حساب و کیف پول اینترنتی

بررسی کیف پول Agama ؛ ویژگی ها و نحوه استفاده از کیف پول آگاما

کیف پول Agama یا آگاما یک کیف پول ارز دیجیتال است که رابط کاربری دسکتاپ و موبایل را ترکیب می‌کند و به ارز دیجیتال کومودو می‌پردازد. این یک پروژه SuperNet است که در سال 2017 راه اندازی شد و در حال حاضر از 16 ارز دیجیتال پشتیبانی می کند. این کیف پول دارای یک کد منبع باز است، قابل خواندن و ویرایش توسط همه علاقه مندان به اجرای تغییرات یا به سادگی بررسی ایده پشت پروژه می‌باشد.

کیف پول Agama آگاما

بین ویژگی‌های چندگانه آن، می‌توانید مبادلات اتمی را مشاهده کنید که به لطف پلت فرم مبادله غیرمتمرکز کیف پول Agama یکپارچه شده‌اند. علاوه بر این – هنگام کار با سکه های خود می توانید بین 3 حالت امنیتی مختلف انتخاب کنید.

ویژگی ها و هزینه های کیف پول Agama

حتی اگر یک صرافی داخلی نداشته باشد، کیف پول Agama یک گزینه همتا به همتای نادر برای تجارت از طریق مبادله اتمی در 3 سطح دارد: Basilisk، Full یا Native. هدف اول این است که یک گره سبک باشد، بنابراین شما قرار نیست کل بلاک چین را دانلود کنید، متأسفانه کندترین گزینه در نظر گرفته می شود. مورد دوم سریعتر است، اما این وظیفه ذخیره داده های دفتر کل عمومی است. وقتی صحبت از حالت Native به میان می‌آید، در مقایسه با گزینه Full برخی از ویژگی‌های پیشرفته را ارائه می‌کند، اما فقط به چندین سکه محدود می‌شود.

جوانب مثبت و منفی

به هر حال، گرفتن یک تصمیم درست مستلزم این است که شما از تمام جوانب مثبت و منفی آگاه باشید. در اینجا ما مزایا و معایب کیف پول Agama را بررسی کرده ایم. شما می توانید هر آنچه را که برای برقراری یک تماس آگاهانه لازم است در جدول زیر مشاهده کنید. آن را بخوانید و تصمیم بگیرید که آیا کیف پول آگاما با نیازهای رمزنگاری شما مطابقت دارد یا خیر:

جوانب مثبت

متن باز: این بدان معناست که کد پروژه برای خواندن یا پیشنهاد تغییرات باز است.
مالکیت کلید: شما مسئول کلید خصوصی خود هستید، بنابراین محافظت از سکه های خود به عهده شماست.
سلسله مراتب: ویژگی HD به شما امکان می دهد از استفاده مجدد از همان آدرس اجتناب کنید و برای هر تراکنش یک آدرس جدید از یک Seed ایجاد کنید. همچنین این فرصت را برای شما فراهم می کند تا در صورت نیاز به راحتی وجوه خود را بازیابی کنید.

جوانب منفی

نبود احراز هویت دو عاملی: عدم درخواست چند نفر برای امضای مالکیت تراکنش برای پخش در شبکه.
عدم وجود چند امضا: تراکنش ها نیازی به امضای افراد بیشتری ندارند.
نبود اکسچنج داخلی: عدم وجود صرافی داخلی برای تعویض ارزهای دیجیتال در کیف پول شما.

پشتیبانی از چند سکه و سازگاری با سیستم عامل در کیف پول آگاما

کیف پول Agama از 16 ارز دیجیتال پشتیبانی می کند، در حالی که سه سطح امنیتی مختلف را ارائه می دهد. بسته به لایه محافظی که انتخاب می کنید، ممکن است با سکه های مختلفی کار کنید. در اینجا لیستی با محبوب ترین پروژه ارائه شده توسط کیف پول آمده است:

ارزهای پشتیبانی شده در کیف پول آگاما

صحبت از پشتیبانی سیستم عامل شد، همه موارد اصلی برای استفاده در دسترس هستند. شما می توانید بین ویندوز، لینوکس و MacOS با ویژگی 64 بیتی یکی را انتخاب کنید. همچنین به یک پردازنده تک هسته ای و حداقل 2 گیگابایت حافظه رم فکر کنید. اگر تصمیم دارید نسخه light node را اجرا کنید، فقط باید به این فکر کنید. در غیر این صورت، نسخه کامل نود به حداقل فضای دیسک 210 گیگابایتی برای ذخیره بلاکچین پروژه نیاز دارد. نسخه موبایل برای هر دو دستگاه اندروید و iOS با حداقل نیاز مطابق جدول زیر در دسترس است:

سیستم های پشتیبانی شده از کیف پول آگاما

آیا کیف پول Agama ایمن است؟

امنیت

همانطور که قبلا ذکر شد، سه سطح مختلف ایمنی در کیف پول Agama وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. بیایید با جزئیات به آنها نگاه کنیم!

اگر حالت basilisk را انتخاب کنید، تراکنش‌های عادی را تجربه خواهید کرد و نیازی به دانلود بلاک چین نیست. به جای حساب کردن روی سرورها، این حالتدر کیف پول Agama به شبکه ای از گره های غیرمتمرکز برای پخش تراکنش های کاربران متکی است.

وقتی نوبت به نسخه کامل می شود، هنوز تراکنش های سنتی وجود دارد، اما قرار است اطلاعات دفتر کل عمومی را به صورت محلی ذخیره کنید.

اگر صحبت از گزینه بومی شد، تراکنش‌های خصوصی را تجربه خواهید کرد، حتی اگر دانلود داده‌های بلاک چین هنوز لازم باشد. توجه داشته باشید که این یکی هنوز برای استفاده گسترده در دسترس نیست.

 • مالکیت کلید خصوصی: شما تنها مسئول کلید خصوصی خود هستید. این بدان معناست که هیچ سرور شخص ثالثی برای ذخیره آنها وجود ندارد، بنابراین شما کنترل کامل برای محافظت از سکه های خود را دارید.
 • متن باز: کد پروژه باز است، بنابراین اگر بخشی از آن را آسیب پذیر می دانید، می توانید آن را بخوانید و تغییراتی را پیشنهاد دهید.

حریم خصوصی و ناشناس بودن

کیف پول Agama دارای یک لایه حریم خصوصی برای محافظت صحیح از داده های شما است. از آنجایی که کومودو یک پروژه مبتنی بر دانش صفر است و در عین حال سکه اصلی پشتیبانی شده توسط کیف پول است، می توانید ویژگی های ناشناس بودن را به شرح زیر امتحان کنید:

 • T-addresses: در واقع T در اینجا مخفف transparent است و آدرس شما با حرف R شروع می شود.
 • Z-addresses: در واقع Z مخفف Zcash است و از zksnarks برای محافظت از اطلاعات خود استفاده می کند. آدرس اینجا با حرف Z شروع می شود.

وقتی صحبت از تراکنش ها می شود، می توانید چند سکه از یک T به یک آدرس Z ارسال کنید، بنابراین وجوه شما محافظت می شود. بلافاصله پس از آن، می توانید آنها را به T one برگردانید. در یک کلام به این فرآیند تراکنش رفت و برگشت می گویند.

 • جبرگرای سلسله مراتبی: ویژگی HD با دادن یک آدرس جدید برای هر یک از نقل و انتقالات، موجودی شما را با ناشناس بودن فراهم می کند. همچنین به لطف ژنراتور SEED از شما با یک روش بازیابی آسان پشتیبانی می کند.
 • اثبات دانش صفر: آگاما می تواند با اجازه دادن به یک طرف برای اثبات صحت یک داده بدون نشان دادن هیچ یک از اطلاعات داخل انتقال، به شما کمک کند تا معاملات خصوصی را تجربه کنید.

کارمزد معامله در کیف پول آگاما

وقتی صحبت از کیف پول Agama می شود، برای پخش تراکنش، کارمزد ثابتی معادل 0.0001 KMD وجود دارد. که به عنوان هزینه ثابت نیز شناخته می شود، ممکن است مشاهده کنید که هیچ پیشنهاد هزینه ای توسط خود نرم افزار ارائه نشده است. بنابراین، از نظر زمان، به این فکر کنید که اگر مایل به دریافت سریع پاسخ هستید، چقدر آماده پرداخت هستید.

نحوه ران اندازی و نصب کیف پول Agama

این بخش تمام اطلاعاتی را که ممکن است برای راه اندازی اولیه نیاز داشته باشید و سپس نحوه استفاده از کیف پول Agama را در اختیار شما قرار می دهد. شما همچنین همه چیزهایی را که باید در مورد کار با سکه های خود بدانید، پیدا خواهید کرد. علاوه بر این، بخشی وجود دارد که مشکلات احتمالی را که ممکن است تجربه کنید و نحوه برخورد با آنها را نشان می دهد.

روش نصب

** از این لینک می‌توانید کیف پول آگاما را دانلود نمایید.

بیایید ابتدا در مورد سیستم عامل های مختلف با فرآیند نصب کیف پول Agama شروع کنیم. من هر دو نسخه دسکتاپ و موبایل را در نمونه های جداگانه بررسی می کنم، بنابراین شما می توانید ایده دقیقی در مورد اینکه دقیقاً چه مراحلی هستند، داشته باشید.

برای ویندوز

 • فایل /.exe را از وب سایت رسمی کومودو دانلود کنید
 • جادوگر را دنبال کنید و کیف پول را اجرا کنید تا یک حساب کاربری ایجاد کنید
 • یک کد پین تنظیم کنید تا کیف پول خود را ایمن نگه دارید و از عبارت SEED خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

لینوکس

 • فایل /.tgz را از وب سایت رسمی کومودو دانلود کنید
 • هنگامی که Agama را اجرا می کنید، گزینه ای برای ایجاد کیف پول در اختیار شما قرار می گیرد
 • یک پین برای محافظت از وجوه خود انتخاب کنید و از عبارت تولید شده نسخه پشتیبان تهیه کنید

مک

 • فایل /.dmg را از وب سایت رسمی سکه کومودو دانلود کنید
 • فایل را به لیست App بکشید تا نصب شود و در نهایت آن را اجرا کنید تا یک نمایه ایجاد کنید
 • یک پین برای ایمن کردن سکه های خود انتخاب کنید و SEED پشتیبان خود را یادداشت کنید
 • همیشه پس از ایجاد کیف پول یک نسخه پشتیبان ایجاد کنید

اندروید

 • برنامه Agama را از فروشگاه Google Play دانلود کنید
 • با دسترسی به رابط کاربری یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید
 • یک پین برای محافظت از سرمایه خود تنظیم کنید و SEED خود را یادداشت کنید

IOS

 • اپلیکیشن Agama را از اپ استور دریافت کرده و اجرا کنید
 • یک نمایه برای تنظیم داده های خود ایجاد کنید
 • برای ایمن کردن وجوه خود و پشتیبان گیری از رمز عبور خود یک پین انتخاب کنید

یک آدرس ایجاد کنید

در سمت چپ، فهرستی با تمام دارایی‌های رمزنگاری در کیف پول Agama وجود دارد. برای دریافت آدرس، روی آدرسی که می‌خواهید با آن کار کنید کلیک کنید و در بالای صفحه یک آدرس با دکمه Copy ظاهر می‌شود.

ارسال و دریافت دارایی در کیف پول Agama

وقتی نوبت به ارسال چند سکه در کیف پول Agama می رسد، کافیست منوی اختصاصی را در داشبورد وارد کنید. هنگامی که مبلغ و آدرس را تایپ می کنید، از شما خواسته می شود که پین ​​خود را نیز برای تایید تراکنش وارد کنید.

برای دریافت چند سکه، به تب specific بروید و روی سکه ای که می خواهید دریافت کنید کلیک کنید. رابط به طور خودکار یک آدرس جدید با یک پیوند کپی ایجاد می کند.

نکته: فراموش نکنید که آدرس گیرنده را دو بار چک کنید. وقتی آنها را فرستادی، دیگر راه برگشتی وجود ندارد.

پشتیبان گیری و بازیابی

پشتیبان گیری

گام 1: رمزارز خود را نصب و واریز کنید:

بلافاصله پس از رمزگذاری حساب خود با پین، باید از فایل wallet.dat خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. هر بار که یک آدرس دریافت می کنید، باید همان روش را در کیف پول Agama انجام دهید. به این ترتیب، در صورت خرابی رایانه شخصی، از از دست دادن اطلاعات جلوگیری می کنید. گزینه را انتخاب کنید، فایل را نامگذاری کنید و مکان مناسب را پیدا کنید. بین رایانه شخصی، USB یا حافظه خارجی دیگری برای محافظت از سکه های خود تصمیم بگیرید.

گام 2: یک رمز عبور قوی ایجاد کنید و آن را ذخیره کنید:

پس از نصب اولیه کیف پول Agama ، یک عبارت seed در اختیار شما قرار می گیرد که باید آن را ایمن و ایمن نگه دارید. توصیه می شود بیش از یک نسخه داشته باشید که همه آنها در مکان های مختلف پنهان شده باشند.

بازیابی حساب در کیف پول آگاما

گام1: کیف پول را از کلمات ریکاوری نصب و بازیابی کنید:

در ابتدا، هنگامی که کیف پول Agama را دانلود و اجرا می کنید، گزینه ای برای ورود یا بازیابی با یک عبارت عبور خواهید داشت. برای ادامه روند بازیابی، مورد دوم را انتخاب کنید.

گام2: با وارد کردن کلیدهای خصوصی یا استفاده از فایل های کیف پول پس از نصب، بازیابی کنید:

برای تهیه نسخه پشتیبان، به فایل پشتیبان‌گیری اولیه بروید و آن را در مکان جدید کپی کنید. به این ترتیب تمام سرمایه خود را بازیابی خواهید کرد.

توابع خاص در کیف پول Agama

Jumblr یک پلتفرم غیرمتمرکز است که ویژگی های کومودو ناشناس را در بازار عرضه می کند. کارآمدتر در مقایسه با رقبای متمرکز و انتخاب مورد علاقه با توجه به نظر کاربران. چه نوع گمنامی؟ همانطور که در بخش امنیت توضیح داده شد، کیف پول Agama از تراکنش Z برای اضافه کردن یک لایه حریم خصوصی اضافی استفاده می کند.

مشکلات احتمالی و اجتناب از آن ها

اگر با یک تراکنش مواجه شدید که با اشتباه شبکه رد شده است، احتمالاً مقدار بسیار کمی سکه در آدرس خود دارید. با یک کوچکتر امتحان کنید یا مقادیری را که در آدرس های مختلف دارید ترکیب کنید تا یک تراکنش بزرگتر را از طریق حالت Agama Native ارسال کنید.

اگر پیامی با مضمون «Can’t broadcast transaction» ظاهر شد، احتمالاً خطای زمانی رخ داده است. معمولاً به دلیل تنظیم منطقه زمانی نامناسب است، بنابراین تنظیمات خود را بررسی کنید.

نتیجه گیری

پس از خواندن همه چیز از این بررسی کیف پول Agama آیا از آن راضی هستید؟ با پیشنهادات حفظ حریم خصوصی و پیشرفت های امنیتی آن مجذوب شده اید؟ سپس دریغ نکنید و به دانلود نسخه خاص، مطابق با تجهیزات سخت افزاری خود بروید.

در غیر این صورت، اگر چیزی خاص را از دست می دهید، شاید امنیت بیشتری در حال حرکت برای محافظت از وجوه خود داشته باشید، در آنجا می توانید به یک کیف پول جایگزین فکر کنید. گزینه سخت افزاری گزینه ای است که حداکثر ایمنی را به سکه های شما می دهد، بنابراین بررسی کیف پول سخت افزاری لجر را مطالعه نمایید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا