اخبار

هند CBDC را با استفاده از رویکرد درجه بندی شده راه اندازی می کند: گزارش سالانه RBI

در نیمه راه سال 2022، در مرحله اثبات مفهوم، RBI در حال بررسی امکان سنجی و عملکرد راه اندازی CBDC است.

با تثبیت تصمیم هند برای معرفی ارز دیجیتال بانک مرکزی داخلی (CBDC) در سال‌های 2022-23، بانک مرکزی هند (RBI) یک رویکرد درجه‌بندی شده سه مرحله‌ای را برای عرضه CBDC “با کم یا بدون اختلال” در سیستم پیشنهاد کرد. سیستم مالی سنتی

در ماه فوریه، هنگام بحث در مورد بودجه سال 2022، وزیر دارایی هند، نیرمالا سیتارامان، در مورد راه اندازی روپیه دیجیتالی برای ارائه “رشد بزرگ” به اقتصاد دیجیتال صحبت کرد. در گزارش سالانه ای که روز جمعه توسط بانک مرکزی هند منتشر شد، RBI در حال بررسی مزایا و معایب معرفی CBDC است.

در این گزارش، RBI بر لزوم انطباق CBDC هند با اهداف هند مربوط به “سیاست پولی، ثبات مالی و عملیات کارآمد ارز و سیستم های پرداخت” تاکید کرد.

بر اساس این نیاز، RBI در حال حاضر در حال بررسی عناصر طراحی مختلف یک CBDC است که می‌تواند در سیستم فیات موجود بدون ایجاد اختلال وجود داشته باشد. لایحه مالی هند در سال 2022، که 30 درصد مالیات رمزنگاری را بر سودهای محقق نشده اعمال می کند، همچنین یک چارچوب قانونی برای راه اندازی روپیه دیجیتال ارائه می دهد:

“بانک رزرو پیشنهاد می کند که یک رویکرد درجه بندی شده برای معرفی CBDC اتخاذ کند، که گام به گام مراحل اثبات مفهوم، آزمایش ها و راه اندازی را طی می کند.”

در نیمه راه سال 2022، در مرحله اثبات مفهوم، RBI در حال بررسی امکان سنجی و عملکرد راه اندازی CBDC است.

در اوایل این ماه، در 17 می، مقامات RBI با اشاره به خطرات “دلار شدن” اقتصاد هند نسبت به پذیرش کریپتو هشدار دادند.

مقامات کلیدی RBI از جمله فرماندار شاکتیکانتا داس نگرانی هایی را در مورد دنیای ارزهای دیجیتال تحت سلطه دلار آمریکا مطرح کردند. یک مقام ناشناس اعلام کرد:

«تقریباً همه ارزهای رمزپایه دلاری هستند و توسط نهادهای خصوصی خارجی صادر می‌شوند، ممکن است در نهایت منجر به دلاری شدن بخشی از اقتصاد ما شود که برخلاف منافع حاکمیتی کشور خواهد بود.»

آنها افزودند: «این [کریپتو] به طور جدی ظرفیت RBI برای تعیین سیاست پولی و تنظیم سیستم پولی کشور را تضعیف خواهد کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا