اخبار

مدیر عامل بلک راک در مورد “درام سقف بدهی” هشدار هولناکی صادر می کند – صعودی برای بیت کوین؟

سقف بدهی ایالات متحده یک قدم به افزایش نزدیک تر است، اما لری فینک می گوید اعتماد به دلار آمریکا در حال کاهش است که می تواند خبر خوبی برای بیت کوین باشد.

لارنس فینک، مدیرعامل بلک راک معتقد است که «درام» اخیر پیرامون سقف بدهی ایالات متحده، اعتماد جهانی به دلار آمریکا را بدتر کرده است، چیزی که سایر تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که می‌تواند برای بیت‌کوین تأثیر منفی بگذارد.

اظهارات فینک در حالی بیان شد که مجلس نمایندگان ایالات متحده در 31 می لایحه مورد انتظار برای برداشتن سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری را تصویب کرد. این لایحه اکنون به مجلس سنا می رود و انتظار می رود که چند روزی در مورد آن بحث شود. وزارت خزانه داری ایالات متحده اعلام کرده است که آخرین مهلت افزایش سقف بدهی 5 ژوئن بوده است.

بر اساس گزارش 31 می رویترز، فینک به شرکت کنندگان در کنفرانس خدمات مالی دویچه بانک گفت که انتظار دارد حداقل دو افزایش دیگر نرخ بهره از سوی فدرال رزرو در ماه های آینده انجام شود و مدعی شد که “هیچ مدرکی” در مورد این موضوع ندیده است. تورم کلی کاهش می یابد

من معتقدم که ما یک قطعنامه خواهیم داشت، اما اجازه دهید واضح بگوییم، ایالات متحده وضعیت ارز ذخیره خود را به خطر می اندازد.

بسیاری از حامیان بیت کوین و سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال، بیت کوین را به عنوان محافظی در برابر تورم و ترس از بدهی ناشی از افزایش عرضه کلی بانک های مرکزی توسط بانک های مرکزی می دانند.

جاش گیلبرت، تحلیلگر بازار با eToro، به کوین تلگراف گفت که درام سقف بدهی بیت کوین را بار دیگر در کانون توجه قرار می دهد، زیرا سرمایه گذاران ممکن است به دنبال دارایی های پناهگاه امن با عرضه محدود خارج از محدودیت های سیستم مالی فعلی باشند.

قرارداد سقف بدهی بار دیگر سودمندی بیت کوین را برجسته می کند زیرا اساساً جدایی از سیستم مالی سنتی است. با توجه به عرضه محدود آن، از مسائلی که در حال حاضر دولت ایالات متحده با آن مواجه است، عاری است.»

با این حال، گیلبرت خاطرنشان می کند که در حالی که بحران بانکی ایالات متحده و افت سقف بدهی، سودمندی ذاتی دارایی مانند بیت کوین را برجسته می کند، سرمایه گذارانی که امیدوارند رویدادهای جاری افزایش عظیمی در ارزش بیت کوین ایجاد کنند، باید انتظارات خود را کاهش دهند.

گیلبرت گفت: «به دلیل نامشخص بودن این مسائل و مشکلات نقدینگی که ایجاد خواهند کرد، در کوتاه مدت ترس بیش از خوش بینی وجود دارد. زمانی که بحران بانکی رخ داد، تورم و انتظارات افزایش نرخ را کاهش داد، به همین دلیل شاهد رشد بیت کوین بودیم.

این احساسات توسط ماتئو گرکو، تحلیلگر تحقیقاتی در شرکت سرمایه گذاری Fineqia International، منعکس شد که به CNBC گفت که فشار نزولی فعلی بر قیمت بیت کوین در درجه اول به دلیل ترس سرمایه گذاران از رسیدن ایالات متحده به سقف بدهی است.

معمولاً وقتی بانک‌های مرکزی نرخ بهره را افزایش می‌دهند، سرمایه‌گذاران تصمیم می‌گیرند که پول خود را از دارایی‌های پرخطر مانند ارزهای دیجیتال و سهام در حال رشد خارج کنند.

با توجه به اینکه بیت کوین در سال 2022 بسیار رکود بود، انتظارات ناشی از تغییر این محیط با نرخ بهره بالا باعث شد که سرمایه گذاران از فرصتی برای خرید بیت کوین با کاهش شدید سرمایه استفاده کنند. گیلبرت افزود: انتظارات افزایش نرخ تا کنون در سال جاری و در چند هفته گذشته به طور قابل توجهی تغییر کرده است.

بر اساس ارزیابی گیلبرت، اگر ترس فینک از افزایش بیشتر نرخ ها محقق شود، این می تواند منجر به کاهش بیشتر قیمت بیت کوین از قیمت فعلی آن شود. اگر برعکس اتفاق بیفتد و فدرال رزرو چرخه افزایش نرخ خود را در ماه ژوئن متوقف کند، گیلبرت می گوید که سرمایه گذاران می توانند انتظار داشته باشند که قیمت بیت کوین مثبت باشد.

قیمت بیت کوین در سال گذشته

بر اساس داده‌ها، بیت‌کوین در حال حاضر با قیمت ۲۷۱۶۱ دلار تغییر می‌کند که ۲ درصد در ۲۴ ساعت گذشته و ۶.۴ درصد نسبت به ماه گذشته کاهش یافته است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا