اخبار

Lido قصد دارد قبل از ارتقای هارد فورک اتریوم شانگهای، سطح خود را ارتقا دهد

پروتکل نقدینگی استیکینگ لیدو از برنامه های ارتقاء V2 رونمایی می کند که برای باز کردن برداشت های stETH و معرفی معماری استیکینگ روتر تنظیم شده است.

پروتکل استیکینگ لیدو قرار است با اعلام ارتقای آینده ورژن 2 لیدو، برداشت‌های پاداش استیکینگ و معماری بهبود یافته در سهام را اجرا کند.

دو نقطه کانونی اصلی ارتقای برنامه ریزی شده شامل معرفی Lido از Staking Router جدید خود و فعال کردن برداشت برای سهامداران اتریوم است.

مسیریاب استیکینگ یک طراحی معماری مدولار را معرفی می‌کند که امکان توسعه رمپ‌های روی رمپ را برای اپراتورهای نود جدید، از جمله استیکرهای انفرادی، سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) و خوشه‌های فناوری اعتبارسنجی توزیع شده را ارائه می‌دهد. دومی پروتکلی است که اجازه می دهد وظایف اعتبارسنجی در چندین گره به اشتراک گذاشته شود.

مسیریاب استیکینگ به دلیل طراحی ماژولار به Lido اجازه می دهد تا به یک پروتکل توسعه پذیر تبدیل شود. ماژول‌های اعتبارسنجی به عنوان مجموعه‌ای از استخرهای اعتبارسنجی در نظر گرفته می‌شوند که می‌توانند به عنوان منبع برای پروتکل عمل کنند. ماژول‌ها یک رجیستری اپراتور داخلی را مدیریت می‌کنند، کلیدهای اعتبارسنجی را ذخیره می‌کنند و سهام و پاداش‌ها را بین اپراتورهای آن تخصیص می‌دهند.

فعال کردن برداشت‌های جوایز شرط‌بندی مایع به دارندگان stETH این امکان را می‌دهد که وجوه خود را با نسبت 1:1 بر حسب اتریوم از Lido برداشت کنند. یک مرور کلی از ارتقا به اشتراک گذاشته شده با کوین تلگراف خاطرنشان می کند که ویژگی برداشت خطرات را در بازار ثانویه که به طور موقت پس از ارتقای شانگهای اتریوم فعال می شود، کاهش می دهد.

کاربرانی که به دنبال برداشت ETH هستند باید یک درخواست پیشنهادی و فرآیند ادعا را دنبال کنند. یک درخواست از کاربران می‌خواهد که stETH را برای شروع برداشت قفل کنند. پروتکل ETH را برای انجام درخواست منبع می کند، ETH را قفل می کند و stETH قفل شده را می سوزاند و سپس درخواست را به عنوان قابل ادعا علامت گذاری می کند تا کاربر به ETH خود بازیابی کند.

یک جدول زمانی کوتاه، نقاط عطف توسعه را از فوریه تا آوریل 2023 نشان می‌دهد، جایی که کد در Goerli Testnet قبل از مراسم چرخش اعتبار برداشت و انجام خود ارتقاء آزمایش می‌شود.

چرخش اعتبار برداشت به دلیل مغایرت بین اعتبار سنجی پروتکل Lido با استفاده از امضاهای 0x00 مبتنی بر BLS و امضاهایی که از امضاهای 0x01 مبتنی بر قرارداد هوشمند جدیدتر استفاده می کنند، ضروری است.

Lido قصد دارد اعتبارنامه ها را از طریق یک مراسم DAO به قرارداد هوشمند تبدیل کند، جایی که شرکت کنندگان یک پیام چرخشی را امضا می کنند که سپس به شبکه لایه اجماع پخش می شود.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، ارتقاء آتی اتریوم در شانگهای باعث شده است که Lido Finance به عنوان بزرگترین پروتکل مالی غیرمتمرکز، با بیش از 8 میلیارد دلار ارزش در پلتفرم آن تا سال 2023 پیشتاز شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا