اخبار

FSA ژاپن انتظار دارد تا ژوئن 2023 استیبل کوین های خاصی را مجاز کند

FSA گفت: هنوز فرصتی برای دانستن اینکه آیا استیبل کوین های با پشتوانه دلار آمریکا مانند USDT یا USDC تا ژوئن 2023 در ژاپن مجاز خواهند بود یا خیر وجود ندارد.

به گفته یک مقام مالی محلی، مقررات جدید ژاپن که به سرمایه گذاران اجازه می دهد با استفاده از استیبل کوین هایی مانند تتر (UST) تجارت کنند، انتظار می رود حداکثر تا ژوئن 2023 تصویب شود.

آژانس خدمات مالی (FSA) ژاپن در حال کار بر روی لغو ممنوعیت توزیع داخلی استیبل کوین ها است و برنامه ریزی می کند تا در اواخر سال جاری استیبل کوین های خاصی را مجاز کند.

سخنگوی FSA ژاپن در بیانیه ای گفت: «این بدان معنا نیست که تمام محصولات خارجی به اصطلاح «استیبل کوین» بدون هیچ محدودیتی مجاز خواهند بود.

نماینده FSA اظهار داشت که FSA فقط به استیبل کوین هایی اجازه می دهد که با موفقیت بررسی های فردی را انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که چنین ارزهای رمزپایه ای از نظر محافظت از کاربر ایمن هستند. این سخنگو افزود، نمونه‌ها شامل ناشران خارجی در کشورهایشان است که مشمول مقررات مشابه در ژاپن هستند و دارایی‌های زیربنایی به طور مناسب حفظ می‌شوند.

این مقام همچنین تاکید کرد که هیچ شانسی برای دانستن اینکه آیا استیبل کوین های اصلی مانند تتر یا USD Coin مجاز خواهند بود وجود ندارد. این نماینده گفت: “FSA هیچ فرصتی برای دسترسی به چنین اطلاعاتی قبل از تصمیم گیری فراهم نمی کند.”

مقررات جدید استیبل کوین ژاپن بخشی از دستورات پیشنهادی کابینه و احکام دفتر کابینه در اصلاح قانون خدمات پرداخت سال 2022 است. قوانین جدید که در دسامبر 2022 معرفی شدند، با هدف ایجاد الزامات برای ابزارهای پرداخت الکترونیکی و توسعه رویه‌های ثبت مرتبط هستند.

طبق داده‌های رسمی، FSA نظرات عمومی در مورد تغییرات قانون خدمات پرداخت را تا 31 ژانویه 2023 می‌پذیرد.

یکی از سخنگویان FSA گفت: “برنامه ریزی شده است که پس از بسته شدن نظر عمومی، از طریق رویه های لازم ابلاغ و اجرا شود، بنابراین، تاریخ دقیق آن هنوز تعیین نشده است.” FSA خاطرنشان کرد که مهلت اجرای قانون برای اوایل ژوئن تعیین شده است.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، پارلمان ژاپن لایحه ای را برای ممنوعیت استیبل کوین های خارجی در ژوئن 2022 تصویب کرد که صادرکنندگان استیبل کوین را ملزم می کرد که چنین ارزهای رمزنگاری شده را فقط به ین ژاپن یا ارز قانونی دیگر مرتبط کنند.

قانون جدید، که انتظار می‌رود در سال 2023 اجرایی شود، ظاهراً بر بسیاری از شرکت‌های رمزنگاری تأثیر گذاشته است زیرا هیچ یک از 31 صرافی ژاپنی ثبت شده در FSA از آن زمان عملیات استیبل کوین را ارائه نکرده‌اند. برخی از صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال، از جمله کوین‌بیس و کراکن، اخیراً به دلیل بازار ضعیف کریپتو ، فعالیت خود را در ژاپن متوقف کرده‌اند .

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا