اخبار ارزهای دیجیتال

منابع استخراج بیت کوین به سطوح 2010 رسیدند

موجودی ماینرهای بیت کوین به 1.95 میلیون رسیده است که کمترین میزان در 12 سال گذشته است.

بر اساس داده های ارائه شده توسط IntoTheBlock ، حجم وجوه موجود در موجودی ماینرهای بیت کوین با 1.9 میلیون بیت کوین در آدرس ها به پایین ترین حد خود در سال 2010 رسید.

چرا ماینرها از شر سکه های خود خلاص می شوند؟

کمبود بیت کوین در موجودی ماینرها با قیمت اولین ارز دیجیتالی مرتبط است که تقریباً 45 درصد از ارزش قبلی خود را از دست داد. موجودی ماینرها در طول دوره افزایشی در بازار ارزهای دیجیتال به تدریج در حال افزایش بود. همانطور که نمودار نشان می دهد، تشدید روند نزولی از اواخر نوامبر آغاز شد.

دارایی ماینرها در سال 2019 زمانی که بیت کوین تقریباً 10000 دلار معامله می شد به بالاترین سطح خود رسید. با افزایش تدریجی ارزش بیت‌کوین در طول سال‌ها، استخراج‌کنندگان دارایی‌های خود را برای پوشش هزینه‌ها و افزایش هش با خرید ریگ‌های استخراج اضافی می‌فروختند.

عوامل اضافی

علاوه بر کاهش تعداد بیت‌کوین‌ها در موجودی ماینرها، هش بیت کوین به سطوحی نزدیک به رکورد می‌رسد که بر دشواری استخراج نیز تأثیر می‌گذارد. علاوه بر آن، فشار بر حاشیه‌ها و محدودیت‌های نظارتی باعث می‌شود که برخی از ماینرها از سهام خود خلاص شوند، مانند غیرقانونی کردن ماینینگ چین در سال 2021.

نقش رو به کاهش ماینرها در شبکه را می‌توان توسط ماکزیمالیست‌های غیرمتمرکز که اغلب از غلظت بالای هش ریت در دستان چند استخر استخراج انتقاد می‌کنند، مثبت تلقی کرد.

شدت بالای استخراج بیت کوین معمولاً با افزایش فشار فروش در بازار ارزهای دیجیتال مرتبط است، زیرا وجوه بیشتری تولید و به بازار تزریق می شود. پس از سرکوب استخراج ارزهای دیجیتال در چین، بازار احساس آرامش کرد زیرا تعداد سکه‌های استخراج شده توسط ماینرها در بازار به میزان قابل توجهی کاهش یافت. در همان زمان، بیت کوین از حدود 27000 دلار افزایش یافت و به 69000 دلار وارد شد.

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا