اخبار ارزهای دیجیتال

ضرر 4 میلیارد دلاری بخش متاورس در سه ماهه اول مثبت برای متا می‌گذرد

زاکربرگ انتظار دارد که زیان های عملیاتی آزمایشگاه واقعیت در سال 2023 نسبت به سال گذشته افزایش یابد.

متا تقریباً 4 میلیارد دلار از واحد متاورس خود با Reality Labs متحمل شد که در غیر این صورت یک سه ماهه اول خوب برای امپراتوری رسانه های اجتماعی تحت رهبری مارک زاکربرگ بود که سود نهایی 5.7 میلیارد دلار را منتشر کرد.

در حالی که زیان 4 میلیارد دلاری به دنبال ضرر 14 میلیارد دلاری در سال 2022 است، زاکربرگ در گزارش درآمد توضیح داد که آزمایشگاه های واقعیت احتمالاً در باقی مانده سال 2023 متحمل ضرر بیشتری خواهند شد.

زاکربرگ پیش‌بینی کرد: «ما همچنان انتظار داریم که ضررهای عملیاتی آزمایشگاه‌های واقعیت در سال 2023 نسبت به سال گذشته افزایش یابد.

واحد Reality Labs متاورس متا، متاثر از ضرر بزرگ دیگری متحمل شد. منبع: متا

مدیرعامل شرکت گفت ، با این حال، زیان های متحمل شده توسط Reality Labs با پیشرفت های شرکت در بخش هوش مصنوعی خود نفی شد.

«کار هوش مصنوعی ما نتایج خوبی را در برنامه‌ها و تجارت ما به ارمغان می‌آورد. ما همچنین در حال کارآمدتر شدن هستیم تا بتوانیم سریعتر محصولات بهتری بسازیم و خود را در موقعیت قوی تری برای ارائه چشم انداز بلندمدت خود قرار دهیم.”

در حالی که زاکربرگ اخیراً هوش مصنوعی را “بزرگترین سرمایه گذاری” این شرکت نامیده است، او گفت که جاه طلبی های متا اولویت اصلی شرکت است.

او گفت: “روایتی ایجاد شده است که ما به نوعی در حال دور شدن از تمرکز بر روی دید متاورس هستیم، بنابراین من فقط می‌خواهم پیشاپیش بگویم که این دقیق نیست.” برای سال‌ها، و ما همچنان روی هر دو تمرکز خواهیم کرد.»

علاوه بر این، زاکربرگ توضیح داد که فناوری متاورس به چشم انداز هوش مصنوعی آن کمک خواهد کرد و بالعکس.

فناوری متاورس همچنین به ارائه هوش مصنوعی نیز کمک خواهد کرد. به عنوان مثال، تجسم عوامل هوش مصنوعی از سرمایه گذاری عمیقی که در چند سال گذشته در آواتارها انجام داده ایم، بهره خواهد برد.”

زاکربرگ در یک پست فیسبوک در 28 فوریه توضیح داد که این شرکت در حال ساخت مجموعه ای از ابزارهای خلاقانه و گویا است که می تواند به “توربوشارژ کردن” کارایی برخی از محصولات موجود خود کمک کند:

در بلندمدت، ما بر روی توسعه شخصیت‌های هوش مصنوعی تمرکز خواهیم کرد که می‌توانند به روش‌های مختلف به افراد کمک کنند. ما در حال بررسی تجربیات با متن (مانند چت در واتس‌اپ و مسنجر)، با تصاویر (مانند فیلترهای خلاقانه اینستاگرام و قالب‌های تبلیغاتی)، و تجربه‌های ویدیویی و چندوجهی هستیم.»

اگرچه زاکربرگ اظهار داشت که این شرکت “کارهای اساسی زیادی برای انجام دادن” دارد تا بتواند “تجارب واقعاً آینده نگرانه” را برای مخاطبان خود فراهم کند.

بر اساس گزارش Google Finance، سهام متا پس از ساعاتی پس از اخبار مربوط به فصل اول بهتر از حد انتظار، 11.7 درصد افزایش یافت:

قیمت سهام متا پس از یک سه ماهه اول قوی بازگشت. منبع: Google Finance

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا