اخبار

ادغام: 5 تصور غلط در مورد ارتقای مورد انتظار اتریوم

در اینجا پنج تصور اشتباه وجود دارد که در بین بقیه گفته میشود.

هیجان در مورد ارتقای آینده اتریوم (ETH)، مرج، که شامل ادغام دو بلاک چین – Mainnet اتریوم و بیکن چین – است، ناخودآگاه شایعات را در سراسر جامعه گفته شده است.

ادغام که مهمترین ارتقا در تاریخ اتریوم نامیده می شود، در واقع پایان اثبات کار (PoW) برای بلاک چین اتریوم را نشان می دهد. با این حال، در اینجا پنج تصور اشتباه وجود دارد که در بین بقیه برجسته است.

تصور اشتباه 1: هزینه های گاز اتریوم پس از ادغام کاهش می یابد

ارتقای قریب‌الوقوع اتریوم باعث کاهش هزینه‌های بدنام گاز اتریوم (کارمزد تراکنش) می‌شود، یکی از بزرگ‌ترین تصورات غلطی است که در بین سرمایه‌گذاران رایج است. در حالی که کاهش هزینه‌های گاز در صدر فهرست خواسته‌های هر سرمایه‌گذار قرار دارد، مرج یک تغییر مکانیسم توافقی است که بلاک چین اتریوم را از PoW به اثبات سهام (PoS) تبدیل می‌کند.

در عوض، کاهش هزینه های گاز در اتریوم مستلزم کار بر روی افزایش ظرفیت و توان شبکه است. جامعه توسعه دهندگان در حال حاضر روی یک نقشه راه جمع آوری محور کار می کنند تا تراکنش ها را ارزان تر کند.

تصور اشتباه 2: تراکنش‌های اتریوم پس از ادغام سریع‌تر خواهند بود

می‌توان فرض کرد که تراکنش‌های اتریوم به‌طور محسوسی سریع‌تر نمی‌شوند. با این حال، حقیقتی در این شایعه وجود دارد، زیرا بیکن چین به اعتبارسنجی‌ها اجازه می‌دهد هر 12 ثانیه یک بلوک را منتشر کنند که در Mainnet تقریباً 13.3 ثانیه است.

در حالی که توسعه دهندگان اتریوم بر این باورند که انتقال به PoS باعث افزایش 10 درصدی در تولید بلاک می شود، این بهبود جزئی مورد توجه کاربران قرار نخواهد گرفت.

تصور اشتباه 3: ادغام منجر به خرابی بلاک چین اتریوم می شود

برخلاف تصورات غلطی که نتایج مثبتی را برای اتریوم از مرج متصور است، یک شایعه رایج نشان می‌دهد که ارتقای برنامه‌ریزی‌شده به‌طور لحظه‌ای بلاک چین اتریوم را از بین می‌برد.

توسعه‌دهندگان پیش‌بینی نمی‌کنند که هیچ زمان خرابی وجود نداشته باشد زیرا بلوک‌ها از ساخت با استفاده از PoW به ساخت با استفاده از PoS منتقل می‌شوند.

تصور غلط 4: سرمایه گذاران می توانند ETH سهام را پس از ادغام برداشت کنند

استیک اتریوم (stETH)، یک ارز رمزپایه با پشتیبانی 1:1 توسط ETH، در حال حاضر در بیکن چین قفل شده است. در حالی که کاربران دوست دارند که دارایی های stETH خود را پس بگیرند، جامعه توسعه دهندگان تأیید کرده اند که ارتقا این تغییر را تسهیل نمی کند.

برداشت از سهام stETH در طول ارتقاء بزرگ بعدی پس از ادغام، که به عنوان ارتقاء شانگهای شناخته می شود، در دسترس خواهد بود. در نتیجه، دارایی ها برای حداقل 6 تا 12 ماه پس از ادغام، قفل شده و غیر نقد خواهند ماند.

تصور اشتباه 5: اعتبار سنجی ها تا زمان ارتقاء شانگهای نمی توانند پاداش های ETH را برداشت کنند

در حالی که stETH تا زمانی که برداشت‌ها پس از ارتقای شانگای از سر گرفته نشود، برای سرمایه‌گذاران مسدود می‌ماند، اعتبار‌دهنده‌ها دسترسی فوری به پاداش‌های کارمزد و حداکثر ارزش قابل استخراج (MEV) به‌دست‌آمده در طول پیشنهادات بلوک از لایه اجرا یا Mainnet اتریوم خواهند داشت.

از آنجایی که غرامت کارمزد توکن های تازه صادر شده نخواهد بود، فوراً در اختیار اعتبارسنجی قرار خواهد گرفت.

میهایلو بیلیچ، یکی از بنیانگذاران پالیگان، با به اشتراک گذاشتن دیدگاه خود در مورد پتانسیل استفاده نشده اتریوم، به یک رسانه گفت که zkEVM Rollups، یک راه حل جدید مقیاس‌پذیری برای اتریوم، به پروتکل قرارداد هوشمند اجازه می‌دهد تا از نظر توان عملیاتی تراکنش از Visa پیشی بگیرد.

ساندیپ نیلوال، یکی دیگر از بنیانگذاران پالیگان، با تصور راه حلی که کارمزدهای اتریوم را تا 90 درصد کاهش می دهد و توان عملیاتی تراکنش را به 40 تا 50 تراکنش در ثانیه افزایش می دهد، افکار بیلیچ را تکرار کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا