اخبار

هنگ کنگ از طریق شفافیت و نظارت از سناریوهای مشابه FTX اجتناب کند

پل چان، وزیر مالی، اهمیت “پایدار و محتاط” بودن را هنگام ترویج توسعه صنعت دارایی های مجازی در هنگ کنگ تاکید کرد.

تنها چند روز پس از اینکه مدیر عامل بایننس، چانگ پنگ ژائو در مورد شروع بررسی های نظارتی بیشتر در بحبوحه سقوط FTX هشدار داد، وزیر مالی هنگ کنگ خواستار تمرکز بیشتر بر شفافیت و نظارت مناسب در برخورد با دارایی های مجازی شد.

پل چان، وزیر مالی، اهمیت “پایدار و محتاط” بودن را هنگام ترویج توسعه صنعت دارایی های مجازی در هنگ کنگ برجسته کرد. پوستری همراه با پست چان که تقریباً به این صورت ترجمه شده است:

“در حالی که به طور فعال نوآوری را پذیرفته است، باید یک بسته نظارتی وجود داشته باشد که برای مدیریت صحیح ریسک ها و ایجاد پیش نیازها برای توسعه منظم و شدید بازار، سازگار و همگام با زمان باشد.”

در ماه اکتبر، دولت هنگ کنگ سیاستی را صادر کرد – بیانیه سیاست توسعه دارایی های مجازی در هنگ کنگ – که یک چارچوب نظارتی و دستورالعمل نظارتی مبتنی بر ریسک را معرفی کرد. علاوه بر این، دولت چندین ابتکار آزمایشی را برای آزمایش و تقویت فناوری‌هایی که دارایی‌های مجازی را تقویت می‌کنند، پیشنهاد کرد.

به گفته خبرنگار چینی کالین وو، پست چان را می توان به عنوان مانیفستی برای استقبال از شرکت های ارزهای دیجیتال در سراسر جهان دانست. به قول او:

وزیر مالی هنگ کنگ گفت که به دلیل ورشکستگی FTX، شفافیت و نظارت مناسب باید تقویت شود.

چان از سقوط FTX ناراحت نشد. در عوض، او اهمیت حفظ ایمنی و مدیریت صحیح خطرات را برجسته کرد و توضیح داد که:

ما نه تنها باید از پتانسیل فناوری‌های نوآورانه به‌طور کامل استفاده کنیم، بلکه باید مراقب نوسانات و خطرات بالقوه‌ای باشیم که ممکن است ناشی از آن‌ها باشد و از انتقال این خطرات و تأثیرات به اقتصاد واقعی جلوگیری کنیم.»

علاوه بر این، توصیه او به شرکت‌های رمزنگاری این بود که حساب‌های جداگانه برای نگهداری دارایی‌های مشتری داشته باشند. همانطور که وو اشاره کرد، چان همچنین به کسب‌وکارهای رمزنگاری توصیه کرد که هزینه‌های عملیاتی واقعی را برای حداقل 12 ماه کنار بگذارند.

در پایان، چان تکرار کرد که یک صنعت ارز دیجیتال باثبات و پایدار با عملیات شفاف و نظارت صحیح و مناسب به واقعیت تبدیل خواهد شد.

سام بنکمن-فرید، مدیر عامل FTX و دو تن از همکارانش در حال حاضر قصد دارند پایگاه های خود را از ایالات متحده دور کنند تا از تعقیب احتمالی فرار کنند. با این حال، طرح فرار از دبی ممکن است به دلیل معاهده ای که بین دو کشور امضا شده است، امکان پذیر نباشد.

اگر اعضای FTX برای رسیدن به دبی تلاش کنند، توافق بین دو کشور به مقامات اجازه می‌دهد که فراریان را در فرودگاه بازداشت کرده و به ایالات متحده بازگردانند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا