اخبار

نوریل روبینی می گوید رئیس جمهور السالوادور باید به خاطر بیت کوین استیضاح شود

نوریل روبینی، برنده جایزه نوبل، نایب بوکله را به عنوان “رئیس جمهور جنایتکار” مورد انتقاد قرار داد.

نوریل روبینی ، برنده جایزه نوبل، انتقاد خود از نایب بوکله، رئیس جمهور السالوادور را مضاعف کرد و مدعی شد که رئیس جمهور السالوادور به دلیل «ورشکستگی» کشور با بازی بیت کوین خود مستحق استیضاح است.

در اوایل این ماه، شرکت خدمات مالی مودی، رتبه اعتباری السالوادور را به دلیل نگرانی از اینکه بیت کوین جسورانه این کشور شرط بندی کرده بود برای جلوگیری از تضمین وام بسیار مورد نیاز 1.3 میلیارد دلاری صندوق بین المللی پول (IMF) کاهش داد.

جیمی رویش، تحلیلگر مودیز به بلومبرگ گفت که مشخصات مالی السالوادور تنها در صورتی بدتر می شود که دولت قرار گرفتن در معرض بیت کوین را افزایش دهد.

اگر بسیار بیشتر شود، این نشان دهنده خطر بزرگتری برای ظرفیت بازپرداخت و مشخصات مالی ناشر است.

السالوادور دارای اوراق قرضه دلاری به ارزش 800 میلیون دلار است که سررسید آنها در ژانویه 2023 است. به دلیل مشکلات بدهی و نامطمئن بودن پیرامون بیت کوین، بازدهی این اوراق در اوایل این ماه به 34 درصد افزایش یافت. در سال 2021، آنها بدترین عملکرد را در کل جهان نشان دادند.

السالوادور که گرفتار غم‌انگیزترین بدهی‌های دولتی در سراسر جهان است، اکنون قصد دارد با مشارکت توسعه‌دهنده بلاک‌چین Blockstream و iFinex، شرکت مادر Tether و Bitfinex، «اوراق‌های آتشفشانی» با بیت‌کوین منتشر کند. بخشی از وجوه جمع آوری شده برای ساخت یک مکه آزادی خواهانه به نام «شهر بیت کوین» استفاده خواهد شد.

Bukele در طی یک فروش چشمگیر بیت کوین که در روز شنبه انجام شد، با واکنش شدید مواجه شد. تخمین زده می شود که «باحال ترین دیکتاتور» با خرید بیت کوین با بودجه خزانه داری کشور بیش از 20 میلیون دلار ضرر کرده است.

با این حال، «مدیر عامل السالوادور» به رغم مخالفت‌ها ، به خرید بیت کوین خود ادامه داد .

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا