حساب و کیف پول اینترنتی

بررسی کیف پول سخت افزاری Keycard (کی کارد) : منبع باز

کیف پول سخت افزاری و متن باز کی کارد

اگر به دنبال کیف پول سخت افزاری رمزنگاری شده طراحی شده برای Ethereum ، نشانه های ERC-20 و انواع NFT ها هستید ، ممکن است Keycard گزینه مناسبی برای شما باشد. طراحی شده برای استفاده همراه با برنامه Status ، سطح بالاتری از امنیت و مالکیت معاملات و کلیدهای خصوصی شما را فراهم می کند. همچنین می تواند به عنوان یک کلید احراز هویت دو عاملی (2FA) در برنامه Status برای محافظت از حساب شخصی شما استفاده شود. در این بررسی کیف پول Keycard ، کاربرد ، امنیت ، ویژگی ها و موارد دیگر بررسی می شود.

کیف پول سخت افزاری Keycard

کیف پول Keycard یکی از بهترین گزینه ها برای علاقه مندان به DeFi است. ویژگی های اصلی کیف پول عبارتند از:

  • یکپارچه سازی برنامه وضعیت: هنگامی که با برنامه Status استفاده می شود ، کی کارد تجربه کاربری بی نظیری را ارائه می دهد که با کیف پول های سخت افزاری دیگر قابل مقایسه نیست. علاوه بر این ، شما می توانید فهرست های برتر Ethereum را مرور کنید ، بازی کنید ، پیام خصوصی ارسال کنید و مستقیماً از و به کیف پول Status خود پرداخت یا پرداخت کنید.
  • سازگاری با همه ارزهای رمزپایه اصلی: اگر یک توسعه دهنده هستید ، Keycard را با استفاده از Open API در کیف پول یا محصولات دیگر ادغام می کنید.
  • تأیید معامله بدون تماس با استفاده از NFC : کی کارد به شما امکان می دهد ارزهای رمزنگاری شده خود را بر روی تلفن خود حمل کنید زیرا آن را به یک کیف پول سرد قابل اعتماد تبدیل می کند. در صورت نیاز به صرف سکه های خود ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که معامله ای را شروع کرده و آن را با کی کارد تأیید کنید.
  • می تواند با کیف پول دسک تاپ ادغام شود: اگر خواننده تماس با USB دارید ، می توانید Keycard را ادغام کرده و از آن با یک برنامه دسک تاپ استفاده کنید.
  • از ویژگی ضربه بزنید تا راه اندازی شود: کی کارد را می توان طوری تنظیم کرد که یک برنامه یا URL تعیین شده را فقط با لمس کردن آن برای خواننده NFC خود راه اندازی کند.
  • طراحی آشنا. برخلاف کیف پول سخت افزاری سخت گیر ، کی کارد می تواند در کیف پول فیزیکی شما جای بگیرد و هنگام استفاده از آن استفاده شود زیرا دارای اندازه کارت ویزا استاندارد است.

هنگامی که با برنامه Status استفاده می شود ، کی کارد از توکن های غیر ethereum پشتیبانی نمی کند ، به این معنی که شما نمی توانید نشانه هایی مانند Bitcoin یا Litecoin را روی آن ذخیره کنید. با این حال ، این از تمام نشانه های ERC-20 پشتیبانی می کند و شما هنوز هم می توانید با مبادله BTC خود با WCC (WBTC) سازگار با ERC-20 ، بیت کوین را روی آن ذخیره کنید.

مشخصات فنی (کی کارد) Keycard

با این وجود ، توسعه دهندگان ماهر از نظر فنی می توانند کی کارد را با استفاده از API Keycard Open Source با محصولات خود ادغام کنند و از آن برای ذخیره ارزهای رمزپایه دیگری که از امضای ecdsa secp256k1 استفاده می کنند ، استفاده کنند که شامل Bitcoin (BTC) ، Litecoin (LTC) ، XRP ، Bitcoin Cash ( BCH) و سایر دارایی های رمزنگاری شده.

کیف پول Keycard یک کیف پول سخت افزاری امن ، منبع باز و بدون تماس با API باز است که به عنوان بخشی از وضعیت شبکه ساخته شده است.

در حال حاضر ، کی کارد فقط به عنوان کیف پول سخت افزاری قابل استفاده است ، اما نقشه راه آن شامل پرداخت های فیزیکی با Keycard است ، جایی که تلفن شما به عنوان یک کیف پول دیجیتال جهانی عمل می کند.

امنیت کی کارد

Keycard دارای اجزای سخت افزاری است که کاملاً با دقیق ترین استاندارد سازگار است (معیارهای مشترک EAL5 +). در فرآیند تولید کلمات اصلی ، کی کارد از یک مولد شماره تصادفی واقعی برای اطمینان از حداکثر تصادفی بودن استفاده می کند.
در صورت گم کردن کارت ، این مورد برای شخص دیگری غیرقابل استفاده خواهد بود زیرا این کارت فقط در ترکیب با پین استفاده می شود.

هنگام ثبت نام Keycard در برنامه Status برای اولین بار ، کد جفت سازی و شماره PUK دریافت خواهید کرد . اطمینان حاصل کنید که آن را در مکان های امن و مطمئن ذخیره کرده اید.

کد جفت شدن هنگامی که می خواهید از کی کارد خود با تلفن همراه دیگر یا برنامه دیگری غیر از Status استفاده کنید ، مورد نیاز خواهد بود.

برای تغییر پین کد کد PUK مورد نیاز است.
از طریق کد جفت سازی می توان حداکثر 5 کانال مختلف را با یک کارت مرتبط کرد.

نحوه استفاده از Keycard

راه اندازی کیف پول کی کارد نسبتاً ساده است. برخلاف رقبای خود Ledger یا Trezor ، کی کارد به عنوان یک کیف پول سخت افزاری همراه اول طراحی شد.

راه اندازی Keycard به شرح زیر است:

  1. برنامه Status را از فروشگاه Google Play یا App Store بارگیری کنید و دستورالعملهای روی صفحه را دنبال کنید.
  2. برنامه را باز کنید ، روی کارت خود به خواننده NFC تلفن خود ضربه بزنید و حساب وضعیت و کیف پول خود را تنظیم کنید. مطمئن شوید که سنسور NFC تلفن شما روشن است.
  3. دانه و عبارت عبور خود را بازیابی کنید و آن را در یک مکان امن نگه دارید. بهترین روش این است که بذر خود را روی یک ماده با دوام مانند یک صفحه فلزی مانند CRYPTOTAG حکاکی کنید . با این حال ، یک ورق کاغذ ساده نیز ممکن است این کار را به طور موقت انجام دهد.
  4. مهم: در طی مراحل ، برنامه Status از شما می خواهد که کد جفت سازی و PUK را بنویسید. دقیقاً مانند عبارت mnemonic (دانه) ، دیگر به شما ارائه نمی شود ، بنابراین اگر هرگز کد پین خود را فراموش کردید یا می خواهید از کی کارد در تلفن دیگری استفاده کنید ، مطمئن شوید که آنها را ایمن نگه دارید. استفاده از یک Keycard روی چندین تلفن به طور همزمان امکان پذیر است ، و یک کد جفت سازی به شما امکان می دهد تا 5 کانال امن همزمان را تنظیم کنید.

اینجا آن را دارید! کیف پول سخت افزاری Ethereum خودتان. روند حمل و نقل یک تجربه آسان ، واضح و روان است ، بنابراین تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که دستورالعمل های دریافت شده در بسته Keycard و روی صفحه را در برنامه Status دنبال کنید. در واقع ، آنقدر نرم است که حتی مادربزرگ شما هم احتمالاً می تواند این کار را انجام دهد.

برنامه وضعیت

در زمان پیکسل ، از Keycard می توان با برنامه Status که فقط در Android موجود است استفاده کرد. با این وجود ، تیم در حال کار بر روی نسخه iOS نیز هستند.

Status یک برنامه پیام رسانی Ethereum و راه اندازی مرورگر وب 3.0 است که به شما امکان می دهد سایر dapps را کاوش کنید و با افراد همفکر خصوصی با استفاده از بلاک چین Ethereum ارتباط برقرار کنید. علاوه بر این ، برنامه امکان پرداخت رمزنگاری و مرور کیف پول های شما را آسان می کند و Keycard به شما امکان می دهد در هر کجا تلفن خود را داشته باشید ، پرداخت های بدون تماس را انجام دهید.

امنیت و کلید کارت

کیف پول Keycard کاملاً منبع باز است و می توانید مخزن Github آن را در اینجا پیدا کنید . از نظر فنی ، این نرم افزار پیاده سازی سخت افزاری کیف پول BIP-32 HD را برای پشتیبانی از تولید کلید ، تولید مشتقات و امضای صادرات کلیدهای EIP-1581 فراهم می کند.

کیف پول کی کارد Status یک سرویس غیر حضوری است که توسط یک شرکت امنیتی شخص ثالث مورد بازرسی قرار گرفته است ، بنابراین حتی در صورت از دست دادن دستگاه همراه خود می توانید حساب خود را با تهیه نسخه پشتیبان تهیه کنید.

امنیت Keycard بر اساس نرم افزار applet مورد استفاده در کارت است که توسط یک شرکت حسابرسی امنیتی شخص ثالث نیز کنترل شده است. به عبارت فنی تر ، کی کارد یک عنصر امن SE با درجه حفاظت سخت افزاری بالایی است و تست رسمی CC EAL5 + را پشت سر گذاشته است.

سخت افزار Keycard برای یک UX بدون درز

Keycard ذخیره ، ارسال و دریافت رمزنگاری را برای کاربران از هر سطح تجربه ساده می کند. این سخت افزار شبیه کارت اعتباری است – عاملی که مردم هنگام معامله فیات به آن عادت می کنند. این نه تنها یک تجربه و طراحی آشنا است ، بلکه هزینه های تولید آن بسیار کم است. بدین معنی که می تواند به روشی مقرون به صرفه و ساده برای استفاده از کاربران جدید به دنیای رمزنگاری تبدیل شود.

برخلاف اکثر کیف پول های سخت افزاری موجود در بازار امروز ، keycard به جای پورت USB متصل به فناوری NFC متکی است تا کلیدهای خصوصی را باز کند. این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا با لمس کارت تلفن همراه خود ، معاملات را در سفر امضا و تأیید کنند.

نتیجه گیری

کیف پول سخت افزاری Keycard یکی از ارزان ترین و کاربرپسندترین گزینه های کیف پول سخت افزاری رمزنگاری موجود در بازار امروز است. این می تواند از بسیاری از دارایی های رمزنگاری پشتیبانی کند ، تعامل با dapps را آسان می کند و از همه مهمتر ، ذخیره امن کلید خصوصی را در یک فضای آفلاین فراهم می کند. این ویژگی های منحصر به فرد ، Keycard را برای هر علاقه مند به Ethereum و DeFi ضروری می کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
× به کانال تلگرامی ما بپیوندید به کانال تلگرامی ما بپیوندید