اخبار

یک زن 60 ساله به دلیل کلاهبرداری رمزنگاری یک میلیون یورویی دستگیر شد

یک زن مسن در ایرلند به دلیل کلاهبرداری با ارزهای دیجیتال دستگیر شد.

در حالی که افراد مسن اغلب به هدف اصلی کلاهبرداران ارزهای دیجیتال تبدیل می شوند ، ممکن است در آن سوی حصار نیز ظاهر شوند. به گزارش دوبلین لایو، یک زن 60 ساله روز پنجشنبه در دوبلین ایرلند به دلیل کلاهبرداری از یک سرمایه گذار به مبلغ 1 میلیون یورو (1.1 میلیون دلار) دستگیر شد . در حالی که تحقیقات ادامه دارد، مظنون در بازداشتگاه Irishtown Garda باقی می ماند. ظاهراً این زن بدون مجوز به عنوان یک واسطه سرمایه گذاری عمل کرده است. او با فریب یک قربانی ناآگاه، یک میلیون یورو را تحت عنوان سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال به او انتقال داد.

در جریان تحقیقات مشخص شد که بخشی از پول های سرقت شده در ارزهای رمزپایه ای که در یک صرافی خریداری شده اند. مابقی مبلغ به حساب های بانکی خارج از کشور این زن ارسال شد.

پس از همکاری با بانک های بین المللی، اداره ملی جرایم اقتصادی گاردا (GNECB)، بخش پلیس ملی ایرلند که جرایم اقتصادی را بررسی می کند، توانست قربانی را پیدا کند و نیمی از پول های سرقت شده را پس دهد.

در آوریل گذشته، پلیس ایرلند تحقیق در مورد افزایش موارد مربوط به بیت کوین را آغاز کرد که ظاهراً برخی از افراد با ارزش خالص این کشور را تحت تأثیر قرار داد.

فدراسیون بانکداری و پرداخت ایرلند در ماه مه هشداری درباره کلاهبرداری برای خریداران ارزهای دیجیتال صادر کرد.

در سال 2019، صرافی ارز دیجیتال ایرلندی Bitsane با میلیون ها یورو در یک کلاهبرداری آشکار ناپدید شد.

در همان سال، بانک ایرلند پس از اینکه دادستان های ایالات متحده ادعا کردند که حساب های این بانک برای پولشویی تقریباً 300 میلیون دلار توسط اپراتورهای طرح بدنام OneCoin Ponzi مورد استفاده قرار گرفته است، مورد بررسی قرار گرفت .

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا