اخبار

مقررات سخت‌گیرانه ارزهای دیجیتال تایلندی باعث می‌شود SCB خرید Bitkub را به تاخیر بیندازد

SCB X به صرافی تایلند اطلاع داد که خرید SCB خرید بیت‌کوب را به تاخیر می اندازد “هنوز تحت بررسی دقیق است.”

قدیمی‌ترین بانک تایلند به دلیل قوانین سخت‌گیرانه رمزارز، نمی‌تواند بزرگترین صرافی محلی ارزهای دیجیتال این کشور را به دست آورد.

همانطور که توسط رسانه ها در نوامبر 2021 گزارش شد، گروه SCB X، یکی از شرکت های تابعه سیام کامرشال بنک (SCB)، قرار بود تا سه ماهه دوم سال 2022 به عنوان بخشی از برنامه ای برای تبدیل شدن به یک فین تک منطقه ای ، 51 درصد از سهام بیت‌کوب را به دست آورد. اکنون به نظر می رسد اوضاع تغییر کرده است، زیرا بانک برنامه های خود را برای خرید صرافی محبوب به طور نامحدود به تعویق انداخته است.

از آنجایی که تجارت کریپتو همچنان توسط مقررات با مشکل مواجه است، SCB X به طور نامحدود تصمیم گرفته است که با پیشنهاد 487 میلیون دلاری برای 51 درصد از سهام بیت‌کوب، پلتفرم اصلی مبادلات ارزهای دیجیتال تایلند، پیش نرود.

بر اساس گزارش نیکی آسیا در روز پنجشنبه، شرکت مادر SCB، SCB X، به بورس اوراق بهادار تایلند (SET) اطلاع داد که خرید “هنوز تحت بررسی دقیق قرار دارد.” یکی از مقامات ارشد SCB X به این رسانه گفت که تیم نمی‌داند چه زمانی قرارداد بسته می‌شود.

خبر زمان‌بندی مجدد در اوایل این ماه زمانی فاش شد که SCB X نامه‌ای را به SET ارسال کرد که در آن وضعیت فعلی توضیح داده شده بود. آرتید نانتاویتایا، مدیرعامل SCB X در بیانیه‌ای گفت:

«در حال حاضر موضوع در مرحله بررسی و بحث با نهادهای نظارتی است. بنابراین، دوره تکمیل معامله اکنون تمدید شده است.»

تایلند به‌عنوان یکی از مترقی‌ترین کشورهای رمزنگاری آسیا در نظر گرفته می‌شود، با معامله‌گران معافیت‌های مالیاتی و بازاری تنظیم‌شده برای مبادلات ارزهای دیجیتال. صرف نظر از این، بسیاری از صرافی‌های ارزهای دیجیتال، از جمله بایننس و هیوبی، قبلاً با دستورالعمل‌های محدودیت‌های نظارتی در کشور دست و پنجه نرم کرده‌اند.

در اوایل سال جاری، بانک تایلند و کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) اخیرا مقررات سختگیرانه‌تری را برای ارزهای دیجیتال اعلام کردند .و محدودیت های استفاده برای اطمینان از اینکه ارزهای رمزنگاری شده فقط می توانند به عنوان دارایی در پلتفرم های دارای مجوز معامله شوند . این خبر زمانی منتشر شد که قیمت‌های جهانی کریپتو کاهش یافت و به خوش‌بینی معاملات کریپتو آسیب وارد کرد و آرزوهای بیت‌کوب برای افزایش پایگاه مشتریان خود را از بین برد.

در 2 ژوئیه، SEC جریمه های مدنی را برای ساکولکورن ساکاوی، رئیس هلدینگ گروه بیت‌کوب کپیتال به دلیل ایجاد داده های حجم معاملات اعمال کرد. او 216000 دلار (8 میلیون بات) جریمه شد و به مدت یک سال از نقش های مدیریتی در شرکت محروم شد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا