اخبار ارزهای دیجیتال

شبکه تون (TON) رقیب جدی اتریوم از نظر آدرس‌های فعال روزانه

شبکه تون (TON) از لحاظ تعداد کاربران فعال از اتریوم پیش گرفته است. این شبکه در ۱۰ روز از ۱۱ روز گذشته آدرس‌های فعال روزانه بیشتری نسبت به اتریوم داشته است. با این حال، این آمار شامل لایه ۲ اتریوم نمی‌شود.

بلاک چین ش

شبکه باز (TON) تقریبا هر روز در این ماه آدرس‌های فعال روزانه بیشتری نسبت به اتریوم ثبت کرده است.

تون اتریوم را کنار می‌زند

یکی از شرکت‌ها گفته که این اتفاق می‌تواند به معنای رشد خفته این شبکه باشد که توسط یک پایگاه عظیم از کاربران تغذیه می‌شود. اگرچه این داده‌ها نیز تصویر کاملی را از وضعیت فعلی نشان نمی‌دهند.

دلفی دیجیتال (Delphi Digital) در تاریخ ۱۰ ژوئن (۲۱ خرداد) در حساب X خود گفت که «جامعه کریپتو در توییتر این اتفاق را نادیده گرفت»:

رشد آرام و بی سروصدای TON که توسط پایگاه کاربران ۹۰۰ میلیونی آن در تلگرام تقویت می‌شود، آدرس‌های فعال روزانه این شبکه را‌ از اتریوم هم بیشتر کرده است.

دلفی دیجیتال قبل از تامل درباره اینکه آیا رشد امیدوارکننده تون می‌تواند در درازمدت ادامه پیدا کند و برای همیشه از اتریوم پیشی بگیرد یا خیر، اضافه کرد:

‌بلاکچین TON به شدت به توانایی تلگرام برای استفاده از پایگاه کاربر گسترده و شبکه توزیع آن متکی است.

داده‌های آرتمیس (Artemis) DAA را به عنوان تعداد کیف پول‌های منحصربه‌فردی که تراکنش روزانه روی یک بلاکچین انجام می‌دهند، تعریف می‌کند. DAA نشان می‌دهد که TON و اتریوم از ۱۷ می (۲۸ اردیبهشت)، زمانی که تون ‌برای اولین بار از اتریوم پیشی گرفت، با هم در نبرد بوده‌اند. TON نزدیک به آغاز ماه ژوئن (اواسط خرداد) جایگاه خود را به دست آورد و در ۱۰ روز از ۱۱ روز تاکنون، اتریوم را شکست داده است. شبکه تون در ۳ ژوئن (۱۴ خرداد) به رکورد ۵۶۸,۳۰۰ DAA دست یافت.

داده‌های آرتمیس نشان می‌دهند که اتریوم از ۱۳ سپتامبر ۲۰۲۳ (۲۲ شهریور ۱۴۰۲) به این ارقام دست پیدا نکرده است.

آدرس‌های فعال روزانه اتریوم و TON از ۱۲ مارس. منبع: آرتمیس

با این حال، به یک نکته مهم اشاره نکرده‌ایم. به خاطر سوق دادن تراکنش‌های اتریوم به لایه دوم‌ها، بسیاری از فعالیت‌های کاربران این اکوسیستم روی راهکارهای مقیاس‌پذیری لایه دوم بوده که مسلما مقایسه‌ اتریوم با تون را ‌چندان منصفانه نمی‌کند.

به عنوان مثال، سه مورد از لایه‌ دوم‌های برتر اتریوم، یعنی بیس (Base)، آربیتروم (Arbitrum) و آپتیمیزم (Optimism)، تنها در تاریخ ۱۱ ژوئن (۲۲ خرداد) مجموعا ۱.۳ میلیون آدرس فعال روزانه داشتند.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، از استفاده از لایه دوم‌ها برای مقیاس‌پذیری بلاکچین اصلی که بخشی از نقشه راه اتریوم محسوب می‌شود، حمایت کرده است.

افزایش فعالیت‌ها در شبکه TON ممکن است به دلیل ادغام استیبل کوین تتر (USDT) در این شبکه توسط تلگرام و ۳۵ میلیون کاربر نات کوین در پنج ماه گذشته باشد.

همچنین تلگرام Telegram Stars را در ۶ ژوئن (۱۷ خرداد) راه‌اندازی کرد؛ یک ارز درون برنامه‌ای که برای خریدهای دیجیتالی استفاده می‌شود. ربات های معاملاتی تلگرام نیز یک مورد محبوب دیگر برای استفاده از کریپتو در این پلتفرم پیام رسان هستند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا