اخبار ارزهای دیجیتال

رهبران سوئیس قصد دارند چارچوب گزارش‌دهی ارزهای دیجیتال جهانی را اعمال کنند

سوئیس قصد دارد استانداردهای جهانی را برای گزارش‌های مالیاتی کریپتو اتخاذ کند و برای بهبود شفافیت به چارچوب گزارشگری دارایی‌های رمزنگاری شده بپیوندد.

بالاترین مقام در سوئیس یک مشاوره عمومی برای برنامه های خود برای اتخاذ استانداردهای جهانی برای گزارش مالیات رمزنگاری به منظور “اطمینان از رفتار برابر” به عنوان دارایی های سنتی صادر کرد.

شورای فدرال – گروهی متشکل از هفت عضو که مجموعاً ریاست دولت سوئیس را بر عهده دارند – در نظر دارد چارچوب گزارشگری دارایی های رمزنگاری شده (CARF) را برای بهبود شفافیت مالیاتی اجرا کند.

در 15 مه، شورای فدرال یک مقاله مشورتی برای سنجش احساسات عمومی در مورد پیوستن به تبادل خودکار اطلاعات (AEOI)، که همکاری بین ادارات مالیاتی بین المللی برای مبارزه با فرار مالیاتی است، راه اندازی کرد . تمدید سوئیس به AEOI در حال حاضر برای 1 ژانویه 2026 برنامه ریزی شده است.

سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) AEOI و سایر ابتکارات را برای کشورهای گروه 20 (G20) ایجاد کرد که بعداً به سایر کشورها گسترش یافت.

سوئیس قبلا استاندارد گزارش دهی مشترک OECD (CRS) را در سال 2014 پذیرفته بود، اما CARF را که مدیریت دارایی های رمزنگاری و ارائه دهندگان آنها را تنظیم می کند، کنار گذاشت. شورای فدرال با برنامه ریزی برای تغییر این واقعیت گفت:

“اجرای CARF مقررات پیشرو بازار ارزهای دیجیتال سوئیس را گسترش می دهد و به حفظ اعتبار و شهرت مرکز مالی سوئیس کمک می کند.”

با این حال، اجرای CARF به تصویب مجلس نیاز دارد و نمی‌تواند صرفاً بر اساس پاسخ‌ها به مقاله مشاوره باشد.

انتظار می رود تا سال 2027 نزدیک به 50 کشور به طور کامل مقررات CARF را برای کمک متقابل به مبارزه با پولشویی بپذیرند.

مقامات فدرال سوئیس قصد دارند “شکاف‌های موجود در مکانیسم شفافیت مالیاتی را ببندند و از رفتار برابر با دارایی‌های سنتی و موسسات مالی اطمینان حاصل کنند.”

این مشاوره بیش از سه ماه ادامه خواهد داشت و در 6 سپتامبر به پایان می رسد.

در آوریل 2024، بودجه سالانه کانادا پیشنهاد کرد که این کشور تا سال 2026 CARF را برای مالیات اجرا کند .

CARF الزامات گزارش‌دهی جدیدی را برای ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های کریپتو، مانند صرافی‌های ارزهای دیجیتال، کارگزاران و فروشندگان دارایی‌های رمزنگاری شده و اپراتورهای ماشین‌های باجه خودکار دارایی‌های رمزنگاری شده، اعمال می‌کند.

زمانی که این مقررات وضع شود، افراد و مشاغل کانادایی ملزم خواهند بود که تراکنش‌های بین دارایی‌های رمزنگاری و دارایی‌های فیات و کریپتو برای سایر دارایی‌های کریپتو را به آژانس درآمد کانادا گزارش دهند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا