اخبار

دیده بان بریتانیا می گوید میم های رمزنگاری را می توان تبلیغات مالی در نظر گرفت

براساس پیشنهاد FCA، میم هایی که با قوانین ارتقای مالی مطابقت ندارند، ممکن است تا دو سال زندانی شوند.

بر اساس دستورالعمل پیشنهادی جدید تنظیم‌کننده مالی این کشور، شرکت‌های رمزنگاری و اینفلوئنسرها ممکن است نیاز به سلب مسئولیت در میم‌های رمزنگاری کنند تا از قوانین تبلیغات در بریتانیا پیروی کنند.

در 17 ژوئیه، اداره رفتار مالی (FCA) یک دستورالعمل پیشنهادی در مورد تبلیغات مالی رسانه‌های اجتماعی منتشر کرد که میم‌های تبلیغاتی و تأثیرگذاران مالی – “finfluencers” را هدف قرار می‌دهد.

FCA گفت که میم هایی از شرکت های رمزنگاری را مشاهده کرده است که به صورت آنلاین منتشر شده است که بسیاری از آنها متوجه نمی شوند که مشمول قوانین تبلیغاتی آن هستند.

گفته می شود میم های تبلیغاتی به ویژه در بخش کریپتو رایج هستند و هر نوع ارتباطی را می توان یک تبلیغ مالی در نظر گرفت.

نمونه ای از میم مرتبط با سرمایه گذاری رمزنگاری که FCA یک تبلیغ مالی در نظر می گیرد. منبع: FCA

FCA کریپتو را یک سرمایه گذاری با ریسک بالا می داند. می توان آن را برای سرمایه گذاران خرد به طور گسترده تبلیغ کرد، اما الزاماتی مانند هشدارهای ریسک و ممنوعیت مشوق های سرمایه گذاری وجود دارد .

در سه ماهه چهارم 2022، 69 درصد از تبلیغات مالی در وب سایت ها یا رسانه های اجتماعی از شرکت های مجاز اصلاح شده یا پس از مداخله FCA لغو شده است.

این مشاوره را برای به‌روزرسانی دستورالعمل‌های خود از سال 2015 آغاز کرد و انتظارات خود را در مورد نحوه اجرای مقررات خود در مورد تبلیغات توسط بازاریابان روشن کرد.

فاینفلوئنسرها در تلاقی

FCA اعلام کرد که شاهد افزایش تعداد تأثیرگذاران مالی گرا است که محصولات مالی را تبلیغ می کنند که دانش کمی درباره آنها دارند و معمولاً مخاطبان جوان را هدف قرار می دهند.

به اینفلوئنسرها هشدار داد که تبلیغات آنها ممکن است جرمی باشد که مجازات آن تا دو سال زندان ، جریمه نامحدود یا هر دو است. این قانون حتی در مورد ترفیعات خارج از بریتانیا که می تواند در کشور تأثیر داشته باشد نیز اعمال می شود.

در استدلال خود برای یادآوری، به گزارشی اشاره کرد که ادعا می‌کند بیش از 60 درصد از افراد 18 تا 29 ساله تأثیرگذاران رسانه‌های اجتماعی را دنبال می‌کنند و سه چهارم گفته‌اند که به توصیه‌های آنها اعتماد دارند.

یک نظرسنجی FCA در سال 2021 نشان داد که 58٪ از پاسخ دهندگان زیر 40 سال تبلیغات تبلیغاتی از رسانه های اجتماعی و اخبار را به عنوان دلایل سرمایه گذاری خود در محصولی که سازمان دیده بان آن را یک محصول پرخطر می داند ذکر کرده اند.

نظرات عمومی در مورد دستورالعمل پیشنهادی تا 11 سپتامبر باز است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا