اخبار

دستگاه های خودپرداز بیت کوین در سال 2021 در سرتاسر جهان سر به فلک می کشند

دستگاه های خودپرداز بیت کوین در سال 2021 سر به فلک کشیده، بیش از دوبرابر در طول بازار ارز دیجیتال در سال جاری افزایش یافت.

بر اساس داده‌های Coin ATM Radar، در حال حاضر 33911 دستگاه خودپرداز بیت‌کوین در سراسر جهان وجود دارد که نسبت به دسامبر سال 2020 که تنها 12868 دستگاه ثبت شده بود، 163 درصد افزایش داشته است.

افزایش سهموی در ماشین‌ها عمدتاً بین ایالات متحده، کانادا، اسپانیا و سوئیس پخش شد. دستگاه های خودپرداز بیت کوین به ترتیب از سال 2020 و 2019 در بریتانیا و اتریش در حال کاهش بوده است.

در حالی که افزایشی در دستگاه های خودپرداز بیت کوین در تعداد انگشت شماری از کشورهای غربی ثبت شده است، اکثر کشورهای آفریقایی، آسیایی یا جزیره ای بین صفر تا 5 دارند. با این حال، گزارش اخیر Chainalysis ردیاب بلاک چین نشان می دهد که پذیرش جهانی، به طور کلی، در حال انفجار است.

طبق گزارش اکتبر ، Chainalysis فراتر از دستگاه‌های ATM نگاه می‌کند و به معیارهایی مانند سپرده‌های مبادله‌ای، استفاده از پروتکل‌های DeFi و داده‌های روی زنجیره نگاه می‌کند. این شرکت می‌گوید که پیشتاز پذیرش کریپتو در سراسر جهان ویتنام است و پس از آن هند، پاکستان، اوکراین و کنیا قرار دارند.

چندین کشور در بازارهای نوظهور، از جمله کنیا، نیجریه، ویتنام و ونزوئلا تا حد زیادی در رتبه‌های بالایی در شاخص ما قرار می‌گیرند، زیرا حجم معاملات زیادی در پلت‌فرم‌های همتا به همتا (P2P) دارند که برای PPP سرانه و استفاده از اینترنت تنظیم می‌شوند. جمعیت مصاحبه‌های ما با کارشناسان این کشورها نشان داد که بسیاری از ساکنان از صرافی‌های ارزهای دیجیتال P2P به‌عنوان رمپ اصلی خود در ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند، اغلب به این دلیل که به صرافی‌های متمرکز دسترسی ندارند.

با دانستن این موضوع، جای تعجب نیست که مناطقی که بازارهای نوظهور زیادی دارند، بخش عظیمی از ترافیک وب به وب سایت های خدمات P2P را تشکیل می دهند.

Chainalysis همچنین نشان داد که ایالات متحده و چین در پذیرش در مقایسه با بازارهای نوظهور عقب‌تر هستند. بزرگ‌ترین دلیلی که هر دو کشور در رتبه‌بندی افت کردند این است که حجم تجارت همتا به همتای آن‌ها برای جمعیتی که از اینترنت استفاده می‌کنند به طور چشمگیری کاهش یافته است، چین از رتبه 53 به 155 و ایالات متحده از 16 به 19 سقوط کرده است.

“بزرگترین سوال ما برای دوازده ماه آینده این است که در مقایسه با مدل‌های جدید و نوظهوری که هنوز ندیده‌ایم، چقدر پذیرش در آن دسته‌های پلتفرم ادامه خواهد داشت.

اما نکته مهم این است: پذیرش ارزهای دیجیتال در دوازده ماه گذشته به شدت افزایش یافته است و تغییرات کشورهایی که در این امر نقش دارند نشان می‌دهد که ارز دیجیتال یک پدیده واقعاً جهانی است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا