اخبار ارزهای دیجیتال

ارزش بازار تتر USDT سقف خود را می شکند، مدیر عامل بایننس به سقف های نظارتی اشاره می کند

در زمانی که USDT در حال دستیابی به بالاترین ارزش بازار جدید است، سایر استیبل کوین ها برای حفظ سهم خود در بازار تلاش می کنند.

استیبل کوین تتر با تداوم تسلط بر بازار، به ارزش بازار جدید (ATH) بیش از 83 میلیارد دلار رسیده است.

سقف جدید بازار ATH برای USDT در سالی به دست می‌آید که سایر صادرکنندگان استیبل کوین به دلیل مشکلات نظارتی در تلاش برای ادامه فعالیت هستند. چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس به همین موضوع اشاره کرد.

نمودار ارزش بازار USDT. منبع: CoinMarketCap

CZ در یک توییت توجه را به بایننس USD، استیبل کوین با نام تجاری بایننس که توسط پکسوس منتشر شده است، جلب کرد. مدیر عامل بایننس گفت BUSD، یک استیبل کوین کاملاً تنظیم شده، توسط وزارت خدمات مالی نیویورک (NYDFS) با سقف 23 میلیارد دلار و در حال حاضر در بازار 5 میلیارد دلار قرار دارد و از آن زمان، USDT رشد فوق العاده ای داشته است.

در ماه فوریه، NYDFS به پکسوس دستور داد تا هرگونه صدور BUSD جدید را به دلیل نقض قوانین امنیتی متوقف کند.

در زمانی که USDT به سقف بازار ATH رسیده است، رقبای آن، مانند USD Coin و BUSD منتشر شده توسط Circle، برای حفظ سهم خود در بازار تلاش می کنند. ارزش بازار USDC که دومین استیبل کوین بزرگ است، 28.8 میلیارد دلار است که تفاوتی بیش از 50 میلیارد دلار نسبت به USDT دارد. برای زمینه، در یک نقطه، تسلط USDC بر بازار به USDT نزدیک شده بود، با ارزش بازار آن به سقف 55.8 میلیارد دلار در ژوئن 2022.

نمودار ارزش بازار تمام وقت USDC. منبع: CoinMarketCap

بازار نزولی طولانی سال 2022 با کاهش ارزش بازار پس از رکوردهای ژوئن 2022 به هر دو استیبل کوین ضربه وارد کرد. با این حال، USDT توانسته است با تسلط بیشتر بر بازار به عقب برگردد، در حالی که ارزش بازار USDC تقریبا به نصف کاهش یافته است.

دلیل برجسته کاهش سهم بازار سایر استیبل کوین ها را می توان به بررسی دقیق نظارتی توسط تنظیم کننده های ایالات متحده و بحران بانکی ایالات متحده نسبت داد. پس از ممنوعیت استخراج جدید BUSD به دلیل نقض امنیتی، ارزش بازار آن به سرعت کاهش یافت زیرا کاربران شروع به تبدیل BUSD خود به سایر استیبل کوین ها کردند.

به طور مشابه، برای USDC، بحران عمده ناشی از سقوط بانک سیلیکون ولی بود، جایی که ناشر استیبل کوین حدود 3.3 میلیارد دلار ذخایر داشت . این منجر به وحشت بازار و متعاقب آن کاهش ارزش دلار آمریکا شد. اگرچه USDC روز بعد مجدداً تثبیت خود را به دست آورد، اما تلفات قابل توجهی بر ارزش بازار خود وارد کرد، به طوری که بسیاری از کاربران از ترس سقوط کلی USDC خود را به سایر استیبل کوین ها تبدیل کردند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا