اخبار

از ابتدای سال هر روز 350 «توکن کلاهبرداری» جدید ایجاد می‌شود: Solidus Labs

به گفته شرکت نظارت بر ریسک بلاک چین Solidus، نزدیک به 118000 توکن کلاهبرداری از ابتدای ژانویه تا پایان نوامبر مستقر شده است.

به گفته شرکت نظارت بر ریسک بلاک چین، آزمایشگاه‌های Solidus، امسال بیش از 350 توکن ارز دیجیتال تقلبی در روز ایجاد می‌شود که میلیون‌ها سرمایه‌گذار را فریب می‌دهد.

بر اساس گزارش سال 2022 سالیدوس، از ابتدای سال تا 1 دسامبر، 117629 «توکن کلاهبرداری» به کار گرفته شد. این افزایش 41 درصدی نسبت به نزدیک به 83400 توکن کلاهبرداری است که Solidus در سال 2021 شناسایی کرد.

این گزارش ادعا می کند که زنجیره BNB بیشترین تعداد توکن های کلاهبرداری را در خود جای داده است، به طوری که 12٪ از تمام توکن های BEP-20 تقلبی هستند.

شبکه اتریوم با 8 درصد از توکن‌های ERC-20 که گفته می‌شود کلاهبرداری هستند، دوم شد.

سولیدوس ادعا می‌کند که سال 2022 بزرگ‌ترین سال ثبت شده برای رمزارزهای تقلبی است. تصویر: آزمایشگاه سولیدوس

راگ پول نوعی از کلاهبرداری خروج از رمزنگاری است که در آن یک فرد یا تیم یک توکن ایجاد می‌کند و قبل از استخراج تمام ارزش از پروژه، قیمت آن را بالا می‌برد و با کاهش شدید قیمت توکن به صفر، آن را رها می‌کند.

از سپتامبر 2020، تقریباً 2 میلیون سرمایه‌گذار به دلیل این کلاهبرداری‌ها ضرر کرده‌اند، که این رقم از مجموع 1.8 میلیون طلبکار تحت تأثیر ورشکستگی صرافی‌های کریپتو و پلتفرم‌های وام‌دهی FTX، سلسویس و ووجر بیشتر است.

تخمین زده می شود که ورشکستگی FTX، Celsius، BlockFi و Voyager روی هم روی بیش از 2.3 میلیون کاربر تأثیر بگذارد. تصویر: آزمایشگاه سولیدوس

محبوب ترین نوع توکن کلاهبرداری «honeypot» بود، که یک قرارداد هوشمند نمادین است که به خریداران اجازه فروش مجدد را نمی دهد.

سولیدوس گفت پرکارترین «هانی پات» که در سال 2022 با موفقیت اجرا شد، کلاهبرداری رمز 3.3 میلیون دلاری Squid Game (SQUID) بود که در عرض چند روز 45000 درصد رشد کرد زیرا سرمایه گذاران تبلیغات تبلیغاتی را خریدند اما قادر به فروش نبودند و ظاهراً بنیانگذاران ناشناس در حال اجرا بودند. با وجوه سرمایه گذار.

صرافی‌های متمرکز (CEX) نیز تحت‌تاثیر قالی‌کشی قرار می‌گیرند، زیرا بسیاری از این توکن‌های مخرب از آن‌ها برای تأمین مالی پروژه تقلبی خود استفاده می‌کنند و سودهای غیرقانونی به دست آمده را نقد می‌کنند.

سولیدوس ادعا می‌کند حدود ۱۱ میلیارد دلار اتر دزدیده شده از توکن‌های کلاهبرداری از سپتامبر ۲۰۲۰ از طریق ۱۵۳ CEX جریان داشته است، و اکثر صرافی‌ها توسط تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده نظارت می‌شوند.

نزدیک به 4 میلیارد دلار در بازه زمانی مورد تجزیه و تحلیل به مراکز CEX ایالات متحده سرازیر شد که تقریباً دو برابر دومین حوزه قضایی در معرض خطر CEX: باهاما بود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا