اخبار

بانک مرکزی اروپا درباره بیت کوین و ارزهای دیجیتال هشدار داد

یکی دیگر از مقامات اروپایی به مقررات و مسائل هشدار دهنده در مورد نوسانات و بی ثباتی صنعت ارزهای دیجیتال اشاره می کند.

بر اساس گزارش بانک مرکزی اروپا، بلومبرگ ، افزایش گسترده اندازه بازار ارزهای دیجیتال نشان می دهد که نهادهای دولتی باید در اجرای مقررات عجله کنند زیرا این صنعت می تواند خطرات بیشتری را برای سرمایه گذاران به همراه داشته باشد، به خصوص پس از رویدادهایی مانند آنچه اخیراً شاهد آن بودیم .

همانطور که ECB در فصل از پیش منتشر شده از بررسی ثبات مالی اشاره کرد، ارزهای دیجیتال در بین موسسات مالی محبوبیت بیشتری پیدا می‌کنند، که می‌تواند خطرات بیشتری را برای سیستم مالی جهانی به همراه داشته باشد. به نظر می رسد که نوسانات ذکر شده قبلاً تأثیر کمی بر سیستم مالی سنتی داشته باشد یا اصلاً تأثیری نداشته باشد.

منبع: TradingView

بر اساس تلاش‌های تحقیق و توسعه توسط تنظیم‌کننده‌ها، دارایی‌های ارز دیجیتال در وضعیتی هستند که ممکن است ریسک ثبات مالی را به همراه داشته باشند. به دلیل جهانی شدن بازارهای مالی، دارایی‌های دیجیتال مستقیماً بر سیستم‌های مالی سنتی تأثیر می‌گذارند و نیازمند مقررات از سوی بازیگران جهانی هستند.

اصرار برای تنظیم سریع بازار ارزهای دیجیتال پس از وضعیت بدنام TerraUSD ظاهر شد، که طی آن سرمایه‌گذاران میلیاردها دلار را به دلیل depeg UST ناشی از نقص در مکانیسم استیبل کوین الگوریتمی از دست دادند.

پیش از این، پوشش دادیم که رئیس بانک مرکزی اروپا، کریستین لاگارد، نظرات خود را در مورد این صنعت بیان کرد و آن را بی ارزش خواند و اظهارات خود در روز سه شنبه در داووس را تکرار کرد.

در مورد استدلال خود، لاگارد به خبرنگاران گفت که او فقط می‌داند که ارز دیجیتال بی‌ثبات و «بسیار سفته‌بازانه» است، بدون اینکه به مشکلات اساسی صنعت بپردازد، و هیچ مشکل دیگری به جز نوسان‌ها را توصیف نکند .

از ابتدای سال، بیت کوین حدود 40 درصد از ارزش خود و بیش از 55 درصد از بالاترین قیمت خود را از دست داده است. رگولاتورها نگران ماهیت بی ثبات ارز دیجیتال هستند و معتقدند که خطرات بیشتر از منافع برای سرمایه گذاران خرد به همراه دارد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا