اخبار

آیا ریپل آماده است؟ آخرین نوآوری سوئیفت 500 بانک در 120 کشور را هدف قرار داده است

ODL ریپل اکنون از 40 بازار پرداخت پشتیبانی می کند.

SWIFT ، شرکت جهانی خدمات پیام‌رسانی مالی، در جولای سال گذشته از سرویس SWIFT Go رونمایی کرد و وارد رقابت بازار با ریپل در پرداخت‌های مرزی کم ارزش شد. در آن زمان، تنها هفت بانک بزرگ جهانی برای استفاده از این سرویس ثبت نام کرده بودند.

بر اساس انتشار اخیر سوئیفت ، این تعداد افزایش یافته است زیرا بیش از 500 بانک در 120 کشور برای فعال کردن پرداخت های کم ارزش از طریق پلت فرم سوئیفت گو ثبت نام کرده اند. SWIFT Go بر روی SWIFT gpi (نوآوری پرداخت های جهانی) اجرا می شود که ترکیبی از سیستم های پیام رسانی و بانکی سوئیفت سنتی است.

در ماه اکتبر، سوئیفت یک نوآوری از اکتشافات خود را برای رفع مشکل عظیم قابلیت همکاری در تراکنش های فرامرزی از طریق پیوند شبکه های چندگانه فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) و سیستم های پرداخت موجود اعلام کرد.

ریپل از DLT (فناوری دفتر کل توزیع شده) استفاده می کند که بسیاری از آن به عنوان یک پلت فرم کارآمدتر برای پرداخت های برون مرزی یاد می کنند.

آیا ریپل آماده است؟

از زمان آغاز به کار خود در سال 2012، ریپل با رقابت فزاینده‌ای از سوی طیف گسترده‌ای از کنسرسیوم‌ها مواجه بوده است، اما توانسته جایگاه مشخصی را ایجاد کند. ریپل اولین عضوی است که بر روی فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) متمرکز شده است که در سال 2020 به استاندارد ISO 20022 مهاجرت کرده است.

ریپل اخیراً توسعه خود را در آفریقا و همچنین اولین مشتری نقدینگی درخواستی (ODL) خود در فرانسه را هنگام همکاری با Lemonway اعلام کرد. نرخ اجرای حجم پرداخت سالانه ریپل‌نت اکنون از 15 میلیارد دلار فراتر رفته است زیرا ODL رشد 9 برابری در سال را ثبت می کند. ODL ریپل اکنون از 40 بازار پرداخت، از جمله سنگاپور، مالزی، لهستان، اندونزی، تایلند و غیره پشتیبانی می کند.

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا