اخبار

دادگاه چین بازار را به دلیل ایجاد NFT از آثار هنری دزدیده شده مجرم اعلام کرد

یکی از کاربران بازار NFT ظاهراً اثری از یک هنرمند را دزدیده است و آن را به عنوان NFT به قیمت 137 دلار به کاربر دیگری فروخته است.

دادگاهی در شهر هانگژو چین حکمی منحصر به فرد را در مورد بازار توکن غیرقابل تعویض (NFT) صادر کرد که به کاربر اجازه می داد NFT آثار هنری دزدیده شده را ایجاد (یا ضرب) کند.

همانطور که توسط South China Morning Post گزارش شده است، حکم دادگاه در مورد بازار NFT پس از شکایت شرکت Qice مستقر در شنژن علیه شرکت مادر NFTCN، BigVerse صادر شد.

این شکایت ادعا کرد که یک کاربر NFTCN یک اثر هنری دارای حق چاپ Ma Qianli، را از هنرمند چینی متخصص در طراحی و چاپ را به سرقت برده است. کاربر پلتفرم NFT ظاهراً یکی از ساخته‌های ما از یک تصویر کارتونی را دزدیده است.

بر اساس شواهد جمع‌آوری‌شده، دادگاه پلتفرم NFTCN را به دلیل عدم بررسی جعل یا سرقت مالکیت معنوی (IP) قبل از اینکه به کاربران اجازه دهد NFT‌ها را معامله کنند، مجرم تشخیص داد. در نتیجه، NFTCN به دلیل تسهیل نقض “حق انتشار آثار از طریق شبکه های اطلاعاتی” مالک متهم شد.

اثر هنری مورد بحث یک ببر کارتونی بود که یک واکسن دریافت کرده بود که به قیمت 137 دلار (تقریباً 900 یوان چین) به یک کاربر ناشناس در پلت فرم NFTCN فروخته شد. با این حال، BigVerse به پرداخت جریمه 611 دلاری (یا 4000 یوان) به Qice علاوه بر جلوگیری از انتشار اثر هنری NFT سرقت شده با ارسال آن به «آدرس مورد نظر» محکوم شد.

آدرس‌های Eater انتقال NFT‌ها را متوقف می‌کنند، زیرا ذاتاً از آدرس‌های خصوصی خالی هستند – اساساً شبیه به مکانیزم سوزاندن در ارزهای دیجیتال عمل می‌کنند. علیرغم موضع تهاجمی چین علیه اکوسیستم کریپتو، این کشور از ممنوعیت NFT ها نگران بوده است .

در حالی که چین علیرغم مخالفت شدید با رمزارزها از اعمال ممنوعیت کلی برای NFT خودداری کرده است، سه مقام چینی مشترکاً در مورد “خطرات پنهان” سرمایه گذاری در توکن های غیرقابل تعویض یا NFT هشدار عمومی صادر کردند.

دپارتمان‌ها – انجمن بانکداری چین، انجمن مالی اینترنتی چین و انجمن اوراق بهادار چین – ابتکاراتی را برای تشویق نوآوری در فضای رمزنگاری و بلاک چین با تمرکز بر NFT و همچنین «محور [قاطعانه] تمایل مالی‌سازی و اوراق بهادار NFT آغاز کردند. برای کاهش خطرات مربوط به فعالیت های غیرقانونی.

دولت همچنین به شهروندان نسبت به استفاده از بیت کوین ( BTC ) و سایر ارزهای دیجیتال مانند اتر ( ETH ) یا Tether ( UST ) برای خرید یا فروش NFT هشدار داده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا