مقالات آموزشی

راهنمایی سرمایه گذاری در ETF ها و صندوق های ارز دیجیتال

قرن ها است که بشر در سرمایه گذاری های مختلف مشارکت داشته است. متداول ترین نوع سرمایه گذاری در حال حاضر خرید مستقیم یا غیر مستقیم سهام یک شرکت است. این امر از اوایل قرن 17 ، زمانی که اولین بورس اوراق بهادار در آمستردام تاسیس شد ، اتفاق می افتد. مشکلاتی که بسیاری در آن دوران با آن روبرو بودند ، کمبود سرمایه و کمبود دانش بود. اگر تنها سرمایه گذاری محدودی دارید چگونه باید سرمایه گذاری کنید؟

تنوع بسیار سخت است زیرا هزینه های معاملاتی می تواند بیشتر سرمایه شما را بخورد و مبلغی که در یک دارایی قرار می دهید تقریباً هیچ چیز به نظر نمی رسد. از طرف دیگر ، شما نمی توانید فقط یک شرکت بخرید زیرا نمی دانید کدام را انتخاب کنید.

این مشکل هنوز برای بسیاری وجود دارد. به ویژه در بازارهای رمزنگاری ، خرید یک ارز رمزنگاری شده واقعی ممکن است سخت و ترسناک باشد ، ناگفته نماند که بسیاری از مردم حتی نمی دانند ارز رمزنگاری شده چیست. اما خوشبختانه ما در حال حاضر ابزارهایی برای حل این مشکلات داریم.

صندوق های معاملاتی مبادله ای ETF ها و سایر انواع صندوق ها این فرصت را برای ما ایجاد می کنند که مقدار کمی پول را در یک حجم بزرگتر از پول قرار دهیم. این مجموعه پول می تواند به نوبه خود ، با توجه به توضیحات صندوق ، به تعداد زیادی دارایی تقسیم شود. این نوع سرمایه گذاری با ریسک کمتری در نظر گرفته می شود زیرا ما به متخصصان متکی هستیم تا بدانیم پول خود را در کجا سرمایه گذاری کنیم. هر دو ETF و صندوق سرمایه گذاری هستند که شما خریداری و نگهداری می کنید ، نه دارایی های سوداگرانه برای معامله گران.

ETF ها و وجوه برای ارزهای دیجیتال

بسیاری از شما به احتمال زیاد حداقل به چند مقاله خبری در مورد بحث ها و پرونده های مربوط به ETF های رمزنگاری مستقر در ایالات متحده توجه کرده اید. تقاضا برای ETF های رمزنگاری افزایش یافته است زیرا موسسات می خواهند بدون خرید مستقیم ارزهای رمزنگاری شده در معرض بازار رمزنگاری قرار بگیرند.

این امر باعث شده است که بسیاری از شرکتها برای صدور ETF های رمزنگاری از SEC درخواست مجوز کنند. با این حال ، SEC هنوز هیچ مجوزی برای ETF ها نداده است ، که باعث شده است بسیاری از مردم ناامید شوند ، زیرا کشورهای دیگری در حال ارائه این موارد هستند ، به عنوان مثال ، کانادا ، همسایه ایالات متحده.

صندوق ها همه جا شروع به جمع شدن می کنند ، معروف ترین آنها Trust Bitcoin Bitcoin Trust (GBTC) است. یکی دیگر از معروف ترین و پر طرفدارترین صندوق بیت کوین است که توسط گروه سرمایه گذاری دیجیتال نیویورک (NYDIG) صادر شده است. علاوه بر تقاضای ETF ، تقاضا برای سایر وجوه رمزنگاری نیز در حال افزایش است. یکی از دلایل این امر این است که در ایالات متحده هیچ ETF رمزنگاری وجود ندارد.

یکی از اخبار مهم اخیراً برای کل بازار رمزنگاری ، JP Morgan بود که اعلام کرد شش صندوق رمزنگاری مختلف را برای مشتریان داخلی خود در دسترس قرار می دهد. این خبر بسیار خوبی است وقتی حتی بانک هایی که به طور بالقوه می توانند ضربه بزرگی از رمزارزها وارد کنند باید بپذیرند که مشتریانشان می خواهند روی ارزهای رمزنگاری شده سرمایه گذاری کنند ، در غیر این صورت آنها این کشور را ترک خواهند کرد.

علاوه بر ETF های رمزنگاری و سایر صندوق ها ، هنوز یک سرمایه گذاری مشابه وجود دارد. ETF های بلاک چین در شرکت هایی سرمایه گذاری می کنند که هم در ارزهای رمزنگاری شده و هم در بلاک چین فعالیت می کنند. اینها شامل مواردی مانند Riot Blockchain ، Square و Coinbase هستند.

مشکل اینها این است که شما باید در انتخاب کالایی که خریداری می کنید بسیار دقت کنید. بسیاری از این ای تی اف ها به دلیل عدم ارتباط واقعی با موضوعی که تبلیغ می کنند مورد انتقاد قرار گرفته اند. به عنوان مثال ، گلدمن ساکس برنامه ای برای انتشار دیفای ETF دارد که شامل شرکت هایی از جمله Nokia ، Alphabet و Sony می شود ، شاید آن شرکت هایی که هنگام صحبت در مورد DeFi بلافاصله به آنها فکر می کنید مگر اینکه PS5 چیزی غیر از یک کنسول بازی باشد.

چرا به ETF ها و صندوق های رمزنگاری نیاز داریم؟

همانطور که در مقدمه اشاره شد ، بسیاری نمی دانند که سرمایه گذاری خود را در کجا قرار دهند. از آنجا که آنها نمی دانند چگونه یک نمونه کارها بسازند ، تمایل دارند یا کاری که دیگران انجام می دهند را کپی کنند یا اجازه دهند این کار را برای آنها انجام دهد ، چه در قالب ETF ها و چه در قالب صندوق های دیگر. همه اینها در مورد ارزهای رمزنگاری شده نیز صدق می کند.

از آنجا که ما هنوز در مراحل اولیه توسعه آنها هستیم ، دانش بسیار کمتری در مورد سرمایه گذاری در رمزنگاری در مقابل سهام وجود دارد. ارزهای رمزنگاری شده دارایی های بسیار متفاوتی نسبت به سهام دارند و کل فرایند خرید برخی از آنها و ذخیره آنها در کیف پول به نوعی می تواند ترسناک باشد.

همچنین بیش از 11000 سکه و توکن مختلف در CoinMarketCap فهرست شده است ، که با توجه به این که اکثر مبتدیان معمولاً از بیت کوین ، اتریوم و دوج کوین اطلاع دارند ، بسیار زیاد است. بنابراین اگر شما فردی هستید که برای مدت طولانی سرمایه گذار ارزهای رمزنگاری شده هستید ، ممکن است نیازی به سرمایه گذاری در ETF رمزنگاری احساس نکنید ، اما برای افرادی که برای اولین بار وارد بازارهای رمزنگاری می شوند ، ممکن است بسیار امن تر به نظر برسد. این کار را با خرید ETF شروع کنید.

همین امر در مورد موسسات و افراد ثروتمند نیز صدق می کند. وقتی ما در مورد افرادی صحبت می کنیم که حداقل 100 میلیون نفر را مدیریت می کنند یا دارند ، ممکن است آنها مایل نباشند در مورد چیزی که واقعاً آن را درک نمی کنند به مشکل بروند. با این وجود ، آنها ممکن است بسیار وسوسه شوند که 1 تا 5 درصد از سبد سهام خود را به چیزی اختصاص دهند که صدها درصد در سال افزایش یابد.

افراد ثروتمند به راحتی می توانند 1 تا 5 درصد از سبد سهام خود را برای 5 تا 10 برابر بازده اختصاص دهند.

علاوه بر این ، گزارش مالیات بر ETF ها در مقابل رمزنگاری ها بسیار ساده تر است. ETF ها مانند سهام رفتار می کنند ، که مالیات را ساده می کند. در رمزنگاری ها ، بسته به محل زندگی و صرافی هایی که استفاده می کنید ، ممکن است تلاش زیادی برای گزارش مالیات بر ارزهای رمزنگاری شده انجام شود.

بسیاری از کشورها هنوز وقت لازم برای بررسی کامل رمزنگاری ها را ندارند و قوانین ممکن است کمی گیج کننده باشد. بنابراین ، برای موسسات که از خطر استفاده از مبادله کلاهبرداری یا ذخیره رمزنگاری خود بدون گزارش صحیح آن جلوگیری کنند ، ممکن است بسیار خطرناک به نظر برسد.

مدیران دارایی های دیجیتال

در حال حاضر برای اکثر مردم ، این مدیران دارایی های دیجیتالی کاملاً بی فایده هستند زیرا مبالغ کمی را نمی پذیرند و بسیاری از سرمایه گذاران خرده فروشی (مانند خوانندگان ما) احتمالاً مستقیماً روی ارزهای رمزنگاری شده سرمایه گذاری می کنند.

با این وجود ، حتی اگر خودتان از این شرکت ها استفاده نمی کنید ، خوب است بدانید که اخبار به چه شرکت هایی اشاره می کند و درک کنید که این مدیران دارایی از آنجا که مبالغ هنگفتی را مدیریت می کنند ، چقدر می تواند تأثیر بگذارد. علاوه بر این ، اگرچه از شرکت استفاده نمی کنید ، اما ممکن است محصولات آنها را از بازارهای ثانویه خریداری کنید.

مقیاس خاکستری

Grayscale یک مدیر دارایی بزرگ با بیش از 40 میلیارد دلار تحت مدیریت است. آنها خود را به عنوان رهبران سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال معرفی می کنند. در حال حاضر ، آنها هر دو تراست را که تنها به یک ارز متصل هستند ، به همراه دو صندوق بزرگتر ارائه می دهند. اگر می خواهید مشتری خصوصی آنها شوید ، باید درآمد سالانه حداقل 200،000 دلار و دارایی خالص 1 میلیون دلار داشته باشید. اما به خاطر داشته باشید که این ارقام شامل درآمد و دارایی خالص شما و همسرتان می شود.

برای اکثر ما ، این مانع ورود است ، اما نگران نباشید. بسیاری از محصولات مقیاس خاکستری در بورس های اوراق بهادار بدون نسخه عرضه می شوند ، به این معنی که می توانید آنها را همانند سایر سهام خرید و فروش کنید. اکثر شما که این مقاله را می خوانید احتمالاً قبلاً رمزنگاری دارید. بنابراین سرمایه گذاری در سهامی که دقیقاً همانند رمزنگاری عمل می کنند ، وسوسه کننده یا ضروری نیست. با این حال ، Grayscale چند محصول را ارائه می دهد که ممکن است برای شما نیز جالب باشد. وجوه متنوع آنها

هر دوی این صندوق ها حداقل 50،000 دلار سرمایه گذاری و هزینه سالانه 2.5 درصد دارند. با این حال ، کسانی که این صندوق را خریداری می کنند ، قبل از اینکه بتوانند دارایی خود را در بازارهای ثانویه معامله کنند ، یک دوره دارایی دارند. متأسفانه برای اکثر ما ، تنها یکی از این وجوه از زمانی که صندوق DeFi آنها در جولای 2021 راه اندازی شد ، در دسترس است.

این بدان معناست که ما باید یک سال منتظر بمانیم تا اولین سهام وارد بازار شود. وجوهی که می توانیم در حال حاضر روی آن سرمایه گذاری کنیم ، صندوق سرمایه گذاری کلان آنها است که موقعیت های عمده ای در هر دو بیت کوین و اتریوم دارد ، به همراه موقعیت های کوچکتر در کاردانو ، چین لینک ، بیت کوین کش و لایت کوین.

CoinShares

CoinShares معادل Grayscale است. تفاوت این است که CoinShares در اروپا فعالیت می کند و میزان مدیریت آنها به میزان قابل توجهی کمتر از چیزی است که Grayscale مدیریت می کند. CoinShares خدمات و محصولات مختلفی را برای مشتریان خود ارائه می دهد ، از ETPs (محصولات قابل معامله در بورس) تا مشاوره سرمایه گذاری ساده.

دو چیز جالب CoinShares ETP ها و محصولات نمایه سازی رمزنگاری آنها است. ETP های آنها دقیقاً مانند آنچه توسط Grayscale ارائه شده است کار می کنند. به عبارت دیگر ، ETP ها قیمت یک رمزنگاری خاص را پیگیری می کنند. از سوی دیگر ، معاملات آتی شاخص آنها مجموعه وسیع تری از موارد را دنبال می کند. در حال حاضر ، آنها سه استراتژی نمایه سازی متفاوت ارائه می دهند.

اولین مورد ، شاخص ارزش ویژه بلاک چین Elwood است که ارزهای رمزنگاری شده و سهام مربوط به بلاک چین را دنبال می کند. مورد دوم یکی دیگر از مواردی است که قیمت بیت کوین را از طریق به روز رسانی در هر ساعت منعکس می کند. مورد سوم جالب تر است زیرا ترکیبی از سه ارز رمزنگاری شده با ارزش بازار به علاوه طلا است. فرضیه این است که به عنوان یک پرچین عالی برای تورم عمل می کند در حالی که ریسک کمتری نسبت به نگهداری بیت کوین ارائه می دهد زیرا شامل طلا نیز میشود.

3iQ

نفر بعدی کانادا است. بله ، 3iQ معادل کانادایی دو مورد قبلی است ، اگرچه دوباره کمی کوچکتر است. آنها وجوه بیت کوین و اتریوم خود را به همراه دو مورد دیگر که توسط CoinShares صادر شده ارائه می دهند. علاوه بر این ، آنها یکی دیگر را با ترکیبی از اتریوم ، بیت کوین و لایت کوین ارائه می دهند. روی هم رفته ، هیچ چیز خاصی در اینجا وجود ندارد. فقط خوب است با نام آشنا باشید ، به خصوص اگر کانادایی هستید.

ETF های بلاک چین

همانطور که قبلاً در این مقاله ذکر شد ، بلاکچین ETF می تواند جایگزین عالی برای ETF های ارز رمزنگاری شده و سایر صندوق ها باشد. اگر یک ETF خوب با ترکیبی عالی از شرکت های فعال در حوزه رمزنگاری پیدا کنید ، در کنار شرکت های با کیفیت که دارای پتانسیل خوبی هستند ، می توانید ضمن بهبود بازدهی خود ، ریسک کلی مجموعه خود را کاهش دهید. اگر می خواهید بیشتر بدانید که کدام شرکت ها می توانند موقعیت مناسبی داشته باشند و در فضای رمزنگاری حرکت قابل توجهی انجام دهند ، به این مقاله Coin Bureau درباره سهام مربوط به رمزنگاری نگاه کنید.

قرار گرفتن در معرض رمزنگاری بالا

به اشتراک گذاری داده های تحول آفرین ETF (BLOK) را تقویت کنید. این ETF برای همه کسانی که می خواهند در بازارهای رمزنگاری قرار بگیرند عالی است. این ویژگی همه شرکت های مهم مرتبط با رمزنگاری را ارائه می دهد. فقط کافی است به تصویر زیر نگاه کنید. همچنین دارای مجموعه مناسبی از صنایع بلاک چین است. بزرگترین جزء آن برای معاملاتی است که بیشتر شامل Paypal و Square است.

بازده سالانه این ETF تقریباً 30 است. ممکن است به اندازه خود بیت کوین (تقریباً 60 درصد) نباشد ، اما به خاطر داشته باشید که وقتی بیت کوین 50 درصد از 60 هزار دلار به 30 هزار دلار کاهش یافت ، BLOK تنها زیر 30 درصد ارزش خود را از دست داد. این نشان می دهد که این یک سرمایه گذاری عالی برای کسانی است که نمی توانند نوسانات شدید ارزهای رمزنگاری شده را تحمل کنند یا به دنبال آن نیستند ، اما همچنان می خواهند در معرض یکی از نویدبخش ترین فناوری های جدید قرار گیرند.


BLOK ترکیبی عالی از شرکت ها را به همراه تنوع خوب ارائه می دهد.

سایر ETF های مشابه می توانند Siren NextGen Economy و VanEck Digital Assets ETF باشند. آنها بیشتر شرکتهای یکسانی دارند اما با تخصیص کمی متفاوت. گفتن اینکه کدام یک در بلند مدت بهترین است دشوار است ، بنابراین قبل از خرید حتماً خودتان تحقیق کنید. هزینه ها نیز می تواند متفاوت باشد ، بنابراین این را در نظر داشته باشید.

بسیار شبیه به این دو ، Bitwise Crypto Industry Innovators ETF خواهد بود. این من هنوز یک ETF با ریسک بالاتر و مناسب برای آن دسته از دوستداران سخت افزاری رمزنگاری مناسب می دانم. این ETF فقط شرکت های ارزهای رمزنگاری شده واقعی را در اختیار دارد که بیشترین تخصیص مربوط به MicroStrategy (13) است. این باعث می شود که ETF در معرض بیت کوین قرار گیرد ، به این معنی که تا حدودی همراه با بیت کوین حرکت می کند.

قرار گرفتن در معرض رمزنگاری پایین

اگر به دنبال قرار گرفتن در معرض بازارهای رمزنگاری هستید ، من نمی توانم به طور مختصر به این موارد اشاره کنم ، زیرا من نمی توانم بسیاری از آنها را پیدا کنم. بسیاری از مواردی که من پیدا کردم در یک سطح با Goldman Sachs DeFi ETF هستند که قبلاً ذکر شد.

با این حال ، یک ETF که می تواند به عنوان ETF بلاک چین در نظر گرفته شود و پتانسیل خوبی را ارائه می دهد ، KOIN توسط Capital Link است. این شامل شرکت هایی مانند انویدیا ، مایکروسافت و ویزا می شود. بسیاری از این شرکت ها در حال حاضر با سابقه و رشد خوب دارای سابقه خوبی هستند. این امر به طور طبیعی خطر نزولی را کاهش می دهد ، اما از سوی دیگر ، بسیاری از این شرکت ها عظیم هستند ، که تأثیر درآمد مربوط به رمزنگاری آنها را نسبتاً کوچک می کند.

با این حال ، برای کسی که هم از سهام و هم از ارزهای رمزپایه خوشش می آید ، این می تواند یک پل خوب بین دو جهان باشد. حتی اگر ارزهای رمزنگاری شده موفق نشوند ، این ETF ممکن است بازده مناسبی را ارائه دهد.

نتیجه گیری

همانطور که بسیاری از جمله من اشاره کردم ، موانع ورود ارزهای رمزنگاری شده گاهی اوقات ترسناک و ترسناک به نظر می رسد. بنابراین دیدن این محصولات “مبتدی” که امیدوارم پول زیادی را به بازارهای ارزهای رمزنگاری شده برسانید ، بسیار عالی است. همچنین در این مقاله آشکار می شود که محصولات مختلف زیادی برای سرمایه گذاری وجود دارد و احتمالاً محصولات بیشتری در راه است.

همچنین دیدن بیشتر این مخلوط ها از صندوق های ارزهای رمزنگاری شده و ETF ها مانند آنچه Grayscale برای DeFi ارائه می دهد ، جالب خواهد بود. بودجه محدودتر و عمیق تر نیز بسیار عالی خواهد بود زیرا نشان می دهد که کل فضای ارز رمزنگاری شده چقدر بزرگ است و امیدوارم سرمایه گذاری در آلتکوین های کوچکتر را افزایش دهد.

علاوه بر این ، برای کسانی که می پرسند چرا ما هنوز ETF را در ایالات متحده ندیده ایم و چه زمانی ممکن است در دسترس باشد ، باید این را بدانید.

در حال حاضر در سراسر جهان چارچوب های قانونی ارزهای رمزنگاری شده در حال شکل گیری است. به همین دلیل است که ایالات متحده به احتمال زیاد ابتدا می خواهد قوانین و مقررات مناسبی را برای ارزهای رمزنگاری شده ایجاد کند ، قبل از اینکه اجازه دهد مقدار زیادی پول در چیزی که نمی توانند کنترل کنند ، ریخته شود. امیدوارم قبل از پایان سال 2021 شاهد یک ETF باشیم. در حال حاضر به نظر می رسد که قبل از اینکه شاهد عرضه بیت کوین باشیم ، یک ETF اتریوم در راه است.

این تصادفی نیست که بسیاری از شرکت ها می خواهند ETF رمزنگاری شده همزمان توسط SEC تأیید شود. همه این محصولات مرتبط با رمزنگاری باعث می شود حتی افراد ضد رمزنگاری نیز نتوانند چشم خود را ببندند. کریپتوها برای ماندن در اینجا هستند و قرار است انقلابی در بخش های مختلف ایجاد کنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا