اخبار

مدیر کل BIS از بانک‌های مرکزی می‌خواهد که «نوآوری را برای CBDCها رهبری کنند»

آگوستین کارستنز CBDCها را “عنصر مرکزی” رهبری بانک مرکزی در نوآوری نامید.

آگوستین کارستنز، مدیر کل بانک تسویه بین المللی (BIS)، معتقد است که بانک های مرکزی موظفند همگام با عصر دیجیتال و نوآوری پیشرو باشند.

کارستنز در سخنان افتتاحیه خود در کنفرانسی در بازل، سوئیس، در 8 نوامبر، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDCها) را “عنصر مرکزی” این رهبری خواند و در مورد تهدیدها و چالش های بالقوه برای اجرای آنها توضیح داد.

یک چالش خاص، تنوع زیرساخت‌های تکنولوژیکی است که کشورهای مختلف قصد توسعه پروژه‌های CBDC خود را دارند. کارستنز همچنین به خطرات سایبری و احتمالات جدید برای «فعالیت‌های مجرمانه توسط بازیگران بی‌وجدان» اشاره کرد.

مطالب مرتبط: بانک‌های مرکزی می‌خواهند زیر پوشش ارزهای دیجیتال نگاه کنند – آیا این یک علامت مثبت است؟

این مقام مسئول با صحبت از اولویت‌ها در انطباق CBDCها با تهدیدات احتمالی، انعطاف‌پذیری طراحی آن را به عنوان موضوع شماره یک نام برد، اما او همچنین به مشکلات حریم خصوصی اشاره کرد:

برای مثال، حفظ سطح مناسبی از حریم خصوصی برای اطمینان از پذیرش عمومی از CBDC های خرده فروشی بسیار مهم است.

کارستنز متعهد شد که BIS از بانک‌های مرکزی در تلاش‌هایشان برای دیجیتالی شدن حمایت کند. این پشتیبانی عمدتاً از مرکز نوآوری BIS و مرکز هماهنگی مقاومت سایبری می‌آید.

اولی اخیراً فعال بوده و در پروژه‌های ارزهای دیجیتال متعددی شرکت کرده است. این به بانک ملی سوئیس کمک می کند تا یک CBDC عمده فروشی ایجاد کند، و همچنین به ایجاد یک پلت فرم مشترک کمک می کند.با مقامات پولی مرکزی چین، هنگ کنگ، تایلند و امارات متحده عربی و توسعه اثبات مفهومی برای ردیاب تراکنش ها با بانک مرکزی اروپا، در میان پروژه های متعدد دیگر.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا