اخبار

داشتن بیت کوین در چین با وجود ممنوعیت همچنان قانونی است

دارندگان کریپتو در چین در صورت سرقت، اختلاس یا نقض قرارداد وام با وجود ممنوعیت کریپتو، توسط قانون محافظت می شوند.

علیرغم اجرای یک ممنوعیت عمده ارزهای دیجیتال یک سال پیش، دولت چین همچنان از سرمایه گذاران محلی ارزهای دیجیتال محافظت می کند زیرا رمزارزها به عنوان دارایی مجازی تحت حفاظت قانون شناخته می شوند.

به گفته دیوید لسپرانس، بنیانگذار شرکت حقوقی Lesperance & Associates، چین که یکی از دشمن ترین کشورهای جهان نسبت به بیت کوین ( BTC ) است، هنوز مالکیت ارزهای دیجیتال را ممنوع نکرده است.

لسپرانس به کوین تلگراف گفت: دارندگان کریپتو در چین در صورت سرقت، اختلاس یا نقض قرارداد وام توسط قانون محافظت می شوند. او تاکید کرد که مبادلات رمزنگاری همچنان در چین ممنوع است.

این وکیل به پرونده اخیر دادگاه چینی مربوط به نقض یک وام در ارز دیجیتال لایت کوین (LTC) اشاره کرد. متهم دینگ هائو نتوانست تمام 50000 LTC را که در سال 2015 از ژای ونجی قرض گرفته بود، به طور کامل بازپرداخت کند، که به یک سابقه دادگاه بزرگ در مورد ارزهای دیجیتال در چین تبدیل شد.

بر اساس داده‌های CoinGecko ، از سال 2015، قیمت لایت‌کوین تقریباً 1800 درصد افزایش یافته است، زیرا این ارز دیجیتال 7 سال پیش در حدود 3 دلار معامله می‌شد.

در 31 آگوست، دادگاه میانی شماره 1 پکن حکم داد که متهم مبلغ باقیمانده لایت کوین را به ژای بدهکار است و استدلال دینگ مبنی بر اینکه بانک خلق چین (PBoC) تراکنش های رمزنگاری را به طور رسمی در سال گذشته ممنوع کرده است ، رد کرد.

لسپرانس گفت: «دادگاه تأیید کرده است که ارزهای رمزنگاری شده مانند لایت کوین «مال» هستند، حتی اگر در قلمرو مجازی ایجاد شوند. او تاکید کرد که جامعه کریپتو «نباید استنباط مثبت خاصی از این پرونده بگیرد، زیرا این یک اختلاف وام تجاری «بسیار عادی» بود که بر اساس قوانین عادی قانون دارایی حل و فصل شد، و اظهار داشت:

«تا به امروز، داشتن رمزارز در چین ممنوع نشده است. […] تجارت تجاری این نوع دارایی را قانونی نمی کند، زیرا دولت به طور خاص مبادلات رمزنگاری در چین را ممنوع کرده است.»

در حالی که لسپرانس می‌گوید صرافی‌های رمزنگاری در چین ممنوع است، برخی از علاقه‌مندان به کریپتوهای محلی مطمئن هستند که PBoC هرگز صراحتاً افراد را از تجارت ارزهای دیجیتال منع نکرده است.

درست است که چین نمی‌خواهد افراد با ارزهای دیجیتال معامله کنند. اما این هرگز در هیچ سند رسمی نوشته نشده است.

به گفته این منبع، بسیاری از کاربران سرزمین اصلی اگر از کارت‌های بانکی خود برای تراکنش‌های ارزهای دیجیتال (OTC) استفاده کنند، آن‌ها را مسدود می‌کنند. با این حال، کانال‌های OTC قابل اعتماد همچنان امکان تراکنش‌های رمزنگاری را در چین فراهم می‌کنند.

این شخص گفت: «بنابراین، اگرچه تجارت کریپتو غیرقانونی نیست، ما نمی‌خواهیم وقت خود را با بحث با بانک‌ها تلف کنیم، زیرا بدیهی است که آنها فکر می‌کنند همه چیز در مورد کریپتو غیرقانونی است.

آخرین اخبار شواهد دیگری را به ارمغان می‌آورد که نشان می‌دهد رمزارزها از زمانی که دولت در سپتامبر 2021 سرکوب هماهنگ شده رمزارزها را اعلام کرد، به طور کامل در چین سرکوب نشده است. همانطور که قبلا گزارش شده بود، چین از ژانویه 2022 موقعیت خود را به عنوان دومین ارائه دهنده بزرگ نرخ هش بیت کوین بازگرداند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا