اخبار

ناظر اتحادیه اروپا در مورد خطر یک بانک با استیبل کوین هشدار می دهد

هیئت ریسک سیستمی اروپا برای مبارزه با خطرات بازار کریپتو، افشای اطلاعات بیشتر و نظارت بیشتر را پیشنهاد می کند.

همانطور که صنعت کریپتو به رشد ارتباطات متقابل با امور مالی سنتی ادامه می دهد، خطرات ناشی از یک بحران ناگهانی اولی برای اقتصاد جهانی در حال افزایش است. این نظر هیئت ریسک سیستمی اروپا (ESRB) است که خواستار تشدید نظارت بر بازار دارایی های دیجیتال است.

در 25 مه، ESRB، یک نهاد نظارتی در بانک مرکزی اروپا، گزارش خود را در مورد دارایی های رمزنگاری و مالی غیرمتمرکز (DeFi ) منتشر کرد. تز اصلی یک سند 77 صفحه ای این است که صنعت بی ثبات کریپتو در حال رشد است و ارتباط آن با جریان اصلی بازار مالی در حال افزایش است. در حالی که شوک های سال گذشته در کریپتوها به همان میزان آسیب را در TradFi وارد نکرد، سیستم فعلی نظارت بر ریسک برای ردیابی همه گرایش های نگران کننده در سال های آینده کافی نیست.

ESRB پیشنهاد می کند ظرفیت اتحادیه اروپا برای نظارت بر فضای رمزنگاری و کانال های بین آن و بازار مالی بزرگتر بهبود یابد. برای به دست آوردن آن، اتحادیه اروپا باید گزارش افشای استاندارد شده را از بانک‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری که با ارزهای دیجیتال سروکار دارند، ترویج کند.

این گزارش توجه ویژه ای را به استیبل کوین ها جلب می کند. اولین سناریو از سناریوهای احتمالی و ریسکی که از آن نام می‌برد، «اجرای یک استیبل کوین با پشتوانه ذخیره» است. این قابل درک است، با توجه به اینکه ذخایر استیبل کوین ممکن است شامل اوراق قرضه دولتی و خصوصی، سهام، ارزهای فیات و سایر دارایی های متعارف باشد. ESRB به عدم شفافیت در مورد این دارایی‌ها اشاره می‌کند و مثالی از تتر ارائه می‌کند که ارزش بازار آن به 83 میلیارد دلار رسیده است، در حالی که افشای جزئیات کمی در مورد ذخایر آن وجود دارد.

همچنین مورد توجه ناظران، فقدان اقدامات موجود در قانون آتی بازارهای دارایی‌های رمزنگاری شده در اتحادیه اروپا (MiCA) در رابطه با به اصطلاح «مجموعه‌های دارایی رمزنگاری» است. در تعریف ESRB، کنگلومراها آن دسته از شرکت‌های رمزنگاری هستند که انواع مختلفی از عملیات (به عنوان مثال، نگهداری و تجارت) را تحت یک سقف اجرا می‌کنند، مانند بایننس. ترکیب فعالیت‌ها خطراتی را به همراه دارد و این سازمان نظارتی از تنظیم‌کننده‌ها می‌خواهد که دارایی‌های رمزنگاری شده را مطالعه کنند. لازم به ذکر است که چنین توصیه‌هایی هنوز بسیار ملایم‌تر از درخواست‌ها برای پیگرد قانونی فعالیت‌های ترکیبی در کریپتو است که مشخصه تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا