اخبار

ایتالیا ChatGPT را مسدود می کند و تخلفات مشکوک را بررسی می کند

این اقدام به دنبال نقض اطلاعات اخیر توسط پلتفرم هوش مصنوعی در 20 مارس انجام می شود که در آن داده های کاربر در معرض دید یک کاربر قرار گرفت.

ناظر ایتالیایی که مسئول حفاظت از داده ها است، اعلام کرده است که به طور موقت چت ربات هوش مصنوعی ChatGPT را مسدود کرده و تحقیقاتی را در مورد نقض مشکوک قوانین حفظ حریم خصوصی داده ها آغاز کرده است.

آژانس حفاظت از داده‌ها دستور داده است که پردازش داده‌ها برای کاربران ایتالیایی توسط OpenAI، شرکت ایالات متحده در پشت ChatGPT محدود شود. این آژانس تاکید کرد که این پاسخی به نقض اطلاعات اخیر است که پلتفرم هوش مصنوعی در 20 مارس متحمل شد.

علاوه بر این، ناظر داده ایتالیایی همچنین گفت که اطلاعات کافی برای کاربران از نظر داده های جمع آوری شده توسط OpenAI وجود ندارد. علاوه بر این، آژانس خاطرنشان کرد که فقدان مبنای قانونی وجود دارد که جمع‌آوری و ذخیره‌سازی انبوه داده‌های شخصی توسط هوش مصنوعی را در حین آموزش الگوریتم‌های خود توجیه کند. این آژانس همچنین خاطرنشان کرد که اطلاعات ارائه شده توسط چت ربات هوش مصنوعی همیشه داده های واقعی را منعکس نمی کند و تشخیص داده است که ممکن است از نظر پردازش داده های شخصی نادرستی وجود داشته باشد.

جدا از این موارد، ناظر اطلاعات ایتالیایی همچنین نقض احتمالی قوانین حفاظت از داده ChatGPT را برجسته کرد. به گفته آژانس، اگرچه ChatGPT استفاده از آن را فقط به افراد بالای 13 سال محدود می کند، هیچ فیلتری وجود ندارد که سن کاربر را در برنامه تأیید کند. این بدان معناست که خردسالان ممکن است در معرض پاسخ های نامناسب برای ذهن در حال رشد خود قرار بگیرند.

به غیر از ایتالیا، ربات چت هوش مصنوعی نیز با گرمای سایر نقاط جهان مواجه است. در 31 مارس، مرکز هوش مصنوعی و سیاست دیجیتال (CAIDP) شکایتی را علیه ChatGPT تنظیم کرد و تلاش کرد انتشار سیستم‌های هوش مصنوعی قدرتمند برای توده‌ها را متوقف کند. CAIDP چت بات را به عنوان یک پلت فرم “مغرضانه” و “فریبنده” توصیف کرد که خطری برای امنیت و حریم خصوصی عمومی است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا