اخبار

صندوق بین‌المللی پول: رمزارزها خطرات سرایت باری ایجاد می‌کنند

به گفته صندوق بین المللی پول، همبستگی فزاینده بین ارزهای دیجیتال و سهام، خطرات سیستماتیکی را به همراه دارد.

صندوق بین‌المللی پول (IMF) در جدیدترین گزارش خود اشاره کرده است که بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال به دلیل همبستگی بالایشان با دارایی‌های سنتی، خطری سیستماتیک برای بازارهای مالی جهانی ایجاد می‌کنند.

تصویر توسط blogs.imf.org

حمایت پولی بی‌سابقه از سوی بانک‌های مرکزی بزرگ، که قرار بود ضربه ناشی از همه‌گیری را مهار کند، به عنوان دلیل اصلی ارتباط قوی‌تر بین ارزهای دیجیتال و شاخص‌های سهام ذکر شده است.

صندوق بین المللی پول خاطرنشان می کند که کاهش شدید قیمت بیت کوین می تواند اثرات سرریزی را ایجاد کند. همبستگی بین سهام و کریپتو در دوره‌های افزایش نوسانات بازار افزایش می‌یابد.

همانطور که توسط بیگ اینکام گزارش شده است ، بیت کوین برای اولین بار از اواخر سپتامبر در کنار سهام به زیر 40000 دلار سقوط کرد.

اخیراً، بیت کوین به صورت قفل شده با S&P 500 و Nasdaq معامله می شود. طبق داده های ارائه شده توسط Kaiko، ضریب همبستگی به 0.61 رسیده است که بالاترین سطح از جولای 2020 است.

با این حال، در حالی که S&P 500 به معاملات نزدیک به رکوردهای خود ادامه می دهد، بیت کوین 38.39 درصد نسبت به اوج عمر خود کاهش یافته است.

صندوق بین‌المللی پول به این نتیجه می‌رسد که بیت‌کوین عملاً به‌عنوان یک تنوع‌بخش پرتفوی شکست خورده است، زیرا به تجارت در قفل سهام ادامه می‌دهد.

به منظور جلوگیری از مشکلات اقتصادی، این سازمان بار دیگر بر اهمیت ایجاد یک چارچوب مقررات جهانی ارزهای دیجیتال تاکید کرده است.

در گزارش اکتبر خود، این موسسه مالی برجسته اشاره کرده است که پذیرش بیت کوین در السالوادور می تواند منجر به بی ثباتی جریان سرمایه شود. همچنین زنگ خطر را در مورد استیبل کوین ها به صدا درآورد و ادعا کرد که می توان از آنها به عنوان ابزاری برای فرار مالیاتی استفاده کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا