اخبار

وون کره تبدیل به پرمعامله ترین فیات جهان برای معامله گران ارزهای دیجیتال شد

به گفته شرکت تحقیقاتی Kaiko، تسلط فزاینده وون عمدتاً به دلیل جنگ کارمزد بین صرافی‌های کریپتو کره است.

وون کره جنوبی در سه ماهه اول سال 2024 به پرمعامله ترین ارز فیات جهان در برابر ارزهای دیجیتال تبدیل شد.

بر اساس گزارش تحقیقاتی کایکو در 15 آوریل، وون بیش از 456 میلیارد دلار حجم معاملات در صرافی های رمزنگاری متمرکز را به خود اختصاص داد که از 455 میلیارد دلار دلار آمریکا بالاتر بود.

این شرکت تحقیقاتی افزایش تسلط وون را به “جنگ کارمزد” بین صرافی های کریپتو کره نسبت می دهد. این گزارش خاطرنشان کرد:

بهبود فضای اقتصاد کلان و رقابت شدید بین مبادلات کره ای حجم تجارت در بازارهای کره را افزایش داده است که در اوایل ماه مارس به بالاترین سطح خود در بیش از دو سال گذشته رسید. در سه ماهه اول 2024، وون کره جنوبی از نظر حجم تجارت انباشته از دلار آمریکا پیشی گرفت.

در مقایسه، جفت‌های معاملاتی یورویی تنها 59 میلیارد دلار از حجم تجمعی جمع‌آوری کردند و در سه ماهه اول سال 2024 در جایگاه سوم قرار گرفتند.

جنگ کریپتو در میان صرافی های کره جنوبی تشدید می شود، اما Upbit همچنان برترین صرافی است

Upbit به عنوان پیشروترین صرافی ارزهای دیجیتال در منطقه، از سال 2021 بر 82 درصد از سهم بازار کریپتو کره جنوبی تسلط داشته است.

با این حال، روند صعودی اخیر رقابت بین صرافی‌های رقیب را تشدید کرد، به طوری که صرافی‌های Bithumb و Korbit کمپین‌هایی را با کارمزد صفر در اواخر سال 2023 راه‌اندازی کردند.

در حالی که سهم بازار Korbit زیر 1٪ باقی مانده بود، سهم بازار بیت هامب در ماه‌های پس از معرفی معاملات سیاست کارمزد صفر در اکتبر 2023 سه برابر شد. به گفته Kaiko، با این حال، سیاست تهاجمی کارمزد صفر منجر به کاهش درآمد زیادی برای بیت هامب شد:

«علیرغم استراتژی تهاجمی کارمزد صفر و افزایش حجم تجارت ناشی از آن، درآمد سالانه بیت هامب در سال 2023 60 درصد کاهش یافت. کاهش قابل توجه درآمد ممکن است باعث شده باشد که صرافی کمپین کارمزد صفر خود را در 5 فوریه، تنها پنج ماه، متوقف کند.

این شرکت تحقیقاتی همچنین خاطرنشان کرد که حجم وون کره در اوایل آوریل کاهش یافته است و انتظار می رود با تصویب بیت کوین و صندوق های قابل معامله در بورس اتر (ETF) در هنگ کنگ، بازگشت قابل توجهی داشته باشد.

طبق گزارش ها ، تنظیم کننده مالی هنگ کنگ سه ETF بیت کوین را تایید کرده است، که انتظار می رود تقریباً دو هفته دیگر در بورس اوراق بهادار هنگ کنگ عرضه شوند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا