اخبار

کاردانو انگیزه هکرهای کلاه سفید را افزایش می دهد

کاردانو از امروز تا 25 مارس مبالغ پاداش را دو برابر خواهد کرد.

همانطور که توسط بنیاد کاردانو اعلام شده است ، مشوق‌های هکرهای کلاه سفید تا 25 مارس دو برابر خواهد شد، هم چنین کاردانو متعهد به ایجاد یک شبکه امن، انعطاف‌پذیر و بسیار غیرمتمرکز است که بتواند خواسته‌های دهه آینده و پس از آن را برطرف کند.

هکرها می توانند تا 20000 دلار برای کشف نقص های امنیتی مهم Cardano Node دریافت کنند، در حالی که گروه ایمنی می تواند تا 15000 دلار برای کشف نقص های امنیتی مهم Cardano-Pockets دریافت کند.

بنیاد کاردانو برنامه پاداش باگ خود را در آگوست 2021 با همکاری HackerOne راه‌اندازی کرد، یک پلت فرم جایزه باگ که کسب‌وکارها را با یکی از بزرگترین جوامع هکرهای جهان مرتبط می‌کند. به گفته بنیاد کاردانو، «هکرهای اخلاقی» انسانی در تشخیص حفره‌های بلاک چین بهتر از اسکنرهای آسیب‌پذیری خودکار هستند.

کاردانو به آینده نگاه می کند

تست شبکه آن در حالی انجام می شود که کاردانو در حال برداشتن گام های مستمر برای بهبود قراردادهای هوشمند و توان عملیاتی تراکنش های خود است. هارد فورک آلونزو کاردانو پلتفرم قرارداد هوشمند Plutus را راه‌اندازی کرد و مسیر NFT، dApps و DeFi را در شبکه هموار کرد .

با راه اندازی قریب الوقوع پروژه های متعدد جدید کاردانو، اکوسیستم شاهد گسترش فوق العاده ای خواهد بود که امنیت را افزایش می دهد.

Wormhole، یک پل توکن بین سولانا و سایر شبکه‌های DeFi، در ماه فوریه دچار یک نقص امنیتی شد که منجر به از دست رفتن 120000 توکن اتر (wETH) به ارزش 322 میلیون دلار شد. تیم Wormhole سعی کرد با وعده 10 میلیون دلار پاداش اشکال در ازای بازگرداندن وجوه، با هکر چانه بزند. در نتیجه، تلاش های کاردانو برای تقویت امنیت شبکه خود ممکن است گامی در جهت درست باشد.

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا