اخبار ارزهای دیجیتال

COP28: پروژه های بلاک چین برای تمرکززدایی بازارهای آب و هوایی تلاش می کنند

پروژه‌های بلاک چین و کریپتو به کنفرانس تغییر آب و هوا در دبی پیوستند و از ابتکاراتی با تمرکز بر کمک به مبارزه با تغییرات آب و هوایی رونمایی کردند.

از آنجایی که کنفرانس تغییرات آب و هوای سازمان ملل در سال 2023 (COP28) در دبی، امارات متحده عربی برگزار می شود، بسیاری از پروژه ها با راه اندازی طرح های مبتنی بر بلاک چین در تلاش اقدام اقلیمی شرکت کردند.

از 30 نوامبر تا 12 دسامبر، دیپلمات ها و رهبران از سرتاسر جهان در اکسپو سیتی دبی گرد هم می آیند تا ابتکارات را در زمینه اقدامات آب و هوایی پیش ببرند. در میان کسانی که در این رویداد شرکت کردند، پروژه‌های بلاک چین بودند که معتقدند فناوری بلاک چین این قدرت را دارد که به تلاش‌های اقدام آب و هوایی کمک کند.

از تلاش برای تغییر مدیریت زباله تا ردیابی انتشار کربن با استفاده از فناوری بلاک چین، پروژه های بلاک چین به تلاش برای نجات محیط زیست پیوستند که مهم ترین اجلاس آب و هوا در جهان آغاز شد.

منطقه سبز در رویداد COP28 امارات که در اکسپو سیتی دبی برگزار شد.

ایجاد شفافیت در امور مالی اقلیم

در 4 دسامبر، Envision Blockchain و بنیاد HBAR با سازمان ملل متحد همکاری کردند تا مجموعه جدیدی از فناوری غیرمتمرکز را برای ساده کردن بازارهای کربن ایجاد کنند . این سازمان ها به طور جمعی پلت فرم منبع باز مدیریت شده سرویس نگهبان را با تمرکز بر اندازه گیری، گزارش و تأیید دیجیتالی و دیجیتالی (dMRV) برای بازارهای کربن اعلام کردند.

مرکز نوآوری جهانی تغییر اقلیم سازمان ملل متحد و انویژن این پلتفرم را توسعه دادند و آن را بر روی هدرا هشگراف ساختند. هدف این پروژه تغییر بازارهای کربن با استفاده از فناوری بلاک چین است.

در 5 دسامبر، مرکز تحقیقات علمی موسسه نوآوری فناوری (TII)، ستون تحقیقات کاربردی شورای تحقیقات فناوری پیشرفته ابوظبی (ATRC)، یک پلت فرم مبتنی بر بلاک چین را معرفی کرد که تجارت کربن قابل تأیید را امکان پذیر می کند. هدف این پروژه ایفای نقش حیاتی در سرمایه گذاری سبز و تسریع در مسیر رسیدن به انتشار خالص صفر است.

دکتر نجوا اراج، محقق ارشد TII، در یک بیانیه مطبوعاتی گفت که پلت فرم ردیابی و تجارت “از یکپارچگی تراکنش ها و حریم خصوصی کاربر محافظت می کند و در عین حال قابلیت حسابرسی و شفافیت را تضمین می کند و آن را به ابزاری عالی برای عصر جدید تبدیل می کند. تجارت کربن مطمئن.»

طبق این اعلامیه، این پلتفرم اجازه ایجاد توکن هایی را می دهد که نشان دهنده مقدار دی اکسید کربن حذف شده از محیط است. این توکن ها را می توان ذخیره و معامله کرد. هدف این پلتفرم ایجاد انگیزه برای سرمایه گذاری در پروژه های سبز مانند جنگل کاری و جذب کربن است. با بلاک چین، TII خاطرنشان کرد که ردیابی و ردیابی محصولات در کل سفر زنجیره تامین آنها ممکن است.

منطقه مالی آب و هوا در رویداد COP28

در 7 دسامبر، مشارکت بین سه سازمان، Allcot IO، صندوق فرصت‌های کربن و Tolam Earth ابتکار خود را برای ایجاد اعتبار کربن دیجیتال نشان داد. در اطلاعیه ای که برای کوین تلگراف ارسال شد، این سازمان ها تاکید کردند که هدف این مشارکت، تقویت آینده ای پایدار و ارتقای شفافیت در تامین مالی آب و هوا است.

با این همکاری، سازمان‌ها از پلتفرم منبع باز Guardian استفاده می‌کنند که توسط شبکه دفتر کل توزیع شده هدرا طراحی شده است. یکی از ابتکارات شامل توسعه دارایی های زیست محیطی سازگار با گاردین است. دارایی‌ها دارای ویژگی‌های دیجیتالی قابل تأیید خواهند بود که امکان ردیابی شواهدی را فراهم می‌کند که از این ادعا پشتیبانی می‌کنند که پروژه‌ها دارای نتایج زیست‌محیطی ملموس و مثبت هستند.

به غیر از ایجاد شفافیت در تامین مالی آب و هوا، سازمان‌های دیگر در تلاش‌های اقدام اقلیمی مشارکت‌های مختلفی دارند. در 7 دسامبر، صرافی رمزارز کوکوین اهدای 100000 دلاری به پروژه‌های متعددی را برای مقابله با تغییرات آب و هوایی و توسعه پایدار اعلام کرد.

این صرافی وجوه را به بنیاد جهانی CSR، انجمن زنان پزشکی آمریکا (AMWA) و پروژه لامپ خورشیدی کودکان آفریقایی اهدا کرد. این پروژه ها از این بودجه برای محافظت از نوزادان و کودکان در برابر آلودگی، تامین چراغ های خورشیدی در آفریقا و کمک به زنان جوان از جوامع محروم استفاده می کنند.

در همین حال، سازمان های دیگر قصد دارند حتی پس از اجلاس COP28 به تلاش ها ادامه دهند. در 6 دسامبر، DLT Earth یک رویداد هکاتون را برای توسعه روش‌های اقلیمی دیجیتال اعلام کرد . برای شفاف‌تر کردن ارزیابی‌های بازار آب و هوا، بنیاد علمی DLT (DSF) با HR همکاری کرد تا یک هکاتون مجازی را به مدت 12 هفته از تاریخ 8 ژانویه برگزار کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا