اخبار

سناتور ایتالیایی با سخنرانی تولید شده توسط هوش مصنوعی پارلمان را تحریک کرد

یک سناتور در ایتالیا از GPT-4 OpenAI برای ایجاد یک سخنرانی در طول یک جلسه پارلمان استفاده کرد تا یک “بحث جدی” در مورد این فناوری ایجاد کند.

یک سناتور ایتالیایی در برابر اعضای پارلمان ایتالیا سخنرانی کرد – بدون اینکه نمایندگان مجلس بدانند – یک سخنرانی کاملاً توسط هوش مصنوعی (AI).

به گزارش اخبار محلی، در جلسه پارلمانی در 31 می، سناتور ایتالیایی مارکو لومباردو این شیرین کاری را انجام داد تا “بحثی جدی” را در میان همکارانش در مورد آنچه در معرض خطر و در فروشگاه استفاده از هوش مصنوعی است، به راه انداخت.

گفته می شود که سخنرانی لومباردو از طریق ربات چت GPT-4 OpenAI ایجاد شده است. او در همان مصاحبه با رسانه های داخلی فاش کرد که چت بات را با پیش نویس قانون توافقنامه ایتالیا و سوئیس در مورد کارگران فرامرزی که موضوع جلسه بود، همراه با سایر تحولات اخیر در این زمینه آموزش داده است.

برای من مهم به نظر می رسید که پارلمان ایتالیا نیز چشمان خود را به روی پدیده ای باز کند که اکنون اجتناب ناپذیر است.

کارلو کالندا، رهبر حزب سیاسی ایتالیایی آزیونه، که لومباردو یکی از اعضای آن است، در توییتی نوشت که این سخنرانی “بی عیب و نقص” بود. با این حال، او نمی‌دانست که این توسعه را «پیشرفت» بنامد یا «یک قدم به عقب».

لومباردو به خبرنگاران محلی گفت که می‌خواهد به سیاستمداران نشان دهد که هوش مصنوعی می‌تواند شغل آنها را “تهدید” کند.

حتی سیاست هم نمی تواند به این فکر کند که خود را از مقایسه با الگوریتم ها معاف کند. باید بدانید که چگونه آگاهانه از آن استفاده کنید.»

در 18 مه، مقامات ایتالیایی 33 میلیون دلار برای تقویت توسعه مهارت‌های دیجیتال برای کارگرانی که به دلیل اتوماسیون و هوش مصنوعی در بخش‌های مختلف حرفه‌ای در معرض خطر پایان کار هستند، کنار گذاشتند.

در ماه مارس، ایتالیا استفاده از ChatGPT را در این کشور ممنوع کرد، زیرا برنامه دچار نقض داده شد. پس از درخواست شفافیت بیشتر از OpenAI، این برنامه توانست حدود یک ماه بعد، در 29 آوریل، دوباره وارد کشور شود.

با این حال، ممنوعیت ایتالیا، سایر دولت های جهانی را بر آن داشت تا توجه بیشتری به این فناوری داشته باشند و مقررات را در نظر بگیرند. برخی از دولت ها، مانند رومانی، قبلاً شروع به کار کرده اندپیاده سازی هوش مصنوعی برای توصیه های سیاستی.

در حال حاضر، تنظیم‌کننده‌ها در اتحادیه اروپا در حال کار بر روی پیش‌نویس قانون آتی هوش مصنوعی اتحادیه اروپا هستند که قرار است طی دو تا سه سال آینده برای تنظیم استفاده عمومی از ابزارهای مولد هوش مصنوعی اجرایی شود.

اخیراً، رئیس فناوری اتحادیه اروپا گفته است که تنظیم‌کننده‌ها باید یک کد رفتار داوطلبانه را برای شرکت‌های هوش مصنوعی ارائه کنند و قبل از اجرایی شدن قوانین وقت خود را تلف نکنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا