اخبار

رئیس بانک مرکزی نیوزیلند، استیبل کوین‌ها را بزرگترین نام‌های اشتباه می‌داند

آدریان اور، رئیس بانک مرکزی نیوزلند گفت که بیت کوین و استیبل کوین ها نه وسیله مبادله هستند و نه ذخیره ارزش.

آدریان اور، رئیس بانک مرکزی نیوزیلند، استیبل کوین‌ها را به شدت مورد انتقاد قرار داد و مدعی شد که آنها جایگزینی برای پول فیات نیستند و «پایدار نیستند».

او در سخنرانی خود در برابر کمیته مالی پارلمانی 12 فوریه اظهار داشت که استیبل کوین ها “بزرگترین نام های اشتباه” و “اکسی مورون” هستند.

اور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) نگران ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز و استیبل کوین ها است یا خیر، پاسخ داد که این بانک “به شدت نگران است”.

او گفت: «بیت‌کوین نه وسیله مبادله، نه ذخیره‌کننده ارزش و نه واحد حساب است، با این حال مردم سعی می‌کنند از آن استفاده کنند.»

«به همین ترتیب، استیبل کوین‌ها، به نظر من، بزرگترین نام‌های اشتباه هستند […] استیبل کوین‌ها پایدار نیستند. آنها فقط به اندازه ترازنامه شخصی که آن استیبل کوین را ارائه می دهد خوب هستند.”

او افزود، ارزهای فیات، مانند دلار نیوزلند، به این دلیل وجود دارند که قدرت پارلمان را پشت سر دارند “و یک نهاد معتبر مانند یک بانک مرکزی مستقل برای حفظ تورم پایین و پایدار.”

آدریان اور (سمت راست) در حال صحبت در مورد استیبل کوین. منبع: Vimeo

اولین کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که تا جایی که می‌توانیم شفاف و صریح باشیم. آنها سکه های سفته بازی هستند، نه ارز و نه پول نقد بانک مرکزی.

اور گفت به همین دلیل است که فشار قانونی روی استیبل کوین ها وجود دارد و از بریتانیا به عنوان حوزه قضایی نام برد که «خیلی سخت پیش می رفت».

در آگوست 2023، یک گزارش پارلمانی نیوزیلند توصیه کرد که از مقررات عجولانه ارزهای دیجیتال خودداری کنید . این گزارش نسبت به تلاش برای تنظیم زودهنگام هشدار داد و تعدادی توصیه مانند ایجاد «راهنمای منسجم و منسجم در مورد رفتار با دارایی‌های دیجیتال تحت قانون فعلی» ارائه کرد.

طبق گزارش ژوئیه 2023، نیوزیلند در حال حاضر در حال بررسی “گزینه های طراحی سطح بالا برای CBDC، و هزینه ها و مزایای آنها” است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا