اخبار

افزونه ChatGPT آزمایشگاه سولانا به هوش مصنوعی اجازه می دهد تا داده های بلاک چین را واکشی کند

این افزونه به ربات چت هوش مصنوعی اجازه می دهد تا موجودی کیف پول را بررسی کند، توکن ها را منتقل کند و NFT ها را خریداری کند، زمانی که OpenAI افزونه ها را به طور گسترده در دسترس قرار دهد.

کاربران سولانا به زودی می توانند از طریق یک افزونه منبع باز فعال در چت ربات هوش مصنوعی (AI) OpenAI، ChatGPT، با شبکه تعامل داشته باشند.

طبق یک توییت در ۲۵ آوریل توسط سولانا لبز، شرکت توسعه دهنده بلاک چین سولانا، این افزونه به ChatGPT اجازه می دهد تا موجودی کیف پول را بررسی کند، توکن های بومی Solana را منتقل کند و توکن های غیرقابل تعویض خریداری کند.

آزمایشگاه سولانا همچنین توسعه دهندگان را تشویق می کند تا با استفاده از کد منبع باز آزمایش کنند تا داده های زنجیره ای را که ممکن است به آنها علاقه مند باشند، بازیابی کنند.

اسکرین شات به اشتراک گذاشته شده توسط سولانا لبز نشان می دهد که ChatGPT می تواند لیستی از NFT های متعلق به یک آدرس سولانا خاص را بازیابی کند که یک پیوند ابرداده پیوست شده به NFT را به اشتراک می گذارد – احتمالاً از کاوشگر بلوک سولانا بلز تهیه شده است.

سولانا اشاره ای نکرد که آیا این افزونه زمانی که OpenAI قابلیت افزونه را در دسترس همه قرار دهد راه اندازی می شود یا خیر.

پلاگین های جدید ChatGPT با بازیابی اطلاعات از منابع آنلاین و تعامل با وب سایت های شخص ثالث برای پاسخ به دستورات درخواست شده توسط کاربر کار می کنند. این ویژگی در حال حاضر برای همه کاربران در حال ارائه است.

با این حال، همه از توسعه راضی نیستند.

یکی از کاربران توییتر از سولانا خواست که ابتدا بر روی توسعه یک “کاوشگر بلوک کار” تمرکز کند، در حالی که دیگری این سوال را مطرح کرد که چه فایده ای برای اکوسیستم به همراه خواهد داشت.

به نظر می رسد آزمایشگاه سولانا اکنون تمرکز بیشتری بر هوش مصنوعی دارد و همچنین در 25 آوریل اعلام کرد که 1 میلیون دلار بودجه برای پروژه هایی که ابزارهای هوش مصنوعی را بر روی سولانا می سازند، ارائه می دهد:

کاربران ChatGPT اکنون می توانند سابقه چت را حذف کنند

در همان روز، OpenAI اعلام کرد که کاربران ChatGPT اکنون می توانند به لطف ویژگی جدید حریم خصوصی ، سابقه چت خود را خاموش کنند .

این تیم در بیانیه ای در 25 آوریل، عرضه این ویژگی جدید را اعلام کرد ، که برای کنترل بیشتر کاربران بر روی داده های خود راه اندازی شد. این شرکت افزود:

«مکالماتی که با غیرفعال شدن سابقه چت شروع می‌شوند، برای آموزش و بهبود مدل‌های ما استفاده نمی‌شوند و در نوار کناری سابقه ظاهر نمی‌شوند.»

OpenAI گفت که این ویژگی را می توان در تنظیمات ChatGPT یافت، که در هر زمان می توان آن را تغییر داد.

OpenAI توضیح داد که مکالمات حذف شده به مدت 30 روز به منظور بررسی آنها برای نظارت بر مطالب توهین آمیز نگهداری می شود. پس از پاک شدن، مکالمات برای همیشه حذف خواهند شد.

این شرکت هوش مصنوعی همچنین یک گزینه جدید “صادرات” را برای کاربران اضافه کرده است تا داده های خود را دانلود کنند و درک بیشتری از اطلاعات ذخیره شده ChatGPT داشته باشند.

ویژگی جدید حریم خصوصی زمانی ارائه می‌شود که ایتالیا اخیراً اولین کشور اروپایی است که ChatGPT را تا زمانی که با قوانین حریم خصوصی کاربران اتحادیه اروپا مطابق با مقررات حفاظت از داده‌های عمومی ( GDPR ) مطابقت نداشته باشد، ممنوع کرده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا