اخبار

اندونزی قصد دارد تا پایان سال 2022 صرافی ارز دیجیتال خود را راه اندازی کند

معاون وزیر بازرگانی این کشور برای اولین بار در سال گذشته این قصد را تایید کرد.

دولت اندونزی به طرح خود برای راه اندازی یک صرافی ارز دیجیتال که برای اولین بار در سال 2021 به طور عمومی اعلام شد، بازگشت. به اصطلاح “صرافی ارز دیجیتال” قرار است تا پایان سال 2022 تاسیس شود.

با توجه به DealStreetAsia، معاون وزیر تجارت اندونزی جری سامبوآگا در جریان اجلاس بین‌المللی NXC 2022 در بالی تأیید کرد که این کشور همچنان در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی صرافی ارز دیجیتال است، در حالی که کل پروژه به دلیل آمادگی‌های بیشتر به تعویق افتاده است:

ما مطمئن خواهیم شد که همه الزامات، رویه ها و اقدامات لازم انجام شده است.»

سامبوآگا همچنین برخی از وظایف مقدماتی اجتناب‌ناپذیر را پیش از راه‌اندازی توصیف کرد، مانند ارزیابی نهادهایی که «می‌توانند در صرافی گنجانده شوند» و تعیین حداقل الزامات برای آنها.

مدیر عامل توکوکریپتو، یکی از 25 صرافی رمزنگاری دارای مجوز در اندونزی با سهم بزرگی که متعلق به بایننس است، پانگ هوه کای، یک پروژه بورسی را کاتالیزوری برای اکوسیستم کریپتو اندونزی نامید.

اولین اطلاعیه صرافی ملی ارز دیجیتال در اندونزی در دسامبر 2021 داده شد. در آن زمان، گفته می شد که یک سرمایه گذاری مشترک توسط بازوی سرمایه گذاری خطرپذیر شرکت دولتی مخابراتی په ته تلکام اندونزی و یکی از بزرگترین صرافی های رمزنگاری جهان بایننس راه اندازی می شود.

در تلاش برای تنوع بخشیدن به دارایی های خود، شرکت فناوری اندونزیایی PT GoTo Gojek Tokopedia Tbk یک صرافی رمزنگاری محلی به نام په ته کریپتو ماکسیما کوین را به مبلغ 124.84 میلیارد روپیه (8.38 میلیون دلار) خریداری کرد.

بر اساس داده های آژانس تنظیم مقررات معاملات آتی کالای اندونزی در سال 2021، حجم کل معاملات دارایی های رمزنگاری شده در اندونزی نسبت به سال 2020 بیش از 1000 درصد افزایش یافته و به 859.4 تریلیون روپیه (57.7 میلیارد دلار) رسیده است. تقریباً 4 درصد از جمعیت این کشور، که کمی کمتر از 11 میلیون نفر هستند، در رمزارز سرمایه گذاری کرده اند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا