حساب و کیف پول اینترنتی

کیف پول Daedalus والت رسمی کاردانو (ADA) + آموزش اجمالی

شرکت IOHK اعلام کرده است که کیف پول شبکه اصلی ددالوس Daedalus سرانجام عرضه شده است و اکنون برای تمام کاربران کاردانو (ADA) در دسترس می‌باشد. عرضه ددالوس پس از ۱۸ ماه کار بر روی آن انجام شده است و آغاز مجموعه ای مهم از عرضه های IOHK می‌باشد که به شلی (Shelly) منتهی خواهد شد. این شرکت هم چنین حسابرسی کد مستقل که توسط شرکت متخصص امنیتی R9B انجام شده است را منتشر کرد.

کیف پول کاردانو Daedalus

کیف پول Daedalus پروتکل کاردانو را بصورت کامل اجرا نموده و به طور مستقیم در شبکه شرکت می کند. از ویژگی های این کیف پول کاردانو میتوان به امنیت بالا و متن باز بودن آن اشاره نمود. شما می توانید پس از نصب ددالوس بر روی سیستم خود، تاریخچه معاملات را مشاهده نموده و شروع به تعامل با اکوسیستم کاردانو و ذخیره سازی ADA نمایید.

Daedalus تضمین می کند که کلیدهای خصوصی تحت کنترل کاربر هستند و هرگز جایی خارج از سیستم کاربران ذخیره نمی شوند. همچنین ددالوس یک کیف پول (HD (Hierarchical Deterministic محسوب می شود؛ بدین معنی که دارایی های دیجیتال شما با یک عبارت عبور 12 کلمه ای قابل دسترسی و بازیابی هستند.

Daedalus در حال حاضر تنها از توکن های ADA پشتیبانی می کند، اما پشتیبانی از (Bitcoin (BTC و (Ethereum (ETH در برنامه های آتی این کیف پول کاردانو قرار دارد. تیم توسعه دهنده کیف پول Daedalus ادعا می کند که نسخه های آینده به توسعه دهندگان شخص ثالث اجازه می دهد تا قابلیت هایی مانند تنظیم پرداخت های تکراری یا مبادله ارزهای رمزپایه را به آن اضافه نمایند. طبق گفته توسعه دهندگان این کیف پول، برنامه هایی در آینده برای پشتیبانی از سیستم عامل های اندروید و iOS نیز وجود دارد.

چارلز هاسکینسون گفته است که عرضه ددالوس به تیم توسعه دهنده امکان خواهد داد تا کار بر روی پشتیبانی از دفترکل و هم چنین توسعه سریع سایر ویژگی های آزمایشی را شروع کنند.

نقطه عطفی مهم در جهت نزدیک تر شدن به شلی

اکنون که Daedalus عرضه شده است، شرکت IOHK بیان کرده است که می‌تواند زیرساخت و شبکه های آزمایشی شلی را اجرا کند. این محصولات و عرضه ها از فرایند مشابه با ریبوت بایرون پیروی خواهد کرد. این موضوع بدان معنا است که تمام این عرضه ها با یک گروه آزمایشی کوچک شروع خواهند شد و به تدریج رشد می‌یابند.

بنابراین عرضه کیف پول Daedalus، نقطه عطف مهمی برای IOHK به عنوان یک شرکت و کاردانو به عنوان یک بلاک چین می‌باشد.  این عرضه، آغازگر عرضه های سریعی است که دوران استیکینگ کاردانو به اسم شلی را نزدیک تر از همیشه خواهد کرد.

هرچند فقط به دوران شلی نزدیک تر نمی‌شویم. دوران پس از شلی کاردانو که نظارت غیرمتمرکز را به همراه خواهد داشت به واقعیت تبدیل می‌شود. طبق پست بلاگ این شرکت، با شروع فعالیت شلی، اقدامات بیشتری بر روی گوگن (Goguen) انجام خواهد شد. بعضی از پروژه های کمکی و فرعی دیگر نیز به زودی اعلام خواهند شد.

در جهت تلاش های شرکت IOHK در خصوص برقراری ارتباطات بهتر و شفاف تر با کاربران خود، نتایج حسابرسی کد مستقل اخیر نیز منتشر شده است. نتیجه این حسابرسی که توسط شرکت امنیتی R9B انجام شده است بسیار مثبت بوده و به شرکت IOHK اعتماد به نفس کامل در خصوص سلامت کد خود داده است. گزارش حسابرسی در گیت هاب مختص IOHK برای مطالعه کاربران در دسترس می‌باشد.

سایر ویژگی های کیف پول کاردانو Daedalus عبارتند از:

  1. کلید خصوصی رمزگذاری شده و قرار دادن رمز عبور که همراه با یکدیگر در برابر تهدیدات امنیتی نرم افزارهای مخرب از دارایی های دیجیتالی شما محافظت می کنند.
  2. کیف پول را می توان به گواهی نامه های کاغذی تبدیل کرد که حداکثر میزان امنیت را با ذخیره سازی سرد فراهم می کند.
  3. نظارت بر سطح اطمینان معاملات قابل تنظیم است و به کاربران اجازه می دهد تا اطمینان حاصل نمایند که معاملات برگشت ناپذیر هستند.

مراحل ساخت کیف پول Daedalus

1- پس از ورود به وب سایت Daedalus، جهت دانلود کیف پول کاردانو به بخش “Download” رفته و نسخه متناسب با سیستم عامل خود را انتخاب نمایید. (در این آموزش ویندوز)

(سایت رسمی جهت دانلود)

2- پس از نصب Daedalus بر روی ویندوز، آنرا اجرا نمایید. در اولین راه اندازی از شما خواسته می شود تا زبان نرم افزار را تعیین نموده و سپس بر روی “Continue” کلیک کنید.

3- در مرحلۀ بعدی قوانین و مقررات استفاده از کیف پول ددالوس نمایش داده می شود که می توانید با انتخاب گزینۀ “I agree with terms of use” موافقت خود با آنها را اعلام نمایید.

4- پس از این مرحله از شما سوال می شود که آیا مایل هستید تا مشکلات فنی نرم افزار به Daedalus ارسال شوند. استفاده از این ویژگی جهت توسعه نرم افزاری و همکاری با Daedalus پیشنهاد می شود. در صورت انتخاب گزینه “Don’t send” این قابلیت غیرفعال می گردد.

5- حال پس از انجام مراحل اولیه، به صفحه اصلی نرم افزار کیف پول ددالوس هدایت خواهید شد. جهت ساخت کیف پول کاردانو روی “Create” کلیک نمایید.

6- پس از ورود به صفحه جدید، اطلاعات کیف پول خود شامل نام و کلمۀ عبور آن را در فیلد های مربوطه وارد نمایید. تعیین کلمه عبور برای دسترسی به کیف پول کاردانو یک گزینه اختیاری محسوب می شود.

6- در مرحله بعد شما یک عبارت بازیابی 12 کلمه ای را خواهید دید که باید آنرا با تیک زدن چک باکس مربوطه تأیید کنید. نکته بسیار مهم این است که هیچگاه عبارت بازیابی خود را با دیگران به اشتراک نگذارید؛ زیرا اگر آنرا فراموش نمایید یا عبارت بازیابی شما سرقت شود، دارایی های خود را از دست خواهید داد.

7- عبارت بازیابی 12 کلمه ای را در یک مکان امن کپی نموده و در چندین مکان مختلف آنرا یادداشت نمایید. پس از آن گزینه “Yes, I have Written it Down” را انتخاب کنید.

8- در نهایت با تأیید عبارت بازیابی و تیک زدن چک باکس های موجود، فرآیند ساخت کیف پول کاردانو در Daedalus به پایان میرسد.

آموزش ارسال و دریافت کاردانو در کیف پول ددالوس

ارسال کاردانو

در صفحه اصلی Daedalus بر روی “Send” کلیک کنید. آدرس کیف پول گیرنده و مقدار ADA ارسالی را در فیلدهای مشخص شده وارد نموده و بر روی “Next” کلیک کنید.

اکنون باید تراکنش را تأیید کنیم. در این صفحه آدرس کیف پول گیرنده، مبلغ ارسالی و کارمزد تراکنش نمایش داده می شود. در صورت صحیح بودن اطلاعات وارد شده، با تایپ کردن کلمه عبور کیف پول و انتخاب گزینه “Send” تراکنش شما با موفقیت ارسال خواهد شد.

ارسال کاردانو در daedalus

دریافت کاردانو

در صفحه اصلی Daedalus بر روی “Receive” کلیک کنید. در بالای صفحه آدرس عمومی کیف پول خود را مشاهده خواهید نمود که می توانید از آن برای دریافت کاردانو (ADA) استفاده کنید. جهت جلوگیری از غلط های نوشتاری، اطمینان حاصل کنید که آدرس را به درستی کپی نموده اید.

دریافت کاردانو در daedalus

اگر فرستنده در کنار شما باشد، می توانید به راحتی کد QR کیف پول خود را برای ارسال سکه ها در اختیار او قرار دهید. جهت امنیت بیشتر، پس از هر بار ارسال و دریافت می توانید یک آدرس جدید ایجاد کنید. برای انجام این کار، کلمه عبور خود را تایپ نموده و بر روی “Generate New Address” کلیک کنید. حال شما یک آدرس جدید برای دریافت کاردانو ایجاد نموده اید.

نتیجه گیری

اين پروژه به كاردانو كمك مي كند تا با راه اندازی رسمی کیف پول Daedalus به سمت تبدیل شدن به قوی ترین و عملیاتی ترین سیستم مالی جهان حركت كند. طبق منابع نزدیک به این موضوع، اين كيف پول چندين دارایى را شامل شده و سريعتر و قابل اعتمادتر از نسخه قبلی است. همچنین از راه اندازی مجدد بایرون و شلی پشتیبانی می کند و این امکان را برای کسانی که مهارت های فنی پیشرفته ندارند مهيا كرده است.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۶ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

    1. درود
      شما باید با استفاده از کلمات بازیابی کیف پول خودتون رو ریکاوری و رمز جدید وارد نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
× به کانال تلگرامی ما بپیوندید به کانال تلگرامی ما بپیوندید