اخبار

بیت کوین در مسیر ثبت اولین افت ماهانه از ژانویه

بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال جهان، در حال نزدیک شدن به یک ماه سخت دیگر است. بیت کوین ، ارز دیجیتال پرچمدار، در مسیر ثبت یک ماه دیگر در بازار سبز قرار دارد. تاکنون در ماه آوریل تقریباً 14.8 درصد سقوط کرده است.

تصویر توسط tradingview.com

ارز دیجیتال برتر امسال شروع سختی داشت و در ژانویه بیش از 15 درصد کاهش داشت. این بدترین شروع سال جدید برای بیت کوین از زمان بازار بی رحمانه نزولی در سال 2018 بود.

در اواخر ماه مارس، بیت کوین به بالاترین سطح سالانه 48234 دلار رسید، اما پس از اینکه گاوها نتوانستند به بالاتر از سطوح مقاومت اصلی دست یابند، شتاب آن متوقف شد.

در همین حال، دلار آمریکا در اوایل این هفته به بالاترین سطح در دو دهه گذشته رسید. شاخص دلار آمریکا (DXY) که عملکرد دلار آمریکا را نسبت به سبدی از سایر ارزهای خارجی اندازه گیری می کند، روز پنجشنبه توانست به 103.9 برسد.

تصویر توسط tradingview.com

پس از اینکه هاروهیکو کورودا، رئیس بانک مرکزی ژاپن، تعهد خود را به سیاست پولی فوق‌العاده طولانی‌مدت تایید کرد، ین ژاپن وضعیت امن خود را از دست داد و به پایین‌ترین سطح در برابر دلار سقوط کرد. به این ترتیب، بانک مرکزی می‌تواند به دفاع از هدف بازدهی خود ادامه دهد.

یک دلار ضعیف معمولاً به عنوان یک بادگیر برای بزرگترین ارز دیجیتال جهان عمل می کند. به عنوان مثال، در اواخر سال 2020، شاخص DXY به زیر 90 رسید تا به پایین ترین سطح در بیش از دو سال گذشته برسد. این با افزایش شدید قیمت بیت کوین همزمان شد.

بیت کوین تاکنون نتوانسته 40000 دلار را به دست بیاورد، علیرغم اینکه دلار برخی از سودها را کنار گذاشته است. بزرگترین ارز دیجیتال پس از افت تقریبا 3 درصدی در 24 ساعت گذشته، در حال حاضر با قیمت 38660 دلار معامله می شود .

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا