بورس و فارکسمقالات آموزشی

بهترین جفت ارز برای تجارت فارکس | راهنمای کامل

معاملات فارکس چالش برانگیز است و معامله گران کمی از فارکس درآمد کسب می کنند. در واقع ، 95٪ شکست برای معامله گران فارکس وجود دارد. با توجه به اینکه معامله فارکس کار دشواری نیست ، رقم بسیار مسخره ای به نظر می رسد.

فارکس در اصل ساده است ، اما ما تمایل داریم که تجارت فارکس را بیش از حد پیچیده و بیش از حد تصور کنیم.

با وجود این همه جفت ارز برای تجارت فارکس ، بهترین جفت ارز را برای انتخاب از کجا می شناسید؟ آیا بهتر است تجارت فارکس را با جفت ارزی که دوست داریم تمرین کنید یا بهتر است به دلایل خاص یک یا دو جفت ارز انتخاب کنید؟

در آغاز ، به عنوان معامله گر تازه کار فارکس، شما سوالات زیادی دارید و در اینجا مشکل آغاز می شود. برای تجارت فارکس برای مبتدیان در اینترنت بگردید و پاسخ های متناقضی را برای سوالات خود پیدا کنید.

فارکس مخفف ارز خارجی است. فارکس با بیش از 6.6 تریلیون دلار و به مدت 24 روز در طول پنج روز هفته ، بازار نقدی ترین بازار مالی است. فرصت های کسب درآمد از معاملات فارکس بی پایان نیست.

چرا بسیاری از معامله گران فارکس بانک بازرگانی خود را از دست می دهند ، منصرف می شوند ، بانک معاملات خود را منصرف می کنند و قول می دهند که دیگر هرگز تجارت فارکس را انجام ندهند؟

در این مقاله ، ما به بهترین جفت ارز برای تجارت مبتدیان فارکس در سال 2021 نگاه می کنیم.

شما خواهید فهمید که چند جفت برای تجارت مبتدی ، بهترین جفت ها برای فارکس و همچنین چگونه می توانید جفت ارز فارکس را به طور موثر معامله کنید.

جفت ارز فارکس چیست؟

جفت ارزهای کوچک فارکس شامل دلار آمریکا نیست. ممکن است اسپرد گسترده تر و حجم نقدینگی و معاملات کمتری نسبت به جفت های ارز اصلی مشاهده کنید.

نقدینگی و حجم حرکت قیمت را ایجاد می کند. اگر نوسان قیمت وجود نداشته باشد ، نمی توانید از تجارت فارکس سود کسب کنید زیرا قیمت ثابت است.

صغیرهای خردسال شامل یورو ، ین ژاپن و صلیب پوند استرلینگ هستند. از آنجا که بازار فارکس بسیار روان است ، اگرچه نقدینگی کمتری در بازارهای فارکس وجود دارد ، اما باز هم کافی است فارکس را با موفقیت معامله کنید.

در نتیجه ، جفت ارز جزئی فارکس برای بسیاری از معامله گران فارکس محبوب است. اما ، تجارت جفت ارزهای فارکس جزئی برای مبتدیان فارکس جذابیت کمتری دارد.

معاملات ارزی فارکس چیست؟

معاملات فارکس در مورد خرید و فروش ارزهای خارجی است. معامله گران فارکس از نوسانات قیمت در زمان باز شدن بازار درآمد کسب می کنند.

جفت ارز از دو ارز کوتاه شده مانند EUR / USD تشکیل می شود که دلار یورو / ایالات متحده است. همه جفت ارزهای فارکس به همین روش خلاصه می شوند. ارز اول (یورو) را ارز پایه می نامند و ارز دوم (دلار آمریکا) ارز سهمیه بندی است.

هنگام معامله فارکس ، دو قیمت پایه و قیمت را مشاهده می کنید. به عنوان مثال ، EUR / USD ممکن است 1.1932 / 1.1930 نشان داده شود. اولین قیمت خرید یورو و قیمت دوم خرید دلار است.

مقداری مبتدیان فارکس به دلیل پایه و پیشنهادات خرید / فروش در بستر معاملاتی گیج میشوند.

اگر یورو بخرید ، معتقدید یورو قویتر از دلار است و انتظار افزایش قیمت را دارید. اگر یک سفارش فروش ارائه دهید ، معتقدید دلار قویتر از یورو است و انتظار دارید قیمت آن کاهش یابد.

به طور خلاصه ، Forex به این ترتیب کار می کند.

7 جفت عمده فارکس کدامند؟

صرفاً به این دلیل که ایالات متحده بزرگترین اقتصاد جهانی را دارد ، دلار آمریکا بر 7 جفت ارز برتر تسلط دارد و دلار ارز ذخیره غالب برای جهان است. بنابراین ، همه جفت ارزهای اصلی فارکس شامل دلار است.

جفت ارز اصلی فارکس

 1. AUD / USD – (دلار استرالیا – دلار آمریکا)
 2. EUR / USD – (یورو – دلار آمریکا)
 3. GBP / USD – (پوند انگلیس – دلار آمریکا)
 4. NZD / USD – (دلار نیوزیلند / دلار آمریکا)
 5. USD / CAD – (دلار کانادا / دلار آمریکا)
 6. USD / CHF – (دلار آمریکا – فرانک سوئیس)
 7. USD / JPY – (دلار آمریکا – ین ژاپن)

ایالات متحده ، استرالیا ، کانادا ، اروپا ، نیوزیلند ، ژاپن و سوئیس از نظر مالی کشورهای قدرتمند با حجم تجارت جهانی بالا هستند. ارزهای اصلی از نقدینگی و نوسان خوبی برخوردار هستند ، دو موردی که برای تجارت فارکس لازم است. اما ارزهای اصلی همه برای مبتدیان فارکس مناسب نیستند ، همانطور که در ادامه مقاله بررسی خواهیم کرد.

یکی از مزایای معاملات جفت ارز اصلی فارکس ، اسپرد پایین است. جفت های کوچک فارکس و اقلام عجیب و غریب از دامنه گسترده تری برخوردار هستند ، بنابراین شرایط تجارت برای معامله گران فارکس چندان جذاب نیست.

جفت فارکس عجیب و غریب چیست؟

جفت ارز عجیب و غریب وقتی ارزهای اصلی با واحد پول کشورهای درحال ظهور اقتصادی مانند مکزیک ، دانمارک و برزیل جفت می شوند گفته میشود.

نمونه هایی از جفت های ارز فارکس

 • UD / MXN (دلار استرالیا / پزوی مکزیک)
 • EUR / TRY (یورو / لیر ترکیه)
 • GBP / ZAR (پوند استرلینگ / راند آفریقای جنوبی)
 • JPY / NOK (ین ژاپن / کرون نروژ)
 • USD / THB (دلار آمریکا / بات تایلند)

جفت ارزهای خارجی عجیب و غریب فارکس همیشه نقدینگی و نوسان کمی دارند. برای مبتدیان فارکس نامناسب هستند زیرا در بیشتر موارد ، حرکت قیمت کساد است.

جفت ارز اصلی بهترین فرصت را برای تجارت فارکس برای مبتدیان را فراهم می کنند. هیچ دلیلی برای کشف جفت های عجیب و غریب یا ارزهای جزئی فارکس وجود ندارد. برای موفقیت در تجارت فارکس نیازی به تنوع نیست. بهترین معامله گران فارکس بر تعداد انگشت شماری از جفت ارز تمرکز می کنند و در برخی موارد ، هر روز یک جفت ارز را معامله می کنند.

بهترین جفت ارز برای تجارت در فارکس کدام است؟

یکی از بهترین جفت ارزها برای معامله EUR / USD است .

EUR / USD نقدینگی و نوسان خوبی دارد اما نه خیلی زیاد. برخلاف سایر جفت ارز ها ، در هنگام تغییر قیمت زیادی مشاهده نخواهید کرد معاملات EUR / USD. (به غیر از اظهارات اقتصادی مانند حقوق و دستمزد غیر مزرعه ای در اولین جمعه ماه)

EUR / USD دارای مناطق قابل تغییر جهت تاریخی قیمت است و استفاده از تکنیک های ساده تحلیل تکنیکی برای ارزیابی اقدام قیمت برای EUR / USD آسان است.

تصویر بالا نمودار 4 ساعته EUR / USD است

EUR / USD یک جفت ارز مناسب و سطح حمایت اصلی را در حدود 1.1950 شکست و در یک کانال نزولی قرار گرفت. به عنوان یک مبتدی فارکس ، بهترین گزینه برای تجارت با احتمال بالا صبر برای شکست قیمت است:

 1. قیمت شکسته و دوباره در زیر کانال (SELL) آزمایش می شود
 2. قیمت شکسته می شود و دوباره بالای کانال آزمایش می شود (خرید)

تجارت فارکس نیاز به صبر و نظم دارد. ممکن است یک هفته یا یک ماه صبر کنید تا EUR / USD از کانال نزولی خارج شود. اما ، اگر مانند یک تیرانداز برای لحظه ای مناسب برای ورود به تجارت تماشا کنید ، شانس خوبی برای این کار دارید.

بهترین جفت ارز فارکس برای تجارت مبتدیان

یکی دیگر از جفت ارزهای عالی به تجارت GBP / USD است. نوسانات این جفت ارز اصلی بیشتر از EUR / USD است ، اما سود افزایش می یابد زیرا قیمت تمایل به حرکت بیشتر دارد.

GBP / USD به راحتی قابل خواندن است زیرا وقتی روند آن افزایش یابد ، این کار را برای مدت طولانی انجام می دهد.

تصویر فوق نمودار 4 ساعته GBP / USD است

با نگاهی به بالای نمودار ، GBP / USD قبل از سقوط از سطح پشتیبانی (خط سیاه بالا) برای یک ماه ادغام شد.

منطقه مورد نظر یک منطقه تاریخی با قیمت کمی کمتر از 1.40 دلار است و منطقه ای است که قیمت EUR / USD اغلب در آن گیر می کند. و در زیر آن ، قیمت حمایت (1.38 دلار) و روند صعودی در حال ظهور را لمس کرد.

در این سناریو ، شما دو گزینه دارید ، اما با توجه به حرکت GBP / USD به بالای مثلث صعودی ، باید با احتیاط پیش بروید.

 1. منتظر بمانید تا قیمت خط روند زیر را لمس کند و از آن بازپس بگیرید. منطقه سود خود را در زیر 1.40 دلار قرار دهید
 2. بازی طولانی را انجام دهید – منتظر بمانید تا قیمت GBP / USD به بالای مثلث برسد ، جایی که به این ترتیب یا آن ورق می خورد.

چندی پیش ، ما یک پوند به دلار پیش بینی قیمتبرای سال 2021 و بعد از آن ما پیش بینی کردیم که قیمت GBP / USD برای مابقی 2021 بین 1.40 تا 1.38 دلار بازگردد. اما ، ما گفتیم اگر قیمت 1.40 دلار شکسته شود ، 1.42 دلار خواهد بود ، کاری که انجام شد. اما فشار فروش غالب شد و یکبار دیگر EUR / USD دوباره به منطقه بازگشت.

GBP / USD یک جفت ارز عالی برای مبتدیان فارکس است. مهارت های فارکس شما را کمی بیشتر از EUR / USD افزایش می دهد ، اما برای تجزیه و تحلیل فنی چشم شما را تیز می کند.

نحوه استفاده از تجزیه و تحلیل فنی برای مبتدیان

هیچ دلیلی برای ترسیدن وجود ندارد تجزیه و تحلیل فنی. همچنین نیازی به افزودن صد شاخص فنی به نمودار خود نیست. بهترین کاری که باید برای آموزش فارکس انجام دهید یادگیری عملکرد قیمت همراه با تجزیه و تحلیل فنی است.

بدون معامله روزانه نمودارها را مطالعه کنید. یا تجارت را با یک حساب آزمایشی تمرین کنید. ببینید اقدامات قیمتی چه می کند و چگونه بازار جریان می یابد. شما حس دوم پیش بینی قیمت را ایجاد خواهید کرد ، که استراتژی فارکس شما را تأیید می کند.

از شاخص های ساده استفاده کنید و بیاموزید که چگونه از آنها با جفت ارز فارکس مورد علاقه خود استفاده کنید.

بیایید نگاهی به یک استراتژی ساده برای تجارت فارکس بیندازیم با استفاده از شاخص های اساسی.

تصویر فوق نمودار 4 ساعته AUD / USD است

خط آبی 50 EMA (میانگین متحرک نمایی) و خط قرمز 200 EMA است. میانگین متحرک قیمت را پیگیری می کند و برای نمودار 4 ساعته یا روزانه ، میانگین متحرک نمایی 50/200 ایده آل است. EMA پویاتر از SMA است (میانگین متحرک ساده) ، بنابراین قیمت را با دقت بیشتری پیگیری می کنند.

به دنبال چپ ، قیمت AUD / USD که در جفت ارز انتخاب شده است در یک محدوده کوچک گیر کرد قیمت زیر EMA حرکت کرد و باعث ایجاد یک کراس اوور شد. سپس قیمت 50 EMA را از نزدیک آزمایش کرد و به دنبال آن شمع 100 پیپ نزولی قرار گرفت.

کراس اوور با افزایش فاصله بین 50 EMA و 200 EMA ، اقدام قیمت را تأیید می کند. اکنون قیمت به بالا می رود اما نمی تواند فراتر از 50 EMA باشد.

در حال حاضر ، قیمت در پایین فشرده می شود. بنابراین ، یک بار دیگر ، منتظر برخی اقدامات برای ارزیابی جهت قیمت هستیم. با این حال ، آنچه می توان مشاهده کرد این است که قیمت در حال تضعیف است.

تصویر زیر نمای نزدیک نمودار 1 ساعته AUD / USD است

قیمت نتوانست پایین ترین سطح را ایجاد کند و می تواند یک الگوی مثلث را تشکیل دهد. اگر صبور باشید مثلث فرصت های عالی تجاری است.

همیشه شناسایی الگوهای قیمت در نمودارهای بالاتر آسان نیست. به نمودار 1 ساعته سقوط کرده و تصویر بسیار واضح تری دریافت خواهید کرد. حتی اگر نمودار روزانه را معامله کنید ، لکه بینی یک نقطه ورود در بازه زمانی کمتری اتفاق می افتد.

برای این مثال ، ما از دو میانگین متحرک و چند خط روی نمودارها استفاده کردیم – بدون نوسانگر ، باند بولینگر یا سطح فیبوناچی. اقدام ساده ، ساده و آسان برای خواندن.

راز تبدیل شدن به یکی از 5٪ معامله گران موفق فارکس ساده نگه داشتن آن است. صبور باشید و اجازه دهید بازار فارکس به جای دنبال کردن معاملات غیرممکن ، به سراغ شما بیاید.

هر روز معاملات می توانید تنظیماتی مانند جفت ارز AUD / USD را در چندین نمودار مشاهده کنید.

نحوه استفاده از تحلیل بنیادی برای مبتدیان فارکس

تجزیه و تحلیل بنیادی پیچیده نیست ، خصوصاً اگر فقط روزانه دو جفت ارز مبادله کنید. پیش فرض این است که در مورد داده های اقتصاد کلان کشورهایی که تجارت ارز می کنید ، تحقیق کنید.

نرخ بهره و تورمدر قیمت ارز تأثیر دارد. بانکهای مرکزیمی تواند با تغییر نرخ بهره بر قیمت ارز تأثیر بگذارد. آنها این کار را برای محافظت از تجارت بین المللی و اقتصاد خود انجام می دهند.

داده های تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) و نرخ بیکاری را بررسی کنید زیرا اینها همچنین معیار سنجش وضعیت اقتصادی یک کشور است.

از یک تقویم اقتصادی پیروی کنید تا بتوانید با تغییرات داده های مالی ارزهایی که معامله می کنید به روز باشید.

اگر در معاملات روزانه تعداد انگشت شماری از جفت ارز تمرکز کنید ، تحلیل اساسی بسیار آسان تر است.

انتخاب بستر مناسب برای تجارت فارکس

یافتن بهترین جفت ارز برای تجارت فارکس برای مبتدیان بسیار خوب است ، اما انتخاب بستر مناسب برای تجارت فارکس نیز به همان اندازه مهم است.

همیشه با یک کارگزار تنظیم شده و دارای مجوز برای ارائه یک بستر تجارت برای کشور خود تجارت کنید.

لیست زیر ارگانهای قاعده مند بودن برای کشورهای خاص را نشان می دهد

 • انگلستان – سازمان رفتار مالی (FCA)
 • قبرس – کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس (CySEC)
 • استرالیا – کمیسیون سرمایه گذاری اوراق بهادار و استرالیا (ASIC)
 • ایالات متحده – انجمن آینده ملی (NFA)
 • کانادا – سازمان تنظیم مقررات صنعت سرمایه گذاری کانادا (IIROC)
 • ژاپن – آژانس خدمات مالی (FSA )
 • جزایر کیمن – سازمان پول جزایر کیمن (CIMA)
 • هنگ کنگ – کمیسیون اوراق بهادار و آینده (SFC)
 • سنگاپور – مرجع پولی سنگاپور (MAS)

بیشتر کارگزاران فارکس مجوز معاملات خود را در صفحه اصلی وب سایت برجسته می کنند.

قبل از واریز پول خود به کارگزار فارکس ، در مورد بررسی خدمات مشتری ، سهولت و روش های برداشت ، حداقل سپرده ، اسپرد و نرخ کارمزد تحقیق کنید.

جمع آوری بهترین جفت ارز فارکس برای مبتدیان

EUR / USD بهترین جفت ارز فارکس برای مبتدیان است. GBP / USD یک جفت ارز ثانویه است که بیشتر برای یک مبتدی فارکس با کمی تجربه مناسب است.

جفت ارزهای اصلی برای تجارت فارکس بهترین هستند زیرا نقدینگی و حجم مناسبی دارند. هر کارگزار فارکس عمده و صلیب های جزئی را برای تجارت فارکس در دسترس دارد.

جفت ارزهای عجیب و غریب نوسانات و نقدینگی کمی دارند و برای تجارت فارکس برای مبتدیان مناسب نیستند.

برای تجارت جفت ارز فارکس از تکنیک های تجزیه و تحلیل فنی ساده استفاده کنید و تجزیه و تحلیل اساسی را به عنوان راهی برای تأیید جهت بالقوه برای یک جفت ارزی اضافه کنید.

میانگین های متحرک ، خطوط پشتیبانی و مقاومت ، خط روند و کانالها برای اضافه کردن به نمودار و اندازه گیری جهت احتمالی قیمت برای جفت ارزهای فارکس ساده هستند.

انتخاب یک کارگزار تنظیم شده برای معاملات فارکس در اولویت است. اطمینان حاصل کنید که کارگزار مجوز ارائه یک بستر تجارت برای کشور شما را دارد. قبل از واریز وجه تحقیق خود را در مورد کارگزار انجام دهید. چگونه آنها مسائل مشتری را مدیریت می کنند؟

لطفا توجه داشته باشید که اطلاعات فوق توصیه ای در زمینه مالیات ، سرمایه گذاری یا خدمات مالی نیست. ما اطلاعات فوق را بدون در نظر گرفتن تحمل ریسک و شرایط مالی یک سرمایه گذار خاص ارائه می دهیم.

تجارت یا سرمایه گذاری در ابزارهای مالی ممکن است برای همه سرمایه گذاران مناسب نباشد. این شامل ریسک و احتمال از دست دادن سرمایه است.

نتیجه گیری

جفت ارزهای اصلی همیشه برای تجارت فارکس برای مبتدیان عالی هستند.

در حال حاضر بیشتر جفت دلارها در حال انتقال به منطقه ای هستند که ممکن است قیمت شکسته شود و جهت آنها تغییر کند.

انتخاب بهترین جفت ارز برای تجارت باید روزانه ارزیابی شود. آنچه امروز به نظر تجارت خوبی در فارکس می رسد ، ممکن است برای تجارت فردا مناسب نباشد.

مهم نیست که تجزیه و تحلیل شما در آخرین جلسه معاملاتی شما چه اطلاعاتی را پیش بینی کرده است ، قبل از معامله فارکس به طور مداوم نمودارها را دوباره ارزیابی کنید. مشاهده تغییرات کوچک در قیمت همیشه آسان نیست. اما قیمت می تواند در حال شکل گیری الگوی جدید ، سقوط از یک روند روند یا شروع یک دوره ادغام باشد.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۴ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا