اخبار

بانک کره جنوبی آزمایش زیرساخت CBDC را راه اندازی می کند

این آزمایشی شامل بانک های خصوصی و موسسات دولتی خواهد بود، در حالی که بانک تسویه بین المللی (BIS) پشتیبانی فنی متخصص را ارائه خواهد کرد.

کره جنوبی به تعداد فزاینده ای از کشورها ملحق می شود که برنامه های آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را راه اندازی می کنند. بانک مرکزی این کشور، بانک کره (BOK)، پروژه آزمایشی را برای بررسی زیرساخت های فنی یک CBDC راه اندازی خواهد کرد.

اطلاعیه مشترک آزمایشی CBDC توسط BOK، کمیسیون خدمات مالی (FSC) و سرویس نظارت مالی (FSS) در 4 اکتبر منتشر شد. بر اساس این اطلاعیه، این پروژه قابلیت دوام یک سیستم پولی آینده را ارزیابی خواهد کرد. در “CBDCs عمده فروشی.”

این آزمایشی شامل بانک های خصوصی و موسسات دولتی خواهد بود، در حالی که بانک تسویه بین المللی (BIS) پشتیبانی فنی متخصص را ارائه خواهد کرد. BOK قرار است CBDCهای خرده فروشی و عمده فروشی را آزمایش کند. در چارچوب آزمایشی یک CBDC عمده فروشی، بانک ها سپرده های خود را توکن می کنند و آنها را در شبکه ای که توسط BOK، FSC و FSS نظارت می شود، به گردش در می آورند. آزمایش زنده CBDC خرده فروشی باید پس از راه اندازی سیستم در Q4 2024 آغاز شود.

همانطور که معمولاً با آزمایش های CBDC پیش می رود، BOK خاطرنشان می کند که آزمایش آزمایشی به معنای اجرای اجتناب ناپذیر نیست. با این حال، لی میونگ سون، معاون اول فرماندار FSS، خلبان را گامی به سوی سیستم پولی آینده خواند:

BOK به طور مداوم تحقیقات فناوری مربوط به CBDC را دنبال کرده است. این آزمایش، بر اساس دستاوردهای گذشته، نشان دهنده گامی مهم در جهت ایجاد نمونه اولیه برای سیستم پولی آینده است.»

این سخنان با بیانیه یکی از مدیران ارشد بانک مرکزی فرانسه در 3 سپتامبر طنین انداز می شود. دنیس بو، معاون اول بانک دو فرانس، در سخنرانی خود، CBDC را “کاتالیزور برای بهبود پرداخت های فرامرزی” خواند. با امکان ساختن یک سیستم پولی بین المللی جدید.

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا