اخبار

پیتر شیف تقاضای ETF بیت کوین و هدف قیمت 100 هزار دلاری بیت کوین را زیر سوال می برد

شیف به کاهش قیمت بازارهای سهام مرتبط با بیت کوین اشاره کرد بدون اینکه چارچوب زمانی برای داده های مشترک خود مشخص کند.

پیتر شیف، حامی طلا، کارشناسان بازار را که هدف قیمت بیت کوین 100000 دلار را در روند صعودی فعلی تعیین کرده اند، زیر سوال برده است.

شیف همچنین به بررسی وجوه قابل معامله در صرافی بیت کوین (ETF) و تقاضای ایجاد شده توسط محصولات در بازار فعلی پرداخت.

شیف یک منتقد شناخته شده بیت کوین است و اغلب ارزش بازار و موارد استفاده در دنیای واقعی آن را زیر سوال می برد. شیف تحلیلگرانی را که ادعا می‌کردند قیمت بیت کوین می‌تواند از 100000 دلار فراتر رود، خواستار شد، زیرا تقاضای قابل توجهی که توسط ETF‌های بیت‌کوین نقطه‌ای ایجاد می‌شود، افزایش یافته است.

شیف در یک پست X آوریل 16 به عملکرد نزولی برخی از بازارهای سهام کلیدی مرتبط با بیت کوین، مانند کوین بیس، مایکرواستراتژی، گلکسی دیجیتال و چند سهام دیگر مرتبط با کریپتو اشاره کرد.

او این سوال را مطرح کرد که چرا تقاضای بالای بیت کوین در سهام شرکت های مرتبط با بیت کوین منعکس نمی شود.

شیف گفت که کوین‌بیس ۲۱ درصد، گلکسی دیجیتال ۲۶ درصد، میکرواستراتژی ۳۳ درصد کاهش یافته است و چندین سهام استخراج بیت‌کوین دو رقمی شده‌اند.

با این حال، حامی طلا جدول زمانی برای این ضررها مشخص نکرد، علیرغم اینکه اکثر سهام بیت کوین و ارزهای دیجیتال از ابتدای سال 2024 با اختلاف قابل توجهی از سهام بازار سنتی پیشی گرفتند.

تنها در هفته گذشته بسیاری از این سهام به دلیل شتاب نزولی در بازار کریپتو نزولی را ثبت کردند.

حرکت نزولی کنونی در بازار ارزهای دیجیتال نیز شگفت‌انگیز نیست. تحلیلگران بازار توضیح داده اند که چگونه بیت کوین در طول تاریخ شاهد کاهش قبل از هاوینگ بوده و شتاب پس از هاوینگ را افزایش می دهد. نصف شدن بیت کوین برای اواخر این هفته برنامه ریزی شده است.

بررسی‌های شیف بی‌توجه نماند و چندین حامی بیت‌کوین به پست او پاسخ دادند که داده‌های انتخابی او را بی‌حرمتی کردند. یکی از کاربران اشاره کرد که سهام مایکرواستراتژی نسبت به سال قبل 300٪ افزایش یافته است.

چند نفر دیگر از او خواستند تا داده های گیلاس را جمع آوری کند و عملکرد بیت کوین را در کنار طلا به اشتراک بگذارند تا تفاوت رشد بین این دو دارایی را برجسته کنند.

در حالی که طلا در سه ماهه دوم سال 2024 به بالاترین حد خود رسیده است، اما در مقایسه با افزایش قیمت بیت کوین در همان دوره کمرنگ است. طرفداران بیت کوین، دن هلد و ویلی وو نیز به شیف یادآوری کردند که چگونه او فرصت خرید بیت کوین را در سال 2013 زمانی که حدود 1000 دلار معامله می شد، از دست داد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا