اخبار

از کریستیانو رونالدو به دلیل تبلیغ بایننس اوراق بهادار ثبت نشده شکایت میشود

NFT های مرتبط با بایننس ستاره فوتبال ظاهراً سرمایه گذاری در اوراق بهادار ثبت نشده در صرافی ارز دیجیتال را تبلیغ می کنند.

کریستیانو رونالدو، ستاره طرفدار فوتبال، با طرح دعوای دسته جمعی از سوی شاکیان مواجه شده است که ادعا می کنند از تبلیغ او در صرافی ارز دیجیتال بایننس که اکنون به طور قانونی درگیر شده است، متحمل ضرر شده اند.

یک پرونده در 27 نوامبر به دادگاه منطقه ای ایالات متحده در فلوریدا ادعا کرد که رونالدو “در هماهنگی با بایننس در ارائه و فروش اوراق بهادار ثبت نشده، تبلیغ، کمک و/یا فعالانه شرکت کرده است.”

بایننس در اواسط سال 2022 وارد یک شراکت چند ساله با رونالدو شد تا مجموعه‌ای از توکن‌های غیرقابل تعویض خود (NFT) را تبلیغ کند که حداقل سه مجموعه از این ستاره‌های فوتبال به بایننس مرتبط بودند.

این شکایت ادعا می‌کند که کاربرانی که برای NFT‌های رونالدو ثبت‌نام کرده‌اند، احتمالاً از بایننس برای مقاصد دیگر مانند سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار ثبت‌نشده، از جمله BNB بایننس و برنامه‌های بازده ارز دیجیتال آن، استفاده می‌کنند.

تبلیغات رونالدو با تشویق میلیون‌ها فالوور، طرفدار و حامی او به سرمایه‌گذاری در پلتفرم بایننس، بایننس را در جذب سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار ثبت نشده یاری کرد.»

در این شکایت آمده است که رونالدو با 850 میلیون دنبال کننده در سراسر شبکه های اجتماعی، بخش مهمی از محبوبیت رو به رشد بایننس به دلیل نفوذ و نفوذش بوده است. آنها ادعا می کنند که فروش NFT او در ارتقای صرافی “بسیار موفق” بوده است، با افزایش 500 درصدی جستجوها برای بایننس در هفته پس از فروش اولیه.

در این شکایت ادعا شده است که رونالدو «درباره فروش اوراق بهادار رمزنگاری ثبت نشده بایننس» می‌دانست یا باید می‌دانست، زیرا او «تجربه سرمایه‌گذاری و منابع وسیعی برای به دست آوردن مشاوران خارجی دارد».

این شکایت به راهنمایی‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اشاره کرد که به افراد مشهور هشدار داده بودنیاز به افشای پرداخت‌های دریافتی برای تبلیغ ارزهای دیجیتال، که در شکایت ادعا می‌شود رونالدو این کار را نکرده است.

شاکیان دعوای دسته جمعی مایکل سایزمور، مایکی ونگدارا و گوردون لوئیس هستند که به دنبال جبران خسارت و کمک مالی برای پوشش هزینه های قانونی هستند.

در همین حال، بایننس و موسس آن چانگ پنگ ژائو با مشکلات قانونی خود روبرو هستند، به دلیل نقض قوانین مبارزه با پولشویی و اداره یک تجارت انتقال پول ثبت نشده، به جرم خود اعتراف کردند و به دولت ایالات متحده تسویه حساب 4.3 میلیارد دلاری پرداخت کردند.

ژائو از سمت مدیرعاملی کناره گیری کرده و با 18 ماه زندان مواجه است . بایننس با نظارت بر انطباق تا پنج سال توسط وزارت دادگستری و وزارت خزانه داری موافقت کرده است.

SEC همچنین از بایننس شکایت کرده است و ادعا می کند – در میان اتهامات دیگر – که اوراق بهادار ثبت نشده را فروخته است و گزارش شده که در حال بررسی است که آیا بایننس از وجوه مشتری سوء استفاده کرده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا