اخبار ارزهای دیجیتال

ریپل با بانک ملی گرجستان برای دیجیتالی کردن اقتصاد شریک می شود

ریپل به تعمیق همکاری CBDC خود با جمهوری گرجستان با کاوش در راه های دیجیتالی کردن اقتصاد محلی ادامه می دهد.

شرکت بزرگ ارزهای دیجیتال ریپل در حال تعمیق روابط با جمهوری گرجستان با کاوش در راه های دیجیتالی کردن اقتصاد محلی با بانک ملی گرجستان (NBG) است.

ناتیا تورناوا، رئیس موقت بانک ملی گرجستان، و وارلام بانوئیدزه، رئیس بخش توسعه فناوری مالی و نظارتی این بانک، با جیمز والیس، مدیر اجرایی ریپل برای افزایش همکاری در فناوری مالی و دیجیتالی‌سازی دیدار کرده‌اند.

بانک مرکزی گرجستان در تاریخ 8 ژوئن در یک پست لینکدین رسماً این جلسه را اعلام کرد.

در این جلسه، والیس – که در ریپل به عنوان معاون بانک مرکزی خدمت می کند – مقامات گرجستان را با آلیستر براون، نماینده سیستمهایEPAM شریک ریپل معرفی کرد.

جیمز والیس ریپل در کنار آلیستر براون از EPAM با وارلام بانوئیدزه و ناتیا تورناوا از NBG (از چپ به راست). منبع: NBG

والیس گفت: “بازگشت به تفلیس و معرفی آلیستر براون از شریک سیستم EPAM به ناطیا تورناوا، سرپرست NBG، باعث افتخار بود.”

EPAM که مقر آن در نیوتاون، پنسیلوانیا است، در خدمات مهندسی نرم افزار، مهندسی پلتفرم دیجیتال و طراحی محصولات دیجیتال تخصص دارد. نام “EPAM” مخفف “برنامه نویسی موثر برای آمریکا” است.

همکاری مبتنی بر مشارکت xistign است

بر اساس بیانیه رسمی NBG، بحث بر روی بررسی راه های بالقوه برای همکاری در دیجیتالی کردن اقتصاد گرجستان متمرکز شد.

همکاری جدید مبتنی بر مشارکت قبلی بین NBG و ریپل است، جایی که دومی به عنوان شریک فناوری برای پروژه آزمایشی CBDC NBG به نام لاری دیجیتال عمل می کند.

همانطور که قبلا گزارش شده بود، NBG برنامه های خود را برای پیشبرد تحقیقات CBDC در سپتامبر 2023 اعلام کرد و از نه شرکت – از جمله ریپل لبز – برای مشارکت در پروژه لاری دیجیتال دعوت کرد. متعاقباً، تنظیم کننده مالی ریپل لبز را به عنوان شریک رسمی فناوری برای توسعه لاری دیجیتال انتخاب کرد.

جیمز والیس ریپل (چپ) و نماینده EPAM آلیستر براون. منبع: NBG

بانک مرکزی گرجستان تنها بانک مرکزی جهانی نیست که با ریپل در توسعه CBDC و ادغام های مرتبط با آن همکاری می کند. علاوه بر گرجستان، ریپل لبز همچنین در خلبان‌های CBDC در کشورهایی مانند کلمبیا ، بوتان ، پولائو ، مونته‌نگرو و دیگران مشارکت داشته است.

در اواخر سال 2023، ریپل حمایت عمومی خود از توسعه جهانی CBDC را در یک کاغذ سفید 23 صفحه‌ای دو برابر کرد . این شرکت نوشت: «CBDCها برای حمایت از مهم‌ترین تأثیرات مثبت توکن‌سازی دارایی، مکانیزم هدفمند فزاینده برای تبدیل دارایی‌های ملموس به توکن‌های دیجیتال ذخیره‌شده در بلاک چین، مورد نیاز هستند.»

در حالی که شرکت‌هایی مانند ریپل از توسعه CBDC حمایت می‌کنند، برخی از منتقدان نگران اشکالات احتمالی مرتبط با CBDC مانند مسائل مربوط به حریم خصوصی و نظارت دولتی هستند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا