اخبار ارزهای دیجیتال

MUFG برای تسهیل استیبل کوین های پشتوانه بانک ژاپنی از طریق پلت فرم Progmat Coin

گروه مالی میتسوبیشی UFJ فاش نکرده است که چه شرکت هایی برای اولین بار از پلت فرم آن استفاده خواهند کرد. با این حال، گزارش شده است که تعداد کمی از بانک ها راه حل جداگانه ای برای استیبل کوین انتخاب کرده اند.

گروه مالی مگابانک میتسوبیشی UFJ (MUFG) اعلام کرده است که پلتفرم انتشار استیبل کوین “Progmat Coin” به زودی توسط بانک های ژاپنی برای راه اندازی استیبل کوین های ثابت با ین ژاپن در چندین بلاک چین عمومی استفاده خواهد شد.

بانک های ژاپنی اخیراً قصد خود را برای بررسی یا راه اندازی استیبل کوین ها به دنبال مقررات جدیدی که در ماه جاری اجرایی شد، اعلام کرده اند.

در اواسط سال 2022، دولت ژاپن لایحه‌ای را تصویب کرد که صدور استیبل کوین توسط مؤسسات غیربانکی را ممنوع می‌کرد. این لایحه رسماً از اول ژوئن 2023 اجرایی شد.

در اطلاعیه 2 ژوئن، MUFG اشاره کرد که از Progmat Coin برای تسهیل صدور استیبل کوین های پشتوانه بانکی در اتریوم، پالیگان، آوالانچ و کازماس استفاده خواهد شد و شبکه های بیشتری در آینده اضافه خواهند شد.

MUFG همچنین فاش کرد که شرکای امنیتی و فناوری بلاک چین آن، Toki و Datachain در حال ساختن پلی برای فعال کردن تراکنش های زنجیره ای متقابل، وام دهی و مبادله بین بلاک چین های پشتیبانی شده هستند.

این بانک انتظار دارد که زیرساخت های زنجیره ای در سه ماهه دوم سال 2022 راه اندازی شود.

قابلیت متقابل زنجیره ای Progmat Coin. منبع: MUFG

MUFG در ابتدا Progmat Coin را در فوریه 2022 اعلام کرد، با هدف ارائه یک روش پرداخت دارایی دیجیتال قابل تعامل و جهانی برای استیبل کوین ها، سایر دارایی های رمزنگاری شده و حتی یک ارز بانک دیجیتال مرکزی ژاپنی.

MUFG فاش نکرده است که کدام بانک ها اولین بانک هایی هستند که از Progmat Coin استفاده می کنند. با این حال، در زمان اعلام سال 2022 به کوین تلگراف تأیید کرد که در حال کار بر روی راه اندازی استیبل کوین خود با ین ژاپنی است.

طبق گزارش اول ژوئن از نیکی آسیا، بانک شیکوکو، توکیو کیرابوشی و بانک Minna همگی قصد دارند تا استیبل کوین صادر کنند. با این حال، به نظر می رسد که آنها از پلتفرم Progmat Coin برای انجام این کار استفاده نخواهند کرد.

این نشریه بیان می‌کند که این بانک‌ها از یک پلتفرم استیبل کوین جداگانه که توسط استارت‌آپ GU Technologies مستقر در توکیو توسعه یافته است، استفاده خواهند کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا