارش شد، در حالی که ترس از زمستان تیره و تار با کمبود انرژی همراه شده است. مفسران و اینفلوئنسرهای توییتر مانند Cobie مشتاق بودند که وضعیت را روشن کنند. به دلیل کاهش ارزش پوند، به نظر می رسد ارزش تمام توکن های ارزهای دیجیتال در کشور زادگاه کوبی، انگلستان، افزایش می یابد.

برخی دیگر سقوط آزاد پوند را با یک «شیت کوین» یا یک پروژه قالی‌کشی مقایسه کرده‌اند که در آن کلاهبرداران یک توکن را پامپ می‌کنند و با سود فرار می‌کنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا